• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İZMOD geleceğinin temelini attı

09 Aralık 2019 Pazartesi 09:00
12
14
16
18

İZMOD geleceğinin temelini attı

           HABER MERKEZİ     
     Türkiye’de ilk kez İzmir Mobilyacılar Odası (İZMOD), Karabağlar Belediyesi ve İzmir Kalkınma Ajansı işbirliğinde MOBİLYA AKADEMİ adını taşıyacak yeni eğitim ve hizmet binasının temeli atıldı. Törende İZMOD Başkanı Hasan Özkoparan, Sektörün geleceğinin temellerini attıklarını söyledi.

MOBİLYACILARIN YARIM ASIRLIK RÜYASI
     1951 yılında kurulan İzmir Mobilyacılar Odası’nın yoğun çalışmaları sonuç verdi. Sektörün yarım asırlık rüyası gerçek olma yolunda bir adım daha ileriye taşındı. MOBİLYA AKADEMİ adını taşıyacak yeni eğitim ve hizmet binasının temeli İzmir Mobilyacılar Odası ile Karabağlar Belediyesi proje ortaklığında ve İzmir Kalkınma Ajansı desteğiyle atıldı.
     Aydın Mahallesi’nde yapımına başlanan merkezin temel atma törenine, CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Türkiye Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Genel Başkanı Ali Rıza Ercan, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Onursal Başkanı Mehmet Ali Susam, İESOB Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu, İZMOD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, İZKA Genel Sekreteri Mehmet Yavuz, meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti ve sendika temsilcileri, ticaret, sanayi, ihracat ve esnaf odalarının yöneticileriyle çok sayıda yurttaş katıldı.  

İZMİR’İ 1. YAPMAK İSTİYORUZ
     Törende duygusal anlar yaşayan İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, sektörün geleceğinin temellerini attıklarını söyledi. Başkan Özkoparan, “Bizler peygamber mesleği olan marangozluk sanatını yapıyoruz. Bir terzinin insanı giydirdiği gibi evleri, büroları ve binaları giydiriyoruz. Bu ince sanatı yapacak kalifiye eleman sıkıntısını sona erdirmek için yeni eğitim ve hizmet binamızı kuruyoruz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Tunç Soyer’in dediği gibi arka sıradakileri ön sıraya taşıyacak hizmetler sunmak için yeni hizmet birimlerimizi oluşturuyoruz. Bu binada Eğitim, Tasarım, AR-GE, Pazarlama analizi, Tanıtım, İhracat ve Muhasebe birimlerimizle meslektaşlarımıza daha fazla destek vereceğiz. Egenin incisi İzmir’i Türkiye’de birinci yapmak için çok çalışacağız. Bu arsanın alınmasında liderlik yapan eski başkanlarımızdan Yılmaz Önkahraman’a, emeği geçen yönetim kurulu üyelerimize, proje ortağımız Karabağlar Belediyesi’ne, destekçimiz İzmir Kalkınma Ajansı’na ve işbirliği yapan herkese teşekkür ediyorum”dedi. 

KATILIMCI ANLAYIŞ
     Törende konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, katılımcılık anlayışı ve işbirliğinin önemine dikkat çekerek, “Sektörüne değerli hizmetleriyle liderlik yapan İzmir Mobilyacılar Odası’na proje ortaklığı için teşekkür ediyorum. Bu sürece katkı koyan İZKA ve işbirliği yapan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bir arada olursak aşılamayacak, başarılamayacak hiçbir iş olmaz” dedi.
     Karabağlar’ı “mobilyanın beyni ve kalbi” diye niteleyen Başkan Selvitopu, “İlçemizde böylesine önemli bir sektör varken, yerel yönetim olarak buna ilgisiz kalamazdık. Göreve geldiğimiz günden bu yana mobilya sektörünün sorunlarının çözümüne katkı koymaya, esnafımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki ekonomimizin temel direği esnaftır” diye konuştu.

     İEOSB Onursal Başkanı Mehmet Ali Susam, İEOSB Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu’yla Türkiye Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Genel Başkanı Ali Rıza Ercan da konuşmalarında, tesisin önemli bir ihtiyacı gidereceğini vurgulayarak emeği geçenlere teşekkür etti.
     Konuşmaların ardından tesisin temeli, İzmir Marşı eşliğinde atıldı. Protokol üyeleri ile İZMOD Yönetim Kurulu Üyeleri günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.
     Tüm katlardaki 2 bin metrekarelik kapalı alandan oluşacak merkezde, 120 kişilik çok amaçlı salon, 15’er kişilik 4 eğitim odası, atölyeler, idari ofisler, kafeterya ve otopark bulunacak.


+ Benzer Haberler
» Anadolu Sigorta IDC Türkiye’den iki ödül kazandı
» EPDK’nın gurur günü
» Vestel’in Espor Turnuvası Kupa Vestel heyecanı yeniden başlıyor
» Başkan Soyer’den Manda Çayı mesajı: “Her şey temiz bir Körfez için”
» ISOMER Isıtma Soğutma Merkezi toptancılık anlayışını değiştiriyor
» Ülker üçüncü kez ‘İyi Yaşam Markası’ seçildi
» 11 İlde yaklaşık 12 bin kadın “Dijital Benim İşim” diyecek
» “Fındık üretimi, iklim krizinden derinden etkileniyor”
» Başkan Tugay: Sorunları birlikte çözeceğiz
» Ağustos ayında kurulan şirket sayısı yüzde 8,33 azaldı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 18.09.2020
  Ticaret 17.09.2020
  Ticaret 16.09.2020
  Ticaret 15.09.2020
  Ticaret 14.09.2020
  Ticaret 12.09.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni