• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Kale Pratt & Whitney 10’uncu yılını kutluyor

13 Şubat 2021 Cumartesi 11:00
12
14
16
18

Kale Pratt & Whitney 10’uncu yılını kutluyor

           HABER MERKEZİ      
     İzmir’den dünyaya açılan, savunma ve havacılık sektöründe pek çok başarıya imza atan Kale Pratt & Whitney 10’uncu yılını kutluyor.
     Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay: “Kale Pratt & Whitney fabrikamız, Grubumuzun 1987 yılından bu yana çok önemli bir oyuncusu olduğu savunma ve havacılık sanayindeki dikey büyüme hedefimizin çok önemli bir halkasını oluşturuyor.”

     Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay, “Son 10 yıllık süreçte Amerikalı ortağımız Pratt & Whitney ile birlikte Savunma ve Havacılık Sanayisi için ürettiğimiz hassas parçalar son teknolojiye dayalı yeni çözümleri de içeriyor.”
     Türk sanayinin öncü kurumlarından Kale Grubu ile dünya havacılık sektörünün önde gelen şirketlerinden Pratt & Whitney ile ortaklığıyla kurulan Kale Pratt & Whitney, 10’uncu yılını kutluyor. İzmir’de faaliyetlerine 2010 yılında başlayan ve günümüze kadar savunma ve havacılık sektöründe önemli başarılara imza atan Kale Pratt & Whitney, dünyanın en gelişmiş savaş uçaklarına çok sayıda parça üretmenin yanı sıra Pratt & Whitney’in yeni nesil ticari motoru olan NGPF modelinin de parçalarını aynı tesiste yüksek teknoloji ile üretimini sağlıyor.

     Konuya ilişkin Kale Pratt & Whitney’den yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, 2020 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasında yerini aldıklarını ifade etti. Yerli üretim süreçlerinin içinde yer alan bir firma olarak çalışanlarına seslenen Bodur, sanayiciliği sadece para kazanma aracı olarak görmediklerini aynı zamanda paylaşarak, üreterek ülkeye katkı yapmanın, insanların hayatına dokunmanın bir yolu olarak gördüklerini sözlerine ekledi. Bodur, “Kale Pratt & Whitney fabrikamız, Grubumuzun 1987 yılından bu yana çok önemli bir oyuncusu olduğu savunma ve havacılık sanayindeki dikey büyüme hedefimizin çok önemli bir halkasını oluşturuyor.” diye konuştu.

“DÜNYANIN EN ÖNEMLİ FİRMALARINA ÜRETİM YAPIYORUZ”
     Kale Grubu olarak Stinger Füzesiyle ilk kez savunma ve havacılık sektörüne adım attıklarını belirten Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay, dünyanın en önemli firmalarına üretim yaparak ihracatı artıran bir konumda oldukları için mutlu olduklarından bahsetti.
     Okyay şunları dile getirdi: “Şirketimizin lokomotifi olarak adlandırdığımız motor parça üretim faaliyetlerimiz de yeni nesil teknolojilere ve üretim fazlarına uyum sağlayarak gelişiyor ve dönüşüyor. Son 10 yıllık süreçte Amerikalı ortağımız Pratt & Whitney ile birlikte ürettiğimiz hassas parçalar son teknolojiye dayalı yeni çözümleri de içeriyor. Önümüzdeki süreçte dünyanın önde gelen firmalarıyla yaptığımız iş birliğiyle; ülkemizin üretim, mühendislik, tasarım ve Ar-Ge konularında global entegrasyon çalışmalarını desteklemeyi amaçlıyoruz.”


+ Benzer Haberler
» İzmir Zirai Karantina Müdürlüğü laboratuvar malzemesi satın alacak
» Türkiye’nin 2020 Libya ihracatı 1,6 milyar dolar
» “Büyük veri”nin önemi, önümüzdeki yıllarda artacak
» Aydın: YEKA sistemi rasyonel fiyat oluşumuna imkan tanıyacak
» Koç Holding, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin Nesiller Boyu Aşitlik Forumu’nda
» Sanal turizm fuarı turizmciyi memnun etti
» ÇATOD turizmde dijital dönüşümü başlattı
» Esnaf kesimini sevindiren kararlar
» E-ihracat küresel pazar yerleriyle yükselişte
» Cumhurbaşkanı: Kontrollü normalleşmeyi başlatıyoruz


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 02.03.2021
  Ticaret 01.03.2021
  Ticaret 27.02.2021
  Ticaret 26.02.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni