• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

KTO Karatay Üniversitesi ile Ziraat Katılım Bankası arasında “İşi Yerinde Gözle Projesi” protokolü imzalandı

20 Temmuz 2019 Cumartesi 12:00
12
14
16
18

KTO Karatay Üniversitesi ile Ziraat Katılım Bankası arasında “İşi Yerinde Gözle Projesi” protokolü imzalandı

           HABER MERKEZİ     
     KTO Karatay Üniversitesi ile Ziraat Katılım Bankası arasında İşi Yerinde Gözle Projesi’ne yönelik iş birliği protokolü imzalandı. Protokol ile öğrenciler akademide öğrendiklerinin yanına sektörün beklediği donanım ve tecrübeyi de ekleyerek mezun olmadan iş hayatına adım atmış olacaklar.
     Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi ile Ziraat Katılım Bankası arasında İşi Yerinde Gözle Projesi’ne yönelik iş birliği protokolü imzalandı.
     Üniversitede gerçekleşen protokol törenine KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, Ziraat Katılım Bankası İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı Suat Tüccar, KTO Karatay Üniversitesi Genel Sekreteri ve İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Ergun, BÜSAN Konya Ziraat Katılım Bankası Şube Müdürü Tarık Tümer, Ziraat Katılım Bankası Selçuklu Şube Müdürü Şube Müdürü Alper Tungay Bıyıklı, Ziraat Katılım Bankası Mevlana Konya Şube Müdürü Ali Osman Duran,  banka yetkilileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

“Akademik Donanım Sektöre Yansıyacak”
     İş dünyasının üniversitesi olarak sektörde karşılığı olan programları üniversite bünyesine kazandırmaya özen gösterdiklerini belirten ve protokolün hayırlı olmasını dileyen Rektör Sade, “Kariyer ve Gelişim Ofisi bünyesinde yürütülen İşi Yerinde Gözle Projesi ile öğrencilerimiz akademik donanımlarını sektörde uygulama fırsatı bulacak. Geçtiğimiz yıllarda lisans düzeyinde İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü’nü Türkiye’de ilk olarak üniversitemize kazandırdık. Bizler İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü’nü açarken sektörün tecrübelerine fikirlerine başvurduk bugün ise iş birliklerimizi gün geçtikçe geliştiriyoruz. Sektörün taleplerini merkez alan bir üniversiteyiz. Ziraat Katılım bankası öğrencilerimize model olacak bir kurum.  Bu kıymetli iş birliğini bizler gerçekleştirdik, en önemli görev artık öğrencilerimize düşüyor. Protokolün üniversitemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

“Sektörde Nitelikli İnsan Kaynağına İhtiyacımız Var”
     Böylesine değerli bir çalışmada oldukları için mutlu olduklarını dile getiren Ziraat Katılım Bankası İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı Suat Tüccar ise “Tıpkı üniversitelerin olduğu gibi bizlerin de sorumlulukları var. Bu sorumluluğu yaptığımız protokol ile yerine getireceğimize inanıyoruz. Sektörde nitelikli insan kaynağına ihtiyacımız var. Sizler için bu proje çok büyük bir fırsat ileride çalışacağınız sektörü tanıma imkanına sahip oluyorsunuz. Kendine değer katacak gayretli arkadaşları ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Bizler üzerimize düşeni yapmaya her daim hazırız.” dedi.

“1 Ay İçerisinde 10 Gün Boyunca Gözlem Fırsatı”
     Proje kapsamında öğrenciler, mezun olmadan önce meslekleri ile alakalı olarak gözlem yapabilme imkânına erişecek, derslerde elde ettikleri bilgiyi gözlemleme alanı bulacak ve aynı zamanda kitaplarda yer almayan, hayati önem taşıyan bilgiyi sektörde öğrenip sektörel beceri de kazanarak iş dünyasının aradığı niteliğe sahip aday seviyesine yükselebilecek. Ayrıca bu proje ile öğrenciler staj gibi iş başı programlarının yanı sıra farklı kurum/kuruluşları görebilme ve yeni bir bakış açısı kazanabilme imkânına sahip olacaklar. İşi Yerinde Gözle Projesi’nde öğrenciler 1 ay içerisinde 10 gün boyunca ilgili kurumda gözlem yapma fırsatı bulacaklar.


+ Benzer Haberler
» Şakir Süter Gazetecilik Yarışması’ndan Ticaret’e ödül
» Çekirdeksiz kuru üzüm ihracatı 500 milyon doları aştı
» Yapı Kredi Koleksiyonları’ndan Renkler Sergisi Türkiye’yi gezecek
» TSKB, ‘Sorumlu Bankacılık Prensipleri’ kurucu imzacılarından
» Başkanlardan Cemevi incelemesi
» Global’in gelirleri ve FAVÖK’ü % 38 arttı
» “Üretimin yarısı ihracat olmalı”
» Türkiye’de tasarruflarda vadeli mevduatın payı yükseldi
» Selpak ve TOG’dan ‘Ön yargıları silecek’ proje
» Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’dan yangın açıklaması


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.08.2019
  Ticaret 20.08.2019
  Ticaret 19.08.2019
  Ticaret 17.08.2019
  Ticaret 16.08.2019
  Ticaret 15.08.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni