• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Kaspersky: Kurumların %59’u güvenlik maliyetlerini azaltmak için bir MSP ile çalışmayı planlıyor

09 Eylül 2019 Pazartesi 11:00
12
14
16
18

Kaspersky: Kurumların %59’u güvenlik maliyetlerini azaltmak için bir MSP ile çalışmayı planlıyor

           HABER MERKEZİ     
     Kaspersky, Yönetilen Hizmet Sağlayıcısı (Managed Service Provider - MSP) çalışmalarının son iki yıl içinde önemli büyüme kaydettiğini duyurdu. 2017’de başlayan MSP programı Kuzey ve Latin Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa’da 2000 hizmet sağlayıcıyı ekosisteme dahil etti. En çok katılımcı Avrupa’dan oldu.

     Günümüzde kurumsal müşteriler BT güvenliği hizmetlerini dışarıdan almaya başladı. Bu da MSP’lerin siber güvenlik pazarında güçlü birer oyuncu haline gelmelerini sağladı. “Kaspersky BT Güvenliği Riskleri Anketi 2019”a göre, kurumların %59’u güvenlikle ilgili maliyetleri azaltmak için yakın gelecekte bir MSP ile çalışmayı planlıyor. Şirketlerin %43’ü ise BT güvenliği için dışarıdan uzman destek alınmasına değer veriyor.

     Bu iş birliklerini geliştirmek Kaspersky’nin stratejik öncelikleri arasında yer alıyor. Ocak 2019’da şirket “Kaspersky United” adlı yeni bir iş ortağı programı duyurdu. Bu program, yeni ve mevcut MSP ortakları için iyileştirmeler içeriyor. Yeni ve kullanışlı kayıt süreci sayesinde MSP’ler şimdi iki kat hızlı bir şekilde onaylı iş ortağı olabiliyor.

     Uç nokta koruması için temel olan özel Kaspersky Endpoint Security for Business eğitimi de şirket ekosistemine yeni katılan iş ortaklarının MSP konusunda uzmanlaşmasını kolaylaştırıp hızlandırıyor. Bu eğitim, iş ortaklarının uç nokta koruması, kurulum, güvenlik ilkesi belirleme, takip ve raporlama alanlarında uzmanlaşmasına yardımcı oluyor. Kaspersky’nin MSP teklifinde yeni maddi avantajlar da sunuluyor. Esnek fiyatlandırma sayesinde, yönetilen hizmet sağlayıcıları belirli düzeydeki ürün lisansı satışları için özel fiyatlar alabiliyor.

     DGDO Genel Direktörü Christian Boertje, “Kaspersky’nin kapsamlı ürün portföyü, KOBİ’lerden kurumsal şirketlere kadar tüm müşterilerimizi siber suçlara karşı koruyabilmemizi sağlıyor. Kaspersky ekibiyle doğrudan kişisel iletişime geçerek müşterilerimizin sorularını yanıtlayabiliyoruz. Bu nedenle, Kaspersky ile yaptığımız uzun vadeli iş birliğine büyük değer veriyoruz.” dedi.

     Kaspersky Global Kanal Müdürü Ivan Bulaev, “Kaspersky olarak iş ortağı topluluğumuza bağlılığımızı sürdürüyoruz. İş yapma kolaylığının MSP’lerin en temel beklentisi olduğunu biliyoruz. MSP İş Ortağı programına yaptığımız güncelleme, yeni ve mevcut iş ortaklarımızın kârlılığına, iş ihtiyaçlarına, araç ve güvenlik çözümlerine erişimlerine odaklanan daha geniş çaplı bir gelişim planımızın bir parçası.” dedi.

     Kaspersky siber güvenlik portföyünde MSP’ler için uç nokta koruması, bulut hizmetleri ve bulut ortamları da dahil olmak üzere geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Bulut tabanlı güvenliğin popülerliği giderek artıyor. Kaspersky istatistiklerine göre bu çözümler tüm alımların beşte birini oluşturuyor. Kaspersky Endpoint Security Cloud ile iş ortakları, küçük ve orta ölçekli müşterilerine, ek bir donanım yatırımı gerektirmeden web konsolu üzerinden yönetilebilen, kolaylıkla kurulabilen koruma özelliklerine sahip siber güvenlik desteği sunabiliyor.


+ Benzer Haberler
» Günlük test sayısı Mayıs’ta ilk kez 20 binin altına indi
» Günlük Vaka sayısı iki gün sonra tekrar binin altına düştü
» Pire Limanı bu yıl da Avrupa’nın en büyüğü olacak
» SunExpress 4 Haziran’da iç hat uçuşlarına başlıyor
» BSMV binde 2’den yüzde 1’e çıktı
» Pazar günü de yeni vaka sayısı binin üzerinde kaldı
» Yeni vaka sayısı tekrar bini geçti
» Petrol fiyatlarında keskin düşüş ile büyük stok zararı kaydedildi
» Küresel resesyon beklentileri yükselişte
» TZOB Genel Başkanı Bayraktar: Üreticilerimiz değil aracılar kazanıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  ticaret 27.05.2020
  Ticaret 22.05.2020
  Ticaret 21.05.2020
  Ticaret 20.05.2020
  Ticaret 19.05.2020
  Ticaret 18.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni