• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

KONSİAD’ın hedefi dünyaya açılmak

19 Şubat 2020 Çarşamba 16:00
12
14
16
18

KONSİAD’ın hedefi dünyaya açılmak

           KÜBRA TOPAL     
     İstanbul merkezli olarak yola çıkan Konyalı Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (KONSİAD) İzmir Gaziemir’de 12.12.2019 tarihinde Kurucu Başkan Metin Arıcı önderliğinde, ilçede açılacak dernek binasının resmi kuruluş çalışmalarını tamamladı. Faaliyetlerine başlayan şubenin resmi açılış merasimi ise KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çevik, İzmir Şube Kurucu Başkanı Mehmet Aydoğan, Bozkır Belediye Başkanı Saadettin Saygı ve Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

“KONSİAD’ın Fransa’da şubesi olacak”
     İzmir KONSİAD İzmir Şube açılışının mutluluğunu ve heyecanını yaşadıklarını belirten KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik, “11 yıl önce İstanbul merkezli olarak yola çıkan derneğimiz ilk şubesini 2015 yılında Konya’da açmıştır. Antalya ve İstanbul Anadolu Yakası şubelerimiz kuruluş aşamalarındadır. Ayrıca Ankara, Bursa ve yurt dışında Fransa Lyon şubelerimizin kuruluş çalışmalarının devam ettiğini ifade etmek isterim” dedi. Ekonomik alanda iş birliğini, sosyal ve kültürel alanda paylaşmayı siyasal alanda uzlaşmayı ilke edindiklerini belirten Çelik ,“Yüksek ahlak sahibi, dürüst, çalışkan ve iş birliğine açık olmayı hedeflemektedir. Günümüzde küresel Pazar ve rekabet ortamında kurumsal nitelikte güçlü şirketler ve güçlü markalarla yola devam edebilmektedir. Bunu sağlamak için de üyelerimiz arasında güçlü bir birlik ve sinerji sağlamaya çalışmaktayız. Gücümüzün yettiği her yerde şube açarak iş insanlarımızın yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç duydukları kurumsal hizmet birimleri oluşturmaya devam edeceğiz. Bizim hayalimiz, bütün iş insanlarımızın Türkiye ve dünyanın her yerinde çok güzel işler başararak, önce kendi şirketlerinin varlığına sonra Konya’mızın ekonomisine dolayısıyla ülkemizin ekonomisine ciddi katkı yapmalarıdır. Bunu başaracaklarına ise inancım tamdır” dedi.

“İzmir’in tapusunun yüzde 60’ı Konyalılarda”
     İzmir’in çok farklı bir şehir olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan KONSİAD İzmir Şube Kurucu Başkanı Metin Arıcı, “ Bir tren gibi Konya, Antalya Bursa’dan sonra bir vagonda İzmir’den eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kolay olmuyor hele İzmir’de. Faaliyete geçerken çok düşündük. Ama sizin deyiminizle ‘İzmir’in tapusunun yüzde 60’ı Konyalılarda’. 2019’un ikinci yarısından itibaren çalışmalarımıza başladık. Bizimde amacımız Konyalı hemşerilerimizle bir araya gelmek. Hepimizin hayali olan farklı şehirlerde hatta farklı ülkelerde ticaret yapmak isteyen iş insanlarımızın birbirleriyle iletişime geçmesini sağlamak. Bütün iş insanlarımız Türkiye ve dünyanın her yerinde çok güzel işler başardılar. Ülkemizin ekonomisine ciddi katkıda bulundular. Bizde bu bağlamda iş insanlarımızın yurt içi ve yurt dışında ihtiyaçları olduğu anda çalacak kapıları olsun istiyoruz” dedi.

“Sektörde söz sahibiyiz”
     İzmir Konyalılar Kültür ve Yardımlaşma Vakfı (KONVAK)-Konyalılar Federasyonu (KONFED) Genel Başkanı Mehmet Aydoğan ise sivil toplumculuğun gerçekten zor ve her şeyden fedakarlık etmek demek olduğunu dile getirdi. Aydoğan, “Birlik ve beraberlik ülkenin arzu ettiği bütün siyasilerin ülkede birlik ve beraberliğe davet ediyorlar. Bunu bu halkalar tamamlıyor; dernekler, çeşitli sivil toplum örgütleri kendi aralarında bir araya gelerek ülkenin birlik ve beraberliğinin bir halkaları oluyor. Onun için bunu çok önemsiyorum” diye konuştu. İşin hep sosyal yönünde olduklarını belirten Aydoğan, “Ama İzmir’in resmi kayıtlarında TÜİK rakamlarına göre 128 bin yani 3’üncü gözüküyoruz Konyalılar. İzmir’deki Konyalıların geçmişi 100 sene. 33 tane Ticaret Odası Meclis üyemiz var, 14 tane oda başkanımız var. Yani çok ciddi manada sektörlerde söz sahibiyiz” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» Aktif vak’a sayısı 15 binin altına indi
» İzmir’de ekmeğe zam geldi
» Cerrahi tulum ve maske ihracatında hibe şartı kaldırılsın çağrısı
» Türk teknoloji startupları, 5 yılda 20 milyar Dolar yabancı sermaye çekebilir
» Avrupa Şampiyonası Efes Selçuk Pamucak sahili’nde
» 6 ayda 583 üretim tesisi
» Türkiye’nin en kapsamlı girişimcilik programı University4Society dünyaya açıldı
» Türkiye’nin en değerli tatil yerleri açıklandı
» Yemek kartlarına ortalama 417 TL yükleniyor, kart bakiyesi ayın sonunu getiremiyor
» İngiliz turistler 1 Ağustos’ta geliyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 10.07.2020
  Ticaret 09.07.2020
  Ticaret 08.07.2020
  Ticaret 07.07.2020
  Ticaret 06.07.2020
  Ticaret 03.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni