• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

KOBİ’lere paket görünümlü özel yazılım

05 Aralık 2017 Salı 11:00
12
14
16
18

KOBİ’lere paket görünümlü özel yazılım

           HABER MERKEZİ     
     OCTOPOD Mutfak’ta geliştirilen projeler ve OCTOPOD Akademi’de eğitim alan OCTOPODER’ların geliştirdiği yazılımlar, OCTOPODYUM üzerinde satışa sunulmaya başlandı. Proje sayesinde KOBİ’ler başta olmak üzere tüm iş dünyası, OCTOPODYUM’da sergilenen yazılımları ister olduğu gibi kullanabilecek isterlerse de kendilerine özel ek geliştirmeler yapılmasını talep edebilecek. Türkiye’de ilk kez paket yazılım gibi online platform üzerinden satışa sunulan özel yazılımlar, maliyet etkin bir süreç sunarken, ayrıca yazılım geliştirenlere de müşterileri ile buluşmada hız kazandıracak.

     Şirketlere özel geliştirilebilir yazılımlar, www.octopodyum.com adresi üzerinde; Satış ve Pazarlama, Tedarik Zinciri, İnsan Kaynakları, Finans, Müşteri Hizmetleri, Operasyon ve BI Raporlama başlıkları altında kategorize edilmiş farklı çözümler olarak yer alıyor. Platform üzerinden yazılım geliştirenlere ait yorumlar ve verilen puanlar anlık olarak görülebiliyor. Ürün almak isteyenler demo talebinde de bulunabiliyor.

     Octopod Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Balo, “OCTOPOD, web üzerinde çalışan, hiçbir güncelleme gerektirmeyen, internet olan her yerden ve her cihaz üzerinden kullanılabilen, kod yazmadan yazılım geliştirmeyi sağlayan bir platform. OCTOPOD’un tüm yeteneklerine sahip bir yazılım geliştirme platformu yok. Bizi gururlandıran bu durumu şimdi de kendi ekosistemimizi oluşturarak taçlandırdık. 5 yıl önce yola çıkarken ki hayalimiz de buydu. OCTOPODYUM, sektörde bir ilk oldu. Şirketler, geliştirilebilir, kod yazılmadan kendileri için özelleştirilebilir yazılımlara  www.octopodyum.com üzerinden sahip olabilecekler. Bu sayede şirketler bilgiyi, daha ucuza mal etmiş olacaklar. OCTOPODYUM ile OCTOPOD üzerinden yazılım geliştirenler de müşterileri ile buluşmada hız kazanacak” dedi.

Kolayca Yap, Hemen Yükle, Hızlıca Kazan!
     Akademi’de eğitim alan OCTOPODER’lar, geliştirdikleri yazılımları OCTOPODYUM üzerinde satışa sunacak.
     Genç nüfusun (15-24 yaş grubu) ülkenin itici gücü olduğuna dikkat çeken Octopod Genel Müdürü Burç Pekmezoğlu, “Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Temmuz, Ağustos, Eylül aylarını kapsayan Ağustos dönemi verilerine göre, genç nüfusta (15-24 yaş) işsizlik oranı yüzde 20,6 oranında. Ülke hedeflerimizden biri, yılda 10 bin bilişimci yetiştirilmesi, 2023’e kadar yaklaşık 100 bin bilişimciye iş fırsatı yaratılması yönünde.

     Oluşturduğumuz bu ekosisteminin, işsizlik sorunu için de büyük bir fırsat olmasını hedefliyoruz. Örneğin bilgisayar mühendisliği bölümünden yeni mezun olmuş bir genç, 9 saatlik ücretsiz sunduğumuz eğitimle OCTOPOD ile yazılım geliştirebiliyor, OCTOPODER oluyor. Sadece öğretip bırakmak değil, iş imkânı sunmak da bu ekosistemin önemli bir parçası. Akademi’de eğitim alanlar, OCTOPOD üzerinde yazılım geliştirip OCTOPODYUM üzerinde satışa sunacak. OCTOPODYUM’un gençler için de önemli bir fırsat olmasını hedefliyoruz. Ekosisteminin bundan sonraki projesi ise OCTOPODYA olacak” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» Reel sektöre bütçeden 32,8 milyar TL destek
» Güven azalsa da gayrimenkul sektörü hala en çok tercih edilen yatırım araçlarından biri
» Bakanlıktan ‘Julia AK’ açıklaması
» Almanların tercihi Türk ayakkabısı
» Yorgancılar’dan enerji indirimi talebi
» Star Rafinerisi yatırımı yatırımcıların gözünü Aliağa’ya çevirdi
» Atlasglobal uçuş ekibinin kıyafetleri üniversiteli tasarımcılardan
» Egeli turizmciler WTM’de İzmir’i tanıtacak
» ATO’dan genç girişimcilere destek
» Ahi’ye bir tebrik de Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’dan


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.10.2018
  Ticaret 23.10.2018
  Ticaret 22.10.2018
  Ticaret 20.10.2018
  Ticaret 19.10.2018
  Ticaret 18.10.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni