• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Kadın mühendislere girişimcilik eğitimlerinde ilk durak İzmir

14 Mayıs 2018 Pazartesi 12:00
12
14
16
18

Kadın mühendislere girişimcilik eğitimlerinde ilk durak İzmir

           HABER MERKEZİ     
     Türk Ekonomi Bankası (TEB), kadınların iş dünyasındaki varlığını güçlendirmek ve ekonomiye daha fazla dahil olmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalarına, kadın mühendislere yönelik yeni bir eğitim ekledi. Kadın mühendisleri, mevcut yeteneklerini kullanarak girişimci olmaya teşvik etmeyi hedefleyen eğitimlerin ilki İzmir’de gerçekleştirildi.

     Kadın mühendisleri girişimci olmaya teşvik etmek hedefiyle yeni bir eğitim serisine başlayan TEB’in ilk durağı İzmir oldu. Kadınların iş dünyasındaki varlığını güçlendirmek, ekonomiye sağladığı katkıları artırmak ve girişimci ruhlarını desteklemek amacıyla başlatılan eğitimlerde “Yeni ekonomide girişimcilik ve iş modeli oluşturma” konusunda bilgi veriliyor.
     Girişimciliğin meslek, yaş, cinsiyet ayırt etmeksizin geniş kesimler tarafından içselleştirilmesi ve girişimcilik ruhunun ülke çapında yükselmesi için çalışan TEB, kadın mühendislere odaklanarak gerçekleştirdiği eğitimlerle hem kadınların ekonomiye katılımını artırmayı hem de kadın mühendislerin parlak iş fikirlerini hayata geçirmelerine katkıda bulunmayı hedefliyor.

     İlki İzmir’de TMMOB’a bağlı meslek odaları işbirliğiyle gerçekleştirilen eğitimlerde, yeni ekonomide girişimcilik kavramı, ülkemizde girişimcilik, girişimcilik ekosistemi ve destekler, yeni iş fikri trendleri ve katma değerli girişimcilik örnekleri, doğru iş modeli oluşturma temel başlıkları altında bilgi verildi. Kadın mühendislere girişimci olmaları yolunda finansmanın ötesinde danışmanlık desteği de sunulan eğitim programında katılımcılar, başarılı bir girişimcinin iş fikrinin global rekabette var olabilmesi için sahip olması gereken yetkinliklerle ilgili de bilgi aldı.

TEB, Kadın Bankacılığı ve Girişim Bankacılığı çalışmalarıyla Türkiye’nin her yerinde
     TEB, Girişim Bankacılığı ile nitelikli girişimcileri Türkiye ekonomisine kazandırmak adına çalışmalar yaparken, Kadın Bankacılığı ile de kadın patronların iş hayatındaki varlıklarını güçlendirmeye ve ekonomiye katılımını artırmaya destek olmayı sürdürüyor.
     Bu doğrultuda eğitim çalışmalarına özel önem veren TEB, işletmelerini büyütebilmeleri için gereken bilgiye ulaşma, yeni pazarlara erişim, networking kurma gibi kilit konularda kadın patronlara özel eğitim, danışmanlık ve mentorluk hizmeti sunuyor. Kadın Bankacılığı çalışmaları kapsamında TEB, Şube Müdürleri’ne özel bir eğitimle ‘İşletme Koçluğu’ formasyonu kazandıran ve 2018’de Anadolu’ya da açtığı TEB Takım Yıldızları projesini kısa süre önce İzmir’de de hayata geçirildi.

     Proje kapsamında, TEB Takım Yıldızları formasyonu kazanan TEB Şube Müdürleri, sadece finansal konularda değil, nitelikli personel seçiminden stok yönetimine, nakit yönetiminden yeni nesil satış tekniklerine kadar, kadın patronlara işlerini büyütme sürecinde ihtiyaç duydukları her konuda yol arkadaşlığı yaptı. Bu sayede İzmirli kadın patronlar koçlarıyla birlikte 180 günlük iş geliştirme ve büyüme planı hazırladı. Bunlarla birlikte TEB, 10 farklı ilde faaliyet gösteren TİM-TEB Girişim Evleri ile girişimcilere ücretsiz eğitim ve danışmanlık hizmeti vermeyi de sürdürüyor. Bu doğrultuda İzmir’de yer alan TİM-TEB Girişim Evi’nde de farklı sektörlerden farklı ihtiyaçlara sahip girişimcilere özel programlar hayata geçiriliyor.

 


+ Benzer Haberler
» İşsizlik oranı 2018’de yüzde 11
» MB: Ekonomide dengelenme süreci devam ediyor
» Foça turizmi acil çözümler bekliyor
» Selçuk: İşsizlik oranı tahminimizin altında
» Hizmet sektörü güven endeksi 81,6 oldu
» “İstihdam teşvikleri baştan sona değiştirilmeli”
» E-İhracat Zirvesi İzmir’de gerçekleşti
» Evinizde baharı müjdeleyen öneriler
» Paşabahçe ile bahara merhaba deyin
» Vestel’in 12 ürününe Good Design Ödülü


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 26.03.2019
  Ticaret 25.03.2019
  Ticaret 23.03.2019
  Ticaret 22.03.2019
  Ticaret 21.03.2019
  Ticaret 20.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni