• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Kadifekale ’anka kuşu’ gibi küllerinden doğacak”

20 Temmuz 2019 Cumartesi 15:00
12
14
16
18

“Kadifekale ‘anka kuşu’ gibi küllerinden doğacak”

   ► Kadifekale’yi yeniden kente, kentliye ve İzmir turizmine kazandırmak amacıyla Pagos Üretici Pazarı kaleiçinde açıldı.

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
     Üreticinin ürünlerini doğrudan kentli ile buluşturmak ve kentin en önemli değerlerinden biri olan Kadifekale’yi yeniden kente, kentliye ve İzmir turizmine kazandırmak amacıyla Pagos Üretici Pazarı Kadifekale Kaleiçi’nde açıldı. Her cumartesi açılacak olan üretici pazarında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in her köşesinden katılan üreticilerin stantlarını gezerek alışveriş yaptı. Üretici pazarına İzmir Milletvekilleri Kamil Okyay Sındır, Kani Beko ve Tacettin Bayır ve CHP’li belediye başkanları katıldı. Açılış konuşmasını yapan Soyer, “Kadifekale’nin anka kuşu gibi küllerinden doğuşunu göreceğiz. Bütün İzmirliler Kadifekale’de akacak. Şimdi pamuk eller cebe alışveriş zamanı, şimdi el birliğiyle üretici kadınlarımızın ürettiklerini evlerimize taşıyacağız” diye konuştu.

“Kadifekale’yi hak ettiği yere kavuşturacağız”
     Kadifekaleli kadınların emeklerinin İzmirlilerle buluşacağını dile getiren Soyer, “Kadınlardan, çamaşır, bulaşık, çocuk bakmak gibi günlük işleri yapmaları isteniyor ancak kadınların omuzlarına yüklenen sorumluluklar bunlardan ibaret değil. Çocukların eğitimleri, ekonomi kadınlarımız tarafından gerçekleşiyor. Kadınların içinde olmadığı her yer eksiktir. Köylüsünden, kentlisine kadar, sadece alın teriyle değil, düşünceleriyle de toplumu yönlendiren kadınlardır. Ancak bugün ülkemizde kadınlar göz ardı edilmektedir.

     Kadının rolünün olmadığı bir toplum parçalanmaya mahkumdur. Önce toplu ulaşımda başlattık, kadın şoförler almaya başladık. Büyükşehir’in otobüslerinin koltuklarında kadınları göreceksiniz. Pagos Üretici Pazar’ında Kadifekaleli kadınların ürünlerinin İzmirlilerle buluşmasını umut ediyoruz.  Kadınlar emeklerini çok ucuza satmak zorunda kalıyor, bu pazar sayesinde üreticilerimiz aracısız bir şekilde tüketiciyle buluşacak.  İzmir’in her yerinde üretici pazarları açacağız, kadınlara fırsatlar açacağız, kadınların emeği ve düşüncesiyle İzmir’in büyümesini sağlayacağız” diye konuştu.

“Kadifekale’de pamuk eller cebe zamanı”
     “Siyasetçiler devlet kavramını kullanır ve bu kavram üzerinden şekillendirir. Biz İzmir’e belediye ana söylemiyle geldik” diye konuşan Soyer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Her yere ana şefkatiyle bakacağız. İzmir’deki pastayı adil bir şekilde paylaştıracağız. Temel bakış açımız anadır, kadındır. Cemal Süreya’nın dediği gibi bir kadını ortadan ikiye böl, yarısı, anne, yarısı çocuk, yarısı sevgi, yarısı aşk. Küçükken anne babam elimden tutar Kadifekale’ye getirirdi. Kadifekale dünyanın her yerinden gelen turistlere ev sahipliği yapıyor.

     Kafdifekale’nin Anka kuşu gibi küllerinden doğuşunu göreceğiz. Bütün İzmirliler Kadifekale’de akacak. Şimdi pamuk eller cebe alışveriş zamanı, şimdi el birliğiyle üretici kadınlarımızın ürettiklerini evlerimize taşıyacağız. Göreceksiniz her şey çok daha güzel olacak. Büyükşehir Belediyesi’nde emeği geçen her kademedeki herkese şükranlarımı sunuyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi ilçe belediyelerimizle çok daha güzel bir İzmir yaratacağız. Bizden desteğinizi esirgemeyin asla sizi mahcup etmeyeceğiz. Yeniden aşkla İzmir diyorum.”


+ Benzer Haberler
» Hedef 50 bin teknoloji yıldızı
» İzmir’de tüm yapı izinlerine standart getirildi
» Kimya sektöründe büyük kriz kapıda
» TEMSA’dan haciz açıklaması
» Başkan Soyer Kısıkköy’deki mobilyacıların sorunlarını dinledi
» İş dünyası faiz indirimini değerlendirdi; “İndirim piyasaları canlandıracak”
» Gürer: Doğalgaz faturaları donduruyor...
» En İyi Kültürel Mirası Koruma ödülü TARKEM’in
» Berlin’den Orman İzmir Kampanyası’na destek
» Agroexpo’nun onur konuğu Özbekistan


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 14.12.2019
  Ticaret 13.12.2019
  Ticaret 12.12.2019
  Ticaret 11.12.2019
  Ticaret 10.12.2019
  Ticaret 09.12.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni