• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

KOBİ’leri radarına alacak, EGÇ ve 2 bin yeni istihdam ile büyüyecek

23 Eylül 2021 Perşembe 11:00
12
14
16
18

Securitas Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu, bu yılı yaklaşık yüzde 26’lık bir büyüme oranı ve 1,6 milyar TL ciro ile kapatmayı hedeflediklerini söyledi

KOBİ’leri radarına alacak,
EGÇ ve 2 bin yeni istihdam ile büyüyecek

   ► Yabancı yatırımcının Türkiye’ye inancının hala yüksek olduğuna vurgu yapan Kösereisoğlu, “Bu memlekete yatırım yapıyorlar. Türkiye pazarına girmiş yabancı yatırımcı Türkiye’den vazgeçmiyor. Türkiye’nin hala çok ciddi bir kredisi var dünya pazarında” dedi.

           SEDA GÖK      
     Dünyanın en büyük güvenlik şirketlerinden birisi olan Securitas, Türkiye pazarında istihdam ve ciro bazlı büyüme hedeflerini belirledi. Halen 48 ülkede 355 binden fazla çalışanı ile hizmet veren Securitas, Türkiye’de 73 ilde 20 bin çalışanı ile bin 100’ün üzerinde projede çalışıyor.
     Endüstriyel tesislerden perakendeye, havacılıktan turizme, enerjiden alışveriş merkezlerine kadar 26 sektöre özel güvenlik çözümleri sunan Securitas, “Dünyanızın daha güvenli hale gelmesine yardımcı oluyoruz” mottosu ile önümüzdeki günlerde 2 bin yeni istihdamı devreye almaya hazırlanıyor.

     TİCARET Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Securitas Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu, “2021 yılını yaklaşık yüzde 26’lık bir büyüme oranı ve 1,6 milyar TL düzeyde bir ciro ile kapatmayı hedefliyoruz. İstihdam tarafında, kadromuza yaklaşık 2 bin yeni güvenlik görevlisi katılacağını düşünüyoruz. Ciro büyümemizin önemli kısmı yılın başındaki asgari ücret artışından gelmekle birlikte, bizim için esas sevindirici husus güçlü yeni satışlarımızın 2021 yılında da devam etmesi oldu. Birçok önemli markayı hizmet portföyümüze ekledik; teknolojik çözümlerimiz ve güvenlik hizmetlerindeki uzmanlık ve odağımızın yeni satışlarımızda büyük etkisi olduğunu değerlendiriyoruz” dedi.
 
HEDEFLENEN TEKNOLOJİ YATIRIMLARI
     İnsanlı güvenlik hizmeti ile teknolojiyi bir araya getirdikleri “Entegre Güvenlik Çözümleri”(EGÇ) adını verdikleri hizmetleri ile yenilikçi çözümler sunmaya odaklandıklarını anlatan Kösereisoğlu, “2019 yılında toplam ciromuzun yüzde 10,3’ü EGÇ hizmetlerinden oluştu. Bu oran 2020’de yüzde 14,1, 2021’de ise yüzde 16,1 düzeyine kadar çıktı. Tabi bu tablo için yıllar içinde sırasıyla 2019’da 6,6 milyon TL , 2020’de 9 milyon TL, 2021’de 12,5 milyon TL teknoloji yatırımı yaptık” dedi.
 
PANDEMİDE HIZLI HAREKET ETMEYİ ÖĞRENDİK
     Pandeminin şirket içindeki etkisine değinen Kösereisoğlu, “Hedefimizden yaklaşık yüzde 12 oranında geri kaldık ve yılı 1.26 milyar TL ciro ile yılı kapattık.
     Müşterilerimize sağladığımız hizmet günü olarak bakacak olursak 2020 yılında 2019’a göre yüzde 9,3 daha az hizmet günü ürettik diyebiliriz.  Daralmanın en fazla hissedildiği sektörler havacılık, turizm, giyim ve hızlı tüketim mağazacılığı oldu. 2020’ye dair olumlu bir nokta ise yaşanan bu genel daralmaya karşılık güçlü yeni satışlarımız oldu, 2020 açılış portfolyomuzun yüzde 11’i kadar yeni satış yaparak bu daralmanın etkisini azalttık. Pandemi sürecinde daha hızlı karar verme sürecini yaşadık. Bu süreçte bir silkelendik. Dinamik olmayı öğrendik. Bizim daha önceden teknolojiye yaptığımız yatırımın ne kadar önemli ve kıymetli olduğunu bu pandemi sürecinde öğrendik. Biz pandemi sürecine hazırlıklı yakalandık.  Yönetim kadrosundaki arkadaşlarımız evden çalışabildiler. Teknolojik altyapımızını güçlü olmasının avantajlarını gördük” dedi.
 
TEPE GÜVENLİK’İN MARKA DEĞİŞİMİ 2022’DE
     Ağustos sonu itibariyle Rekabet Kurulu’nun da onayıyla Tepe Güvenlik A.Ş.’yi satın alma sürecinin sonuçlandığına değinen Kösereisoğlu, bu satın alma ile Türkiye’de müşterileri için avantajlar ve yeniliklerin sağlanacağı bir döneme gireceklerini ve küçük ve orta ölçekli işletmelere erişimi artırmayı planladıklarını söyledi. Kösereisoğlu, “Hisse devri yüzde 100 tamamlandı ve Tepe Güvenlik A.Ş. resmi olarak Securitas şirketleri arasında yerini aldı. Tepe Güvenlik’in marka değişimini 2022 yılı içerisinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz, bu süre zarfında şirket kendi adı ile hizmet vermeye devam edecek” dedi.
                                                                          
GÜVENLİK SEKTÖRÜ BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK
     Güvenliğin her dönem ihtiyaç duyulan son derece hassas ve kritik bir sektör olduğunu belirten Kösereisoğlu, “İçinden geçtiğimiz çalkantılı dönemin negatif etkileri olsa da büyümeye devam edeceğini düşünüyoruz. Ayrıca emek yoğun bir sektör olarak yaratılan istihdam potansiyeli ile de son derece önemli bir işimiz var.  Riskleri doğru analiz etmek ve müşteriye anahtar teslim çözümler sunmak her geçen gün daha da önem kazanıyor. Biz bu risklerin öngörülebilirliği, bilgi birikimimiz ve tecrübemizle oluşturduğumuz Securitas Güvenlik Metodolojisi’ni geliştirdik ve güvenlik çözümlerimizi de bu kapsamda hazırlıyoruz.
     Gelecekte, sektörde, teknolojik gelişmelere paralel olarak büyük değişimler bekliyoruz.  Özellikle data, görüntü ve transfer hızının artması bu süreci daha da destekliyor. Teknoloji kullanımı, sektörün kalıcı oyuncuları için belirleyici olacak.  Klasik güvenlik görevlilerinden teknoloji kullanan, analiz edip, raporlayan bir çalışan profiline doğru bir dönüşüm yaşayacağız” dedi.
 
HASATTA ÜRÜNLER İÇİN MOBİL KAMERA İLE ÖZEL KORUMA

Kurulum gerektirmeyen, geçici süreli güvenlik çözümleri için özel olarak tasarlanmış taşınabilir bir güvenlik sistemi ile hasatta ürünlerin koruma altına alındığını anlatan Kösereisoğlu, şunları söyledi:
     “Koşulların ve risklerin her gün değişebildiği maden, enerji sahaları veya şantiyeler gibi geniş alanların güvenlik kurgularında etkin taşınabilir bir çözümdür.  Özel römorku ile kolayca nakledilebilir. Riske ve ihtiyaca özel kurgulanabilir. Hızlı devreye alma ve video analiz - yetkisiz giriş tespiti var.  Seslenerek uzaktan müdahale ediliyor. 7/24 Securitas Uzaktan İzleme Hizmeti sunuyor.”
 
ÖZEL GÜVENLİKTE TEK TİP LOGO DEVRİ BAŞLIYOR

Özel güvenlikte kıyafetlerde kullanılan logolarda tek tip uygulamasına geçildiğine değinen Kösereisoğlu, “15 Eylül tarihi itibariyle özel güvenlikte tek tip logo uygulaması geldi. Bunu önemsiyorum. Göğüs ve kepte bu logo uygulanacak, firmalar kendi logolarını ise kollarda kullanacak. Gelecek Haziran’a kadar geçiş süreci verildi. Bu uygulama sektör için önemli bir adım” dedi.
 
ACİL YARDIM KULESİ

Acil durum halinde hızlıca yardım alınabilmesini sağlamak amacıyla Securitas tarafından özel olarak tasarlanmış acil yardım haberleşme ünitesi hakkında da bilgi veren Kösereisoğlu, “Üzerinde bulunan düğmeye basıldığında sesli ve görüntülü olarak Securitas Uzaktan İzleme Merkezi ile iletişime geçilir. Acil durumun özelliğine göre, Securitas Uzaktan İzleme Merkezi tarafından bölgeye en yakın güvenlik ekibi, kolluk kuvvetleri ya da sağlık/itfaiye hizmetlerine ve belirtilmiş yetkililere, durum hakkında bilgi verilir” dedi.


 


+ Benzer Haberler
» Motosikletli kuryeler çalışma koşullarının iyileştirilmesini istiyor
» Madenciler pandemide yurt içine yöneldi
» Hibrit çalışma çalışan bağlılığını düşürüyor
» Borsa İstanbul’un çanı Efeler Çiftliği için çalacak
» Sağlıkçılarımızı Almanya’ya kaptırıyoruz!
» UPK: Pamukta risk gelecek Mart’a kadar sürecek
» Tekstilde zam dalgası kapıda
» Pahalı ilaca göç uyarısı
» Pamukçunun gözü dünya piyasalarında
» Sıfır araç ‘bantta’ satıldı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.10.2021
  Ticaret 15.10.2021
  Ticaret 14.10.2021
  Ticaret 13.10.2021
  Ticaret 12.10.2021
  Ticaret 11.10.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni