• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

İZVAK ve DEÜ arasında ‘bilim’ işbirliği

12 Ocak 2018 Cuma 15:00
12
14
16
18

İZVAK ve DEÜ arasında ‘bilim’ işbirliği

           ÖZGE ÇEVİK     
     İzmir Spor Kulüpleri Vakfı (İZVAK) ile Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) arasında, İzmir kulüpleri adına 5 yıllık işbirliği protokolü imzalandı. Protokolle, İzmir kulüpleri ve sporcularının, DEÜ akademik kadrosu tarafından bilimsel ve akademik açıdan desteklenmesi amaçlanıyor.
     İzmir Spor Kulüpleri Vakfı (İZVAK) ile Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) arasında, İzmir kulüpleri adına sporun bilimsel temellere göre yapılmasını amaçlayan 5 yıllık işbirliği protokolü imzalandı. Spor Kenti İzmir’ projesi kapsamında imzalanan ve DEÜ Rektörlük Binası’nda gerçekleştirilen törene İZVAK Başkanı Ali Erten, DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik ile İZVAK yöneticileri katıldı.

“Örnek olalım”
     İmza töreninde konuşan DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, yapılan protokolün önemine değinerek, “İzmir’de teknolojiyi de spora sokmak suretiyle örnek olalım, bu konuda çalışmalar yapalım diyoruz. Bugün hakikaten güzel bir noktaya ve protokol noktasına geldik. Umarım bu protokol, kağıtlar noktasında kalmasın, daha da ileriye gidilsin” dedi.

“Kulüplere katkı sağlayacak”
     İZVAK Başkanı Ali Erten ise yaptığı konuşmada, yapılan protokolle 5 yıllık bir program öngördüklerini belirterek, “Bunun kağıt üzerinde değil, fiiliyata dökmek için çalışacağız. Bu işbirliğini çok önemsiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun inşallah kulüplerimize katkı sağlasın” diye konuştu. İzmir’deki spor kulüplerinin, ortalama yüz yıllık şanlı geçmişleri ile şehrin tarihini temsil ettiklerini ifade eden Erten, DEÜ ile yapılan işbirliğinin amaçlarını şu şekilde sıraladı:
     “Sporun ve sporcularının, bilimsel ve akademik açıdan desteklenmesi, sporun fiziksel ve bilimsel altyapısının güçlendirilmesi, üniversite ve kulüpler arasında entegrasyonun sağlanması, kulüplerin ihtiyaç duydukları formasyonda teknik adam, spor hukukçusu ve spor yöneticisi yetiştirilmesi, altyapılarda çalışan yetiştirici teknik adamlara gerekli pedagojik, teknik ve bilimsel formasyonun verilmesi konularında kulüplerle işbirliği yapılması, bu konularda eğitim ve sertifikasyon programları geliştirilmesi, sporcu sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması, sporun ve spor kulüplerinin kent ekonomisine ve tanınırlığına katkısı konusunda organizasyonlar ve farkındalık yaratıcı çalışmalar, Sporcu performanslarının bilimsel kriterler göre ölçümü.

    Bunun için gerekli fiziki alanların oluşturulması, bina, tesis, teknik araç-gerecin temini, yetenekli sporcuların küçük yaşlardan tespit edilmesi için geniş kitle taramalarına bilimsel destek verilmesi ve bu konularda kulüplerle işbirliği yapılması, bütün bu çalışmaların gerçekleşmesi aşamalarında, Üniversite’nin ilgili akademik birimleri ile işbirliği ve ortak çalışma programları geliştirilmesi, bu şekilde; kulüplerimize, sporcularımıza, halk sağlığına, ülkemize, toplumumuza, gelişen İzmir ve ülke sporuna bilimsel ve akademik destek ve katkı sağlanması.”

Spora bilimsel destek
     Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr.Gürbüz Büyükyazı imzalanan protokol ile ilgili yaptığı konuşmada, İZVAK ile DEÜ arasında çok güzel bir birlikteliği başlattıklarını belirterek, “Bu konuda bize her zaman destekleri olan rektörümüze ve vakıf başkanımıza teşekkür ediyoruz. Projenin adı “Spor Kenti İzmir”. Dolayısıyla amacımız, en temel olarak sporun bilimsel temellere göre yapılmasını sağlamak, DEÜ ve vakıf arasındaki işbirliğini artırmak” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» Y kuşağı için en önemli kriter “Doğallık”
» EÜ Karşıyaka Yerleşkesi sağlık hizmeti ve eğitim için gün sayıyor
» Köy Enstitüleri ruhu Karşıyaka’da yaşıyor
» 400 bin öğretmen atama beklerken açık 117 bin
» Anneler ‘hayal edilen eğitim’; babalar, ‘iş bulabilecekleri eğitim’ dedi
» SuperFresh’ten yeni bir geleneksel lezzet daha: Antep fıstıklı katmer
» Kişiye özel teslimata robot otomobil çözümü: Renault EZ-PRO
» Otokar otobüsleri, Avrupa pazarında beğeni toplamaya devam ediyor
» Cıtroën Berlingo Van 2019 Uluslararası Yılın Ticari Aracı Ödülü’nü kazandı
» AvivaSA’ya, uluslararası İK ödülü


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.09.2018
  Ticaret 19.09.2018
  Ticaret 18.09.2018
  Ticaret 17.09.2018
  Ticaret 15.09.2018
  Ticaret 14.09.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni