• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Kontrolmatik Teknoloji, 96 milyon dolar büyüklüğünde üç yeni proje aldı

22 Ekim 2021 Cuma 13:00
12
14
16
18

Kontrolmatik Teknoloji, 96 milyon dolar büyüklüğünde üç yeni proje aldı


           HABER MERKEZİ      
     Kurulduğu günden bu yana 26 farklı ülkede proje yönetimi, çok disiplinli mühendislik uygulamaları, endüstriyel kontrol sistemleri, enerjilendirme ve devreye alma, IoT ve veri analitiği gibi uçtan uca hizmetler sunarak çalışanlarına, hissedarlarına ve müşterilerine değer katan, 300’den fazla başarılı proje ve uygulama gerçekleştiren Kontrolmatik Teknoloji, ekim ayında yurt içi ve yurt dışında yaklaşık 96 milyon dolar büyüklüğünde üç yeni proje aldı.

KONTROLMATİK TEKNOLOJİ;
     - Bursa ili Orhaneli İlçesinde kurulacak olan Gümüşpınar Ferrokrom TM dahilinde trafo merkezinin elektrik işleri ve enerji iletim hattının yapım işleri projesini üstlenerek proje kapsamında 2 milyon 400 bin dolar+KDV tutarında sözleşme imzaladı,
     - Irak Kalar çelik fabrikası trafo merkezi yapımı için 4 milyon 150 bin dolar tutarında sözleşme imzaladı,
     - Kontrolmatik & Gentes Ortak Girişimi’nin, Rusya Federasyonu Moskova oblastı ‘Mini Termal Power Plant Zaraisk-1&2’ projesine vermiş olduğu 6.480.000.000 Ruble (yaklaşık 90 Milyon Dolar) tutarındaki teklif kabul edilmiş ve sözleşme aşamasına geçilmiştir.

 
     Gerçekleştirdiği projeler ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kontrolmatik Genel Müdürü Osman Şahin Köşker;  “Söz konusu üç proje ile ekim ayında  yaklaşık 96 milyon dolarlık iş almış olduk. Hedef pazarlarımız arasında yer alan Kuzey Afrika, Sahra Altı Afrika, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler’de varlığımızı sürdürmek ve bilinirliğimizi arttırmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bu yılki hedeflerimiz arasında; imza attığımız işleri başarıyla sonuçlandırmak, ürün ve hizmet kalitemizi arttırarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılamak, hizmet verdiğimiz coğrafyalara yeni sektörler eklemek, iş yaptığımız sektörlerdeki yeni teknolojileri takip etmek, şirketimizdeki teknoloji yoğunluğunu arttırmaya çalışmak ve mevcut ciromuzu yukarı taşımak yer alıyor.” dedi.

“BÖLGENİN ÖNCÜ ŞİRKETİ OLARAK İLERLEYEN ZAMANLARDA ADIMIZDAN ÇOKÇA SÖZ ETTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ.”
     Kontrolmatik Teknoloji’nin gelecek hedeflerine de değinen Köşker; “Kontrolmatik olarak büyümeyi hem bu yıl hem önümüzdeki yıl sürdürmek istiyoruz. Kontrolmatik olarak Enerji Depolama, Koloboratif Robot , Dijital Dönüşüm, Dijital Fabrika, Nesnelerin İnterneti, IoT gibi konularda ülkemizin ve bölgenin öncü şirketi olarak ilerleyen zamanlarda adımızdan çokça söz ettirmeyi ve bunları da bilançomuza yansıtmayı hedefliyoruz.” dedi.


KONTROLMATİK HAKKINDA:
2008 yılında Türkiye merkezli kurulmuştur. İhraççının ana faaliyeti yurtiçi ve yurtdışı kamu kuruluşlarına ve özel ticari kuruluşlara başta elektrik üretim santralleri, elektrik iletim ve dağıtım tesisleri olmak üzere petrol, gaz, şeker, gübre, kâğıt, çimento, maden vb. endüstriyel proseslerde, ulaşım sektöründe ise altyapı projeleri için operasyonel teknoloji çözümleri sunmak, operasyonel teknoloji paketlerinin bilgi teknolojileri ile entegrasyon proje ve yazılımlarını gerçekleştirmek, yukarıdaki sıralanan tesis ve sektörlerinin dijital dönüşüm ve tüm elektrifikasyon, koruma, kontrol, izleme, yazılım, haberleşme altyapıları, siber güvenlik ihtiyaçları için temel tasarım kapsamlarından başlayıp işletmeye alınmasına kadar gerekli tüm mühendislik, tedarik, kurulum, test ve devreye alma hizmetlerini uçtan uca, anahtar teslim tek bir çatı altında sunmak ve gerçekleştirmektir. Şirket Türkiye’deki  önemli alt yapı projelerinde yer alırken General Electric’in (GE) ilgili ürün gruplarında Türkiye temsilciliğini de yürütmektedir. Diğer yandan sektörün önde gelen ABB, Siemens, Nozomi, OSI Soft gibi firmalarıyla işbirlikleri de bulunmaktadır. ISO 9001, 14001, 18001, 27001 Uluslararası Akreditasyon Belgeleri’ne sahiptir.


 


+ Benzer Haberler
» 14 Kasım’dan beri azalan aktif vak’a sayısı iki gündür artıyor
» Dış ticaret açığı ekimde de azaldı
» İzmir Ticaret Borsası’dan yeni ticaret portalı
» HİM’e başvuru 2 yılda %25 bin arttı
» İzmir’de fırtına ulaşımı aksattı
» “Ekonomi yönetimi anlayışında değişikliğe ihtiyacımız var”
» Efsane Cuma’da online alışveriş rekoru
» İBB’den fırtına raporu
» “Depolama teknoloji sürdürülebilirliği artıracak”
» Otokar, kara sistemlerindeki kabiliyetlerini Güney Amerika’da tanıtacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
  Ticaret 27.11.2021
  Ticaret 26.11.2021
  Ticaret 25.11.2021
  Ticaret 24.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni