• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Kas ve iskelet hastalıklarına karşı lazer tedavisi ilk kez Türkiye’de

09 Haziran 2018 Cumartesi 11:00
12
14
16
18

Kas ve iskelet hastalıklarına karşı lazer tedavisi ilk kez Türkiye’de

           HABER MERKEZİ     
     Türkiye’de özellikle 40-60 yaşlarındaki kişilerde görülme oranı yüzde 20’leri aşan kas ve iskelet hastalıkları artık lazer tedavisi ile tarihe karışacak. ABD ve Kanada’da yaygın olarak kullanılan BioFlex lazer tedavisi, ülkemizde de kas ve iskelet başta olmak üzere çok sayıda hastalığa çare olacak. İstanbul ve Ankara’da şu anda toplam 3 merkezde uygulanan tedavi, hücre yenileme ve yeniden doku oluşumu özelliği ile iyileşme sürecini hızlandırıyor.
     ABD ve Kanada’da yaklaşık 20 yıldır uygulanan BioFlex lazer tedavisi artık Türkiye’de de uygulanmaya başladı. Hücre yenileme ve yeni doku oluşturma özelliği bulunan BioFlex lazer tedavisi, kas-iskelet sistemi hastalıklarından, iyileşmeyen yaralar (diabetik-iskemik) ve spor sakatlıklarına kadar çok sayıda hastalığa çare olacak.

     ABD ve Kanada’da yaklaşık 20 yıldır uygulanan BioFlex lazer tedavisi artık Türkiye’de de uygulanmaya başladı. İlk olarak uygulamasına Kasım 2017 tarihinde Ankara ve İstanbul’da iki hastanede başlanan tedavi, yaklaşık 2 aydır da Florya’da BioFlex Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde hayata geçirildi. BioFlex Yaşam Merkezi’nin yakın bir tarihte Ankara’da da açılması planlanıyor.
     BioFlex lazer tedavisi, kırmızı ışık gibi gözle görülebilen ve infrared (kızıl ötesi) ışık gibi gözle görülemeyen lazer, LED gibi iyonizan olmayan ışık formlarının kullanıldığı bir tedavi yöntemi olarak biliniyor. Low Intensity Laser (Light) Tedavisi (LILT) olarak da adlandırılan yöntemin; ağrının ve inflamasyonun azalması, yara iyileşmesini ve doku yenilenmesini hızlandırdığı belirtiliyor.

“Hiçbir yan etkisi yok”
     Spor yaralanmaları, hastalıkları ve rehabilitasyon konusunda uzman ve Spor Hekimliği Sertifikası sahibi Dr. Adnan Bağrıaçık, “Yurt dışında yaygın olarak kullanılan bu tedavi yöntemi ile Türkiye’de çok sayıda hastalığı ağrısız, acısız ve herhangi bir anesteziye ihtiyaç duymadan tedavi etmek mümkün olacak. En çabuk sonuç alınabilen bir yöntem. Lazer tedavisi; bel, boyun fıtığı, dizde menisküs, kireçlenme, tüm eklem ağrıları ve diyabetik kapanmayan yaralar gibi çok sayıda hastalığı tedavi ederek hastaların yaşam kalitesini artırıyor. Sporcu yaralanmalarında da ödemleri iyileştirerek tedavi sürecini hızlandırıyor. Hiçbir alerjik yan etkisi yok, kullanımı kolay ve komplikasyonsuz bir tedavi yöntemi. Şu ana kadar bu yöntem ile 100’ün üzerinde kişi tedavi gördü ve başarılı sonuçlar alındı ” dedi.

“Kangren tedavisinde etkili”
     Dr. Adnan Bağrıaçık,  lazer tedavisinin yararlarına ilişkin şunları söyledi:
     ”Dolaşım problemlerinde, şeker hastalarında kan akışını hızlandırarak hücreleri onarıyor ve yeniliyor. Şeker hastalığında hücre dokusu bozularak giderek kan akışında yavaşlama oluyor. Hastalık ileri safhaya gidince o uzuv kesilmek zorunda kalıyor. Eğer erken teşhis edilirse o yarayı kurtarmak mümkün. Aslında her insan vücudunda yaralar oluşabiliyor ama vücut kendi mekanizması içerisinde bunu tamir edebiliyor. Ancak şeker hatalığı varsa veya damarları tıkalıysa yara iyileşmek yerine daha da büyüyor ve kangren oluşuyor. Kangren oluşunca o bölge morarmaya başlıyor ve kurtarılamazsa hasta uvzunu kaybedebiliyor. Lazer tedavisinde ise hücrelerin yenilenmesiyle o bölgeye kan akışı hızlandığı için yara hızla iyileşiyor.”

 


+ Benzer Haberler
» Bakan Selçuk, “Tüm tarafların görüşleri sürece dahil edilecek”
» Egeli İhracatçılar ‘Çin Timi’ ile ihracat atağına kalkacak
» Palandöken, “İşyeri kiralamada stopaj uygulaması kaldırılmalı”
» EBSO’dan Ticaret’e ödül
» KOBİ ve işletmelere ‘büyümenin sırrı’ anlatıldı
» İzmir’den direk uçuşlar başlıyor
» “Türkiye’de kadının var olma sorunu var”
» Kuru meyve sektörü yol haritasını belirledi; hedef 3 milyar dolar ihracat
» TEV, 100 öğrenciye burs sağlayacak
» TABA AmCham ve Ortak Akıl Platformu Afrika’daki yatırım fırsatlarını anlattı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 19.04.2019
  Ticaret 18.04.2019
  Ticaret 17.04.2019
  Ticaret 16.04.2019
  Ticaret 15.04.2019
  Ticaret 13.04.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni