• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Kamuyu Aydınlatma Platformu Haberleri

14 Nisan 2017 Cuma 06:00
12
14
16
18

Boyner'de pay satışı tamamlandı

     Boyner Perakende'de Boyner Holding'in yüzde 12`ye kadar pay satışı tamamlandı. Buna göre, Boyner Perakende`de Boyner Holding`in payı yüzde 42.8`e gerilerken, Mayhoola'nın payı ise yüzde 42.68'e yükseldi. Boyner Perakende'de sermaye artışı sonrası, ana ortak Boyner Holding'in şirketin çıkarılmış sermayesinin yaklaşık yüzde 12'sini diğer hissedar Mayhoola'ya satış işlemi tamamlandı. Buna göre, Boyner Perakende'de Boyner Holding'in payı yüzde 42.8'e gerilerken, Mayhoola'nın payı ise yüzde 42.68'e yükseldi. Boyner Holding, Boyner Perakende'nin çıkarılmış sermayesinin yüzde 12'sini toplam 173.1 milyon TL'ye Mayhoola for Investments LLC'ye satmak üzere Mart ayında sözleşme imzalamıştı. Şirketin açıklamasına göre; Boyner Holding'in Boyner Perakende'nin çıkarılmış sermayesinin yaklaşık yüzde 12'sine tekabül eden toplam 6.92 milyon lira nominal değerdeki payları toplam 173.1 milyon lira tutara Mayhoola'ya devri, ilk etaptaki yaklaşık yüzde 4.7'lik satışı müteakip, geri kalan yaklaşık yüzde 7.3'lük kısmın da satışı ile tamamlandı.


Özak'ın Bulvar 216 satışı iptal edildi

     Özak Gayrimenkul, Bulvar 216'nın yarı hissesini alan Akyön Tesis İşletmeleri ödemeleri tamamlıyamadı. Konut,ofis,turizm ve ticari ünite projeleri yapan Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı,Ataşehir ilçesinde Bulvar 216 projesinin yarı hissesini Akyön Tesis İşletmeleri A.Ş.'ye satmıştı.Ancak Akyön ödeme yükümlülüklerini yerine getiremedi.Bu nedenle sözleşme fesih edildi.Burada bulunan sinema bölümünün işletmesi hala Akyön tarafından işletiliyor.
Şirketin açıklaması şöyle:” Şirketimizin 11/04/2017 tarihli yönetim kurulu toplantısında;
Portföyümüzdeki varlıklardan Ataşehir, Bulvar 216'da yer alan B09 no.lu bağımsız bölümün ½ hisse payına ilişkin olarak Akyön Tesis İşletmeleri A.Ş.(Akyön) ile imzalanan 23.12.2015 tarihli Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi'nin, Akyön'ün sözleşmeden kaynaklanan ödeme yükümlülüklerini yerine getirmemiş olması sebebiyle, Şirketimiz tarafından fesih edilmesine ve bu kapsamda sözleşmenin feshinden kaynaklanan cezai şartların Şirketimize gelir kaydedilmesine karar verilmiştir. Akyön tarafından sinema olarak işletilmekte olan B09 no.lu bağımsız bölümün diğer yarısına ilişkin olarak yapılmış mevcut kiralama işleminin revize edilerek, 11/04/2017 tarihli değerleme raporu dikkate alınarak bağımsız bölümün tamamının aylık 15.000,-USD+KDV bedel karşılığında Akyön'e kiralanmasına karar verilmiştir.  Söz konusu bağımsız bölüme yapılan sinema yatırımı kapsamında edinilmiş olan kıymet ve demirbaşların, sinemanın halihazırda Akyön tarafından işletilmesi sebebiyle başka herhangi bir şirkete satılmasının mümkün olmadığı da düşünülerek Akyön'e satılmasına, bu kapsamda SPK Kurumsal Yönetim Tebliğinde öngörülen sınırların altında kaldığı hususu da dikkate alındığında, bu kıymet ve demirbaşlar için ayrıca bir değerleme yaptırılmasına gerek olmaksızın, satış bedelinin maliyet bedeli+%5 kar ile KDV dahil toplam 1.998.015,43 TL olarak belirlenmesine karar verilmiştir.


Altınyağ tesislerinde yangın

     Altınyağ'ın yeni kırma tesislerinde bilinmeyen nedenden yangın çıktı. Bitkisel yağ üretimi yapan Altınyağ Kombineleri A.Ş. yeni kırma tesislerinde yangın çıktı.Yangının çıkış sebebi bilinmiyor. Şuan kontrol altına alınan yangında can kaybı olmadı. Şirketin açıklaması şöyle: “Şirketimizde yeni kırma tesisinde saat 12:00 civarında bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıkmıştır. Yangın 2,5 saat sonra kontrol altına alınmış olup, herhangi bir can kaybı yaşanmamıştır. Tesisteki duruş süremiz belli değildir.Sigorta eksperi tarafından yapılacak olan hasar tespiti çalışmalarından sonra üretime başlanacaktır.”


Akfen GYO’dan hisse alımı

     Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı,hisse alımı gerçekleştirdi. Şirket, hisse geri alım programı çerçevesinde 10/04/2017 tarihinde 1.25 TL fiyattan 100 bin adet alım gerçekleştirdi.
Bu program çerçevesinde toplamda 2 milyon 800 bin adet hisse alımı gerçekleştirildi.

 


+ Benzer Haberler
» İşsizlik yüzde 10.1’e geriledi
» Bütçe 5 ayda 20,5 milyar TL açık, Mayıs’ta 2,7 milyar TL fazla verdi
» Tarımda istihdam Mart ayında 5 milyonu aştı
» Perakende satış hacmi %8 arttı
» Hayvancılık ithalatında rekor artış yaşandı
» 32. Uluslararası İzmir Festivali’nde sıra Ensemble Raro’da
» Onlar emekli olmak için 60 yıl çalıştı
» Pegasus’un İzmir-Kiev uçuşları başlıyor
» Buğday üretiminde iklim bilmecesi
» “Artık İYİ Parti gerçeği var”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 19.06.2018
  Ticaret 18.06.2018
  Ticaret 14.06.2018
  Ticaret 13.06.2018
  Ticaret 12.06.2018
  Ticaret 11.06.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni