• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Kaspersky Lab, en yüksek ürün puanını aldı

09 Haziran 2018 Cumartesi 09:00
12
14
16
18

Kaspersky Lab, en yüksek ürün puanını aldı

           HABER MERKEZİ     
     Kaspersky Lab, Gartner’ın uç nokta güvenliği odaklı raporunda başarılı sonuçlar elde etti. Şirket, Gartner’ın Uç Nokta Güvenliği Platformları İçin Kritik Beceriler raporunda yer alan üç kullanım senaryosunun birinde en yüksek ürün puanını aldı.
     Raporda, çözümlerin üç farklı tür kurumun ihtiyaçlarını ne ölçüde karşıladığı değerlendirildi. Operasyonel gereksinimleri karşılamak için esnek ve özelleştirilebilir çözümler arayanlar Tür A; güvenlik operasyonu ekiplerinin yeteneği ve deneyimine uygun önleme, tespit ve müdahale becerilerine birlikte odaklanan ya da mevcut becerilerini genişletmek için MSS ve MDR becerilerini değerlendirenler Tür B; önleme odaklı çözümlere odaklanarak EDR’yi yalnızca inceleme becerileri nedeniyle değerlendiren ve MSS ile MDR bileşenleri de sunan çözüm sağlayıcıları tercih edenler ise Tür C olarak tanımlandı.
     21 markadan çözümlerin bu üç kullanım senaryosuna göre analiz edildiği raporda puanlar şu kritik beceriler üzerinden verildi: Önleme, konsol uyarısı ve raporlama, temel uç nokta tespit ve müdahale işlevleri, gelişmiş uç nokta müdahalesi, üçüncü taraf entegrasyonu, EPP paketi, yönetilen hizmetler, coğrafi destek ve işletim sistemi desteği.

     Kaspersky Lab A, B ve C kullanım senaryoları için sırasıyla 5 üzerinden 3,56, 3,76 ve 3,86 puan aldı. Şirket Tür C kategorisnde en yüksek puanı elde etti.
     Kaspersky Lab CTO’su Nikita Shvestov, “Her şirketin kendini tehditlere karşı korumak için farklı kaynak ve bütçe kısıtlamaları olduğu gibi, kendilerine özel zorluklara uygun olacak şekilde yapılandırılan etkin birer uç nokta çözümüne ihtiyacı var. Güvenlik alanı düzenli olarak değişiyor. Uç nokta çözümlerimizi her şirketin ihtiyacını karşılayacak şekilde sürekli güncelliyoruz ve kurumların kendilerini her gün rahatsız eden siber tehditlere hazır olmasına yardım ediyoruz. Tüm kullanım senaryolarında en yüksek puan alan ilk üç ürün arasında yer almamız, her tür şirket ve tehdit için uygun ve güvenilir koruma sunma hedefimizi gerçekleştirdiğimizi gösteriyor.” dedi.

     Gartner raporuna göre, “uç nokta güvenliği sağlamlaştırma, soruşturma, vaka tespiti ve müdahale gibi güvenlik mimarisi görevlerini üstlenecek şekilde gelişiyor.” Kaspersky Endpoint Security for Business çözümünün son sürümü, çok katmanlı koruma teknolojileriyle müşterileri farklı saldırı vektörlerine karşı koruyor. Kaspersky Endpoint Detection and Response ile tamamen entegre olabilen çözüm, şirketlerin inceleme ve kapsamlı onarım yapmasına olanak veriyor. Ürün ayrıca şirketlere gelişmiş görünüm ve bölümlere ayrılabilen yönetim imkanı sunarak karşılaştıkları siber zorluklara müdahale edebilmelerini sağlıyor.
     Uç nokta koruması her tür şirketin BT güvenliği çalışmalarının temelini oluşturuyor. Kaspersky Lab, çözümleri ve uzmanlığıyla şirketlerin sürekli değişen tehdit alanına ayak uydurmalarına ve güvenliklerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. 
     Raporun tamamının ücretsiz bir kopyasını buradan indirebilirsiniz.
     Kaspersky Lab Uç Nokta Koruma ürünleri portföyü hakkında daha fazla bilgi için lütfen bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

     Gartner, “Uç Nokta Koruma Platformları İçin Kritik Beceriler,” Eric Ouellet, Ian McShane, 30 Nisan 2018.
     Gartner araştırma yayınlarında belirtilen marka, ürün veya servislerin hiçbirini desteklemez, teknoloji kullanıcılarının yalnızca en yüksek puan alan veya farklı şekilde değerlendirilen markaları tercih etmesini tavsiye etmez. Gartner araştırma yayınları, Gartner araştırma kurumunun görüşlerinden oluşur ve gerçeklik beyanı olarak kabul edilmemelidir. Gartner, ticari uygunluk veya belirli bir amaca uygunluk garantileri de dahil fakat bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla tüm açık ve zımni garantileri reddeder.

 


+ Benzer Haberler
» Beta Ayakkabı konkordato istedi
» Uzaktan yönetim araçları endüstriyel ağlara ciddi tehditler taşıyor
» “Teknik eleman açığını kapatacağız”
» ‘Körfez Festivali’ renkli görüntülerle başladı
» Sanayi ve hizmet sektörlerinde 107 milyon 265 bin 393 TEP(1) enerji tüketildi
» Tüketici güven endeksi 59,3 oldu
» Yurt dışı üretici fiyat endeksi aylık %18,16 arttı
» Ticaret Bakanlığı istişare kurulu 2. toplantısı yapıldı
» Ege Üniversitesi ve İAOSB işbirliğine gidiyor
» 81 ildeki KOBİ’lere kitlesel dijitalleşme eğitimi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.09.2018
  Ticaret 21.09.2018
  Ticaret 20.09.2018
  Ticaret 19.09.2018
  Ticaret 18.09.2018
  Ticaret 17.09.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni