• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Kısa süreli çalışanlara dönemsel çalışma fırsatı

22 Eylül 2021 Çarşamba 14:00
12
14
16
18

Kısa süreli çalışanlara dönemsel çalışma fırsatı


   ► İndirim sezonunda e-ticaret ve perakende sektöründe binlerce çalışana ihtiyaç duyuluyor

           HABER MERKEZİ      
     Sevgililer günü, anneler günü, bayram ve sezon indirimleri markalar için talepte zirveye ulaşılan dönemlerin başında gelir.  Esnek, fiziksel sınırlara bağlı kalmayan gig modelini (kısa süreli iş) Türkiye’de ilk defa tüketici destek hizmetleri alanında yer ve zamandan bağımsız çalışmak isteyenlerle buluşturan Champs, iş dünyasının bu dönemde yaşadığı stresle başa çıkma yöntemlerinde alternatif oluyor.
     İş hacminin dönemsel olarak dalgalanması ile ortaya çıkan işe alım ve eğitim maliyetleriyle firmaların serbest zamanlı çalışanları tercih ettiği biliniyor.  Markaların indirim sezonlarının da başlamasıyla birlikte fiziki çalışma ortamlarının aksine dijital ortamda çalışanlar için firmalardan yüzde 100 iş talebinin artacağı öngörülüyor.
    Geleneksel iş süreçlerindeki maliyet baskısı,  işi yöneten ekiplerin ve tedarikçilerin yaşadığı kârlılık sorunları ve çalışanların zorlu çalışma koşulları gibi meseleleri ortadan kaldırarak tüketicilere daha iyi hizmet vermeyi hedefleyen Champs, firmaların yoğun dönemlerinde müşteri hizmetleri ekibine serbest çalışanlarıyla ek destek sunuyor. Markaların talep artışlarına ve müşteri hizmetleri etkileşimi gereksinimlerine çözüm olurken, müşteri hizmetleri etkileşimlerini nasıl yönetecekleri konusunda eğitim almış çalışanlarla yoğun dönemleri rahatça atlatmalarına yardım ediyor. Şirketler marka elçileriyle çalışarak müşteri hizmetleri maliyetlerinde yüzde 30’a varan tasarruf fırsatı elde ediyor.

FİZİKSEL İLETİŞİM MERKEZİNİ GENİŞLETMEYE GEREK YOK
     Dijitalleşme çağında daha sürdürülebilir iş modelleri hedefiyle yola çıkan Champs Kurucu ve Yöneticisi Mahir Tüzün, Ağustos sonu ve Eylül ayı içinde beklenen indirim sezonunda markaların müşteri hizmetleri ekibini yüzde 50 daha genişleteceğini açıkladı.
     Mahir Tüzün, “Gig ekonomisinin en önemli avantajı herhangi bir personel çalıştırma yükümlülüğü altına girmeden dünya üzerinde konunun uzmanı kişiler tarafından son kullanıcılarına yaratılabilecek en iyi deneyimi müşterileri ile buluşturmak. Günümüzde kurumsal firmaların yoğun sezonlarda en çok ihtiyacı olan konu esneklik. İş hacminin dönemsel olarak dalgalanması ile ortaya çıkan işe alım ve eğitim maliyetleri firmaların serbest zamanlı çalışanları tercih etmesi için en önemli sebepler. Firmalar için hızlı erişilebilir kaynak havuzu,  perakende sektöründe 7 gün 24 saat ulaşılabilirliği ile en iyi müşteri deneyimini yaratmaya odaklı girişimci marka elçileri firmaların tercih edeceği bir çalışma modeli yaratıyor. Bunun yanı sıra Champs’in oluşturduğu bu model şirketlere müşteri hizmetleri maliyetlerinde yüzde 30’a varan tasarruf fırsatları sunuyor. Temsilcilerin tümü sanal bir iletişim merkezine bağlı olarak evden uzaktan çalıştıkları için fiziksel iletişim merkezini genişletmeniz gerekmiyor. Tüm bu sebeplerden dolayı yaklaşan indirim sezonunda markalardan yoğun bir talep geleceğini öngörüyoruz” dedi.

“SERBEST ÇALIŞANLAR İLE YOĞUN BİR DÖNEMLE BAŞA ÇIKABİLİRSİNİZ”
     E-ticaret, gıda teknolojisi, lojistik ve perakende sektörlerindeki şirketlerin indirimler nedeniyle beklenen talep artışını karşılamak için serbest çalışanlara yönelerek yoğun dönemlerini etkin bir şekilde yönettiğini vurgulayan Mahir Tüzün konuşmasını söyle sürdürdü: “Önceden plan yapabilir ve temsilcilerin eğitimli ve hazır olmasını sağlayabilirsiniz. Tüketicileirnizi telefonda dakikalarca bekletmek yerine, Çağrı merkeziniz serbest çalışanlar ile yoğun bir dönemle başa çıkabilecektir.”


+ Benzer Haberler
» Kontrolmatik Teknoloji, ekim ayında yaklaşık 96 milyon dolar büyüklüğünde üç yeni proje aldı
» DHMİ Sinop Havaalanı Müdürlüğü elektrik enerjisi satın alacak
» 2022’nin saç modası ilk kez İzmir’de gösterildi
» Karabağlar’da ‘Cumhuriyet Daima V’ sergisi törenle açıldı
» Mustafa Özuslu: Her zaman yanınızdayız
» “Doğanın İzinde” fotoğraf yarışması sonuçlandı
» “Yeni Alibabalar Türkiye’den çıkabilir”
» “Türkiye’nin gri listeye alınması hak edilmeyen bir sonuç”
» Fethiye Belediyesi araç kiralama hizmeti alacak
» Başkan Soyer: İzmir’e hayırlı olsun


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.10.2021
  Ticaret 21.10.2021
  Ticaret 20.10.2021
  Ticaret 19.10.2021
  Ticaret 18.10.2021
  Ticaret 16.10.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni