• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Karşıyaka Yapı Fuarına katılım yüksek oldu

13 Kasım 2021 Cumartesi 10:00
12
14
16
18

Karşıyaka Yapı Fuarına katılım yüksek oldu


           HABER MERKEZİ      
     Karşıyaka Müteahhitler ve İşadamları Derneği (KAMİAD) ve Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen Karşıyaka Yapı Üreticileri ve Yapı Malzemeleri Fuarı, geniş katılımla Bostanlı Pazar yerinde gerçekleşti.
     100’e yakın yapı ve inşaat sektörü temsilcisini bir araya getiren fuarın açılışına Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin,  CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Eczacıbaşı Yapı Grubu Direktörü Murat Helvacı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Harita Mühendisleri Odası yöneticileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

GELENEKSEL HALE GELECEK
     Açılış konuşmasını yapan KAMİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akyüz, Yapı Üreticileri ve Yapı Malzemeleri Fuarı’nın önemli bir ilk adım olduğunu ve gelenekselleştirmek istediklerini dile getirdi.
     Akyüz, “2020 yılında birçok ülke pandemi sebebiyle sosyal anlamda sarsıldı. Sonrasında yeni dünya ekonomik sistemi gelişti ve küresel iklim değişiminin, kuraklığın etkisiyle yeni yaşam koşulları oluştu. Bu yeni durum bize kendi başımızın çaresine bakabilme ve kendine yetebilmek olarak özetleyebileceğimiz gerçekleri göstermiştir. KAMİAD olarak pandemiyle başlayan süreç sonrasında ticaret ve yatırım ortamından nasibimizi hakkıyla alabilmek için uygun stratejileri geliştirmek kısmına odaklanmaktayız. Her zorlu dönemde olduğu gibi iş insanları olan bizler ilçemizin toparlanma sürecinde yeni yatırımlar ve potansiyellerimizi artırmak durumundayız. KAMİAD olarak büyük bir titizlikle genişlettiğimiz ticaret ağı ile bu çabaya önemli katkı yaptığımızı düşünüyoruz. Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz fuarın bölgemize ve ülkemize katkı sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu

KARŞIYAKA MARKASININ TANINMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ
     Karşıyaka’nın gelişmesi ve bir marka olarak tanınması için dernek olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Ahmet Akyüz sözlerine şöyle devam etti: “KAMİAD olarak önceki söylemlerimizde gelecekte devletler değil şehirler ve ilçeler yarışacak dedik. Şehirlerin ve ilçelerin markalaşması ve mevcut varlıkların değere dönüşmesiyle il ve ilçelerin değerinin artırılması gerektiğini benimsedik. Karşıyaka’nın her bir noktasına yaptığımız ziyaretlerde birtakım veriler elde ediyoruz. İlçemize daha fazla katkı sunabilmek adına dernek olarak yürüttüğümüz çalışmalar ile anılmak en büyük temennimizidir. Görevi devraldığımız ilk günden beri her zaman Karşıyaka iş dünyasının ve sahanın nabzını tutmak için çalıştık. Üyelerimize temas ve istişare ettik. Bu maratona devam ederken ilçemizi beraberce daha da ileriye taşımak için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Emeği geçen ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum”

ÖNEMLİ BİR FUAR ORGANİZASYONU
     Açılışta konuşan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’da, “ Kentimizin ihtiyacı olan bir alanda önemli bir fuara ev sahipliği yapıyoruz. Sizlerin katkılarından ötürü ayrı bir mutluluk duyduk. Yaşadığımız deprem sonrasında eski binaların sayısının yoğun olduğu ilçemizde  kentsel dönüşüm ihtiyacı ve vatandaşın içinde bulunduğu sıkıntılara çareler arandığı bir dönem yaşıyoruz. Uluslar arası ekonomik durumlar da yapı sektörünü de etkiliyor. Bu mevzuat konusu başta olmak üzere yapı teknolojisinin yakından takip edilmesi gereken bir dönemde bu tür fuarlara çok ihtiyacımız var. Belediye olarak bu süreçteki katkımız daha sağlıklı ve daha doğru yapılarını inşaa edilmesi olacaktır. Gerekirse mevzuat değişikliklerini önermek doğru takipleri yapmak, elimizden geldikçe bürokratik sıkıntıları azaltmak için katkıda bulunmaya çalışıyoruz. E - imar ve dijitalleşme alanında önemli mesafeler aldık. Ocak ayından itibaren elektronik ortamda imar, ruhsat başvurularını yapabileceksiniz. İyi bir iletişimle süreçlerin yarattığı zorlukları azaltmak istiyoruz. Bugün burada bir araya gelen Kamu ve STK’lar ve özel sektör işbirliği sorunların çözümünün de gerçek noktasıdır. Bu sürecin artarak devam etmesi gerekiyor. Kent ve ülkemizin sorunlarının aşılması için  geleceğe dair umutla bakıyoruz. Herkese katılımları için teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.


+ Benzer Haberler
» Covid rakamları belli bir seviyenin altına inemiyor
» Yapılandırmanın avantajlarını kaçırmayın
» Türkiye’de 75’e yakın tescilli tıbbi bitki çeşidi bulunuyor
» Rakamlarla ilgili gelişmelerde tek iyiye giden aktif vak’aların azalması
» Palandöken: Alışverişte taksit sayısı artırılmalı
» “Turizmde işgücü ihtiyacı mesleki eğitim yoluyla karşılanacak”
» İZDENİZ’den feribot tarifelerine zam
» Değerleme oranı yüzde 36,2
» Sürdürülebilirlikte ödüller sahiplerini buldu
» “Helal gıda üretimi 2 trilyon dolarlık bir pazar”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 29.11.2021
  Ticaret 27.11.2021
  Ticaret 26.11.2021
  Ticaret 25.11.2021
  Ticaret 24.11.2021
  Ticaret 23.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni