• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

KKTC’den Ankara’ya turizm köprüsü

12 Mayıs 2018 Cumartesi 13:00
12
14
16
18

KKTC’den Ankara’ya turizm köprüsü

   ► Barış İnşaat güvencesiyle Ankara’da inşa edilen İncek BellaPais Konutları, Akdeniz’in huzurunu ve keyfini başkente getiriyor.

           SEDA GÖK / ANKARA      
     Türkiye ve KKTC’de 50 yıldır özgün projeler gerçekleştiren Barış İnşaat güvencesiyle Ankara’da inşa edilen İncek BellaPais Konutları, Akdeniz’in huzurunu ve keyfini başkente getiriyor. Adını Girne’nin dünyaca tanınan Bellapais köyünden alan İncek BellaPais Konutları, farklı yaşam alanlarıyla büyükşehirde köy hayatının ayrıcalıklarını yaşatacak. Bir Akdeniz köyünde yaşamanın büyükşehir insanının hayali olduğunu belirten Barış İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akyüz, “Son projemizle Kuzey Kıbrıs’ın en güzel köyü Bellapais’in bir benzerini Ankara’ya inşa ediyoruz. Dört mevsim dünyanın her yerinden turistleri ağırlayan BellaPais, maalesef Türkiye’de bilinmiyor. Yıllardır KKTC’de de yatırımları olan bir firma olarak son projemizle Ada’nın deniz-güneş turizminden farklı turizm potansiyeline de dikkat çekerek, tanıtımına katkı yapmak istedik. Son konut projemizin adını aldığı ve gören herkesin çok etkilendiği Bellapais Köyü Türkiye’de de tanınsın istiyoruz. Bu hedefle yola çıktık, Kuzey Kıbrıs ve ülkemizden aldığımız destekle emin adımlarla yürüyoruz” dedi.
     Adını Girne’nin dünyaca tanınan Bellapais köyünden alan ve “İncek’te bir Akdenizli” temasıyla projelendirilen İncek BellaPais Konutları, yapılan yoğun katılımlı lansman ile görücüye çıktı.  KKTC’den de davetlilerin katıldığı lansmana Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. İsmet Esenyel, KKTC Ankara Büyükelçisi Fazıl Can Korkut, Adalet eski Bakanı Seyfi Oktay, Ankara Ticaret Odası Başkan Vekil Halil İbrahim Yılmaz, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Başkanı Tahir Tellioğlu, ATO eski Başkanı Sinan Aygün ile çok sayıda davetli katıldı.

İncek Bellapais KKTC’nin tanıtımına da katkı yapacak
     Törende konuşan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı İsmet Esenyel, “KKTC’nin Ankara’da bu proje ile tanıtılması, lanse edilmesi şahsım ve Bakanlık olarak bizi çok mutlu etti. Türkiye’de KKTC’nin algısını değiştirmek için çok çalışıyoruz. Geçen yıl ilk kez Türkiyemizden KKTC’ye giden konaklamalı turist sayısı 500 bin rakamının üzerine çıktı, toplamda 1 milyona ulaştık. Ancak Türkiye’den 2.3 milyon turist Yunanistan’a gidiyorsa gideceğimiz daha çok yol var. Bu yollar tabi ki böyle güzel projelerle Bellapais projesi ile hayat bulacak, can bulacak. Barış İnşaatı böyle güzel ve anlamlı bir projeyi gerçekleştirdiği için tebrik ediyorum” dedi.
     KKTC Ankara Büyükelçisi Fazıl Can Korkut da “Ankara’da KKTC’nin güzelliği ve huzuru ile dillere destan olan turizm beldesinden örnek alan Bellapais Projesi gerçekleşmesinden çok mutlu oldum, çok da heyecanlandım. Bu projeyi gerçekleştiren Barış İnşaatı tebrik ediyorum” dedi.  

KKTC’nin turizm elçisi olacak
     Barış İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akyüz de lansmanda yaptığı konuşmada köy hayatının keyfini ve ayrıcalıklarını büyükşehirde yaşatacak İncek BellaPais’in aynı zamanda Ankara ile KKTC arasında turizm köprüsü olacağını söyledi. Bir Akdeniz köyünde yaşamanın büyükşehir insanının hayali olduğuna dikkat çeken Mehmet Akyüz, “Son projemizle, Kuzey Kıbrıs’ın en güzel köyü Bellapais’i Ankara’ya getirirken tanıtımına da katkı yapmayı hedefledik. Beşparmak Dağları’na sırtını vermiş, sokaklarında tarih ve huzur kokan, Girne manzaralı harika bir dağ köyü olan Bellapais’te tüm evler yüksek tavanlı ve yüksek kapıdır. Bahçelerinde limon, portakal, mandalina, incir ağaçları vardır; sokakları begonvillerle doludur. Ankara gibi büyük kentlerde yaşayan insanlar için Bellapais gibi bir köyde yaşamak hayal gibi. Biz de bu hayali gerçekleştirirken aynı zamanda KKTC’de yatırımları olan bir firma olarak yeni projemizle KKTC’nin deniz-güneş turizminin yanı sıra Bellapais köyü gibi doğal ve tarihi güzelliklerine, farklı turizm potansiyellerine de dikkat çekmek ve tanıtımına katkı yapmayı istiyoruz. İncek BellaPais sakinleri de sadece ev değil aynı zamanda bir köy sahibi de olacak, Akdeniz esintiyle güne başlayacak. Dolayısıyla İncek BellaPais’te konut sahibi olanlar kazansın, Ankara kazansın, Türkiye kazansın, KKTC kazansın istiyoruz” dedi.

     Bellapais’in sözcük anlamının ‘güzel ülke’ olduğunu belirten Mehmet Akyüz,  şunları söyledi:
     “Barış İnşaat olarak biz de İncek’te, mimarisinden peyzajına kadar Bellapais Köyü’nü tüm detayları yaşatacak yepyeni bir yaşam inşa ediyoruz. BellaPais Konutları’nda 12 ay tatil havasında yaşanacak; dinlendiren, eğlendiren, huzur veren yaşam alanları oluşturuyoruz. Proje kapsamında toplam 8 bin 500 metrekarelik bir alanda BellaPais Köyü’nü inşa ediyoruz. İçinde göletler, yürüyüş alanları, kafeler, köy evleri, çocuk oyun alanları, değirmenler, taş yollar, köy çeşmesi, piknik alanları yer alacak. Ayrıca tenis kortu, basketbol sahası ve koşu parkuru da olacak. Özellikle çocuklar için doğal, sağlıklı, sürdürülebilir yaşam alanları olacak. İncek BellaPais’de çocuklar Kıbrıs köyünde güven içinde oynayacak oyunlarını, kahveler Kybele Cafe’de içilecek, yürüyüşler BellaPais köyünün çiçeklerle bezeli yollarında yapılacak. Köy çeşmesinin sesi, kuş seslerine karışacak. Amacımız birbirini tekrarlayan sosyal tesislerin ve “şehirli sıkıcılığından” uzak yaşam alanları oluşturmak huzur dolu güzellikleri Ankara’ya kazandırarak Türkiye çapında bir ilke imza atmak.”

Lansmana özel fiyatlarla satışta
     “Yalnızca ev değil bir köy sahibi de olun” mottosuyla lansmana özel fiyatlarla satışa sunulan ve İncek BellaPais Konutları, 3 adada toplam 105 bin metrekare inşaat, 30 bin metrekare arsa alanı üzerine inşa edilecek. Projenin en önemli özelliklerinden biri de proje alanının neredeyse yarısının sosyal yaşam alanlarına ayrılmış olması.
     Türkiye’nin farklı illerinde ve Kuzey Kıbrıs’ta konut, tatil köyü, kamu binası spor tesisi, iş merkezi gibi çok sayıda projeyi gerçekleştiren Barış İnşaat’ın son projesi olan İncek BellaPais Konutları, lansmana özel fiyat avantajıyla satışa sunuldu. İncek’te, TOKİ Milletvekilleri konutları hemen yanında Bahçeşehir Koleji’nin karşısında, 18 farklı tip daire seçeneği sunan İncek BellaPais Konutları, 3 adet dikey, 2 adet yatay blok olmak üzere 5 adet bloktan oluşuyor.  Dikey bloklarda katta 3+1, 4+1, 5+1 dairelerin yanı sıra yatay bloğunda 3+1, 4+1 ve 5+1 teraslı ve bahçe dublekslerinin olduğu toplam 237 daire yer alıyor. Rezidans olarak projelendirilen diğer ada parselde ise, dikey ve yatay 2 blokta, 1+1, 2+1 ve 3+1 teraslı dubleks ve bahçe dubleksleri olmak üzere toplam 196 daire bulunuyor.
     İncek BellaPais’in farklı bir diğer özelliği ise dairelerde tavan yüksekliğinin net 3.20 metre, kapı yüksekliğinin ise net 2.60 metre olması.  Isıtma sistemi yerden ısıtma olarak yapılan konutlarda dairelerde vestiyer odası, çamaşır odası, yatak odasında ebeveyn giyinme odası, fonksiyonel dolaplar, mutfaklarda ankastre davlumbaz, ocak, fırın standart olarak yer alıyor. BellaPais’in her blokunda kapalı otoparkın yanı sıra içinde kapalı yüzme havuzu, fitness center ve spa merkezi olan sosyal tesisler yer alıyor.

Sürdürülebilir konuta örnek proje
     Dünyada konut sektörünün en önemli gündem maddesinin sürdürülebilirlik olduğunu vurgulayan Mehmet Akyüz, şöyle devam etti:
     “İncek BellaPais Konutları da alışılagelmiş konut projelerinden farklı olarak sürdürülebilir yönüyle de öne çıkıyor. İncek BellaPais ile konut ve sosyal tesis kavramlarını yeniden tanımladık ve bu hedefle sürdürülebilir bir konut projesi için yaratıcı fikirleri değerlendirdik. İncek BellaPais Konutları; yüksek tavanlı ferah evleri; dönüşüme, üretime, yenilenmeye uygun projelendirilen ‘köy deneyim’ yaşatacak Bellapais köyü; gün ışığına ve doğal havalandırmaya izin veren, değişen iklim koşullarına dirençli cepheleri ve pencereleri; yeşil teraslı ve yeşil manzaralı dubleksleri; enerji maliyetini düşüren mimarisi, çevreye duyarlı ve enerji verimliliği yüksek yenilikçi malzeme seçimi; yüksek performanslı su, ısı, ses ve yangın yalıtımı; iklim değişikliği ve yükselen sıcaklıklara uyumlu bitki seçimi, sulama sistemi; engellilerin, yaşlıların yaşamını kolaylaştıran ergonomik tasarımları ile sürdürülebilir bir konut projesi.
     Ayrıca binaların yağmur iniş borularına takacağımız aparatlarla yağmur suyunu doğaya bırakmadan depolayıp, bahçe sulama ve çevre temizliğinde kullanılmasını sağlayacak sistemle başka projelere de örnek ve öncü olmak istiyoruz”

 


+ Benzer Haberler
» İzmir, e-ihracatta da öne çıkmak istiyor
» 8. Uludağ Ekonomi Zirvesi başladı
» Üreticilere 1 milyar 432 milyon TL ödenecek
» İhracat hedefi Ortadoğu pazarının kapılarını araladı
» Türkiye dünyanın en mutlu 79’uncu ülkesi
» 10. Alaçatı Ot Festivali yine dopdolu geçecek
» Garanti Bankası’ndan 103 milyon 220 liralık ihraç
» BİST, ATPET hisselerini kottan çıkardı
» Dagi Yatırım Holding brüt takasa alındı
» Emlak Konut bir projesini tasfiye etti


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.03.2019
  Ticaret 22.03.2019
  Ticaret 21.03.2019
  Ticaret 20.03.2019
  Ticaret 19.03.2019
  Ticaret 18.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni