• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Kahvenin büyülü dünyasını USLA’nın Barista temel eğitimi ile keşfedin

05 Eylül 2018 Çarşamba 11:00
12
14
16
18

Kahvenin büyülü dünyasını USLA’nın Barista temel eğitimi ile keşfedin

           HABER MERKEZİ     
     Güne kahve içmeden başlayamayanların sayısı arttıkça, “Baristalık” da son zamanların gözde mesleklerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Özel tasarlanmış USLA Barista sınıfında, SCA (Speciality Coffee Association) eğitmenleri tarafından verilecek profesyonel eğitim programları ve workshop etkinlikleri ile siz de kendinizi kahvenin büyülü dünyasında bulabilirsiniz.

     İyi hazırlanmış bir kahve, güne mutlu başlamanın en güzel sebeplerinden biri. Kahveleri kendi damak tadımıza göre kişiselleştirebildiğimiz bu günlerde, güzel bir kahve hazırlama işini de Baristalar üstleniyor. Fakat iyi bir Barista bulabilmek de oldukça zor. USLA, Nitelikli Kahve Birliği (Speciality Coffee Association – SCA)’nin kalitesi ve dürüst ticaret ilkeleri doğrultusunda, kahve tutkunlarına en yüksek standartlarda gerek teorik gerekse uygulamalı eğitimler veriyor. SCA onaylı Barista eğitim programları ile USLA, kahve tutkunlarına Baristalığın tüm inceliklerini sunuyor.   

     Genel kahve bilgileri, yetiştirici ülkeler, kahvenin tarihi, çekirdek türleri, öğütme, dozajlama ve tamping, özütleme, süt işleme teknikleri gibi detayların aktarıldığı, “Barista Temel Eğitimi”nde uygulamalı içecek hazırlama yöntemleri de anlatılıyor.
     Barista Temel Eğitim kursu sonunda katılımcılar, USLA – “Barista Temel Eğitimi” sertifikasına sahip oluyorlar, dilerlerse de SCA sertifika ücretini ödeyerek pratik ve 15 soruluk yazılı sınavlara giriyorlar.

     Bu aşmayı başarıyla tamamlamaları durumunda ise “SCA Barista Skills: Foundation Barista Sertifikası” almaya hak kazanıyorlar. Bu sertifika, “SCA Coffee Diploması” için 5 puan değerinde kabul ediliyor. Baristalığı yeni bir kariyer fırsatı olarak gören katılımcılar, mesleğe ilk adımlarını USLA ile atmış oluyorlar.
USLA’nın İstanbul Mecidiyeköy’deki, özel tasarlanmış USLA Barista sınıfında, 13 Eylül Perşembe günü 09.00 - 17.00 saatleri arasında düzenlenecek “Barista Temel Eğitimi”ne katılmak isteyenler, biletleri Biletix’ten satın alabilirler.

USLA HAKKINDA
     Türkiye’nin önemli uluslararası otel işletmeciliği ve aşçılık akademileri arasında yer alan Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi  (USLA), 30 yılı aşkın bir süredir otelcilik ve yiyecek içecek sektöründe sertifikalı ve diplomalı eğitimler veriyor. USLA, aynı zamanda “American Hospitality Academy International Hotel Management Schools (AHA-IHMS)”’un İstanbul Kampüsü olma özelliğini taşıyor.
     Öğrencilerine çok uluslu ve çok kültürlü bir ortam sunarak sürekli gelişen ve büyüyen otelcilik, yeme-içme sektörünün profesyonellik ve kaliteli hizmet anlayışını aşılayan USLA ekibi, tedarikçilerini ve iş ortaklarını daha üst seviyelere taşımayı hedefliyor.
     USLA, otelcilik ve yeme-içme sektörüne, uluslararası kalitede teori ve uygulamalı eğitim almış kişiler yetiştirerek mevcut işgücüne katkı sağlamaya devam ediyor.

 


+ Benzer Haberler
» Yaşlı nüfus son beş yılda %16 arttı
» Şubat ayında konut satışları yüzde 18.2 azaldı
» Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı
» Siirt fıstığı dünyaya açılıyor
» İstanbul dünyanın en çok ziyaret edilen 11. şehri oldu
» AmCham Türkiye/ABFT yeni yönetim kurulu seçildi
» 26. İzmir Avrupa Caz Festivalinde son hafta
» Sürpriz yok, Arkas-M.A.T. Sailing Team yine birinci
» İzmir’de ‘Frankofoni’ zamanı
» Çocuklar dijital mikroskop ile bilim dünyasını keşfe çıkıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 19.03.2019
  Ticaret 18.03.2019
  Ticaret 16.03.2019
  Ticaret 15.03.2019
  Ticaret 14.03.2019
  Ticaret 13.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni