• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“İzmir’i 2. ekonomi yapmak için yola çıktık”

11 Ocak 2018 Perşembe 14:00
12
14
16
18

“İzmir’i 2. ekonomi yapmak için yola çıktık”

   ► Zeki Yöndem, İzmir’i Türkiye’nin finans, turizm ve ticaret başkenti yapmak için çalışacaklarını dile getirdi.

           FATİH ÖZKILINÇ     
     İzmir Ticaret Odası başkan adaylığı ilk açıklayan Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yöndem, üyeler ve İzmir’in işadamlarıyla düzenlediği toplantıda bir araya geldi. İzmir’i Türkiye’nin finans, turizm ve ticaret başkenti yapmak için çalışacaklarını dile getiren Yöndem, “İzmir’in Türkiye ekonomisinden aldığı pay son dönemde düşme eğilimde. Biz İzmir’i 2. ekonomi yapmak için yola çıktık” dedi.
     İzmir’e iddialı projeler gerektiğini söyleyen Yöndem, “EXPO 2020 hedefinden sonra İzmir daha büyük global projelere henüz odaklanamadı.  Biz İzmir’i yeniden uluslararası hedeflere ulaştıracak yeni büyük projelerde yer alacağız. Ben projeler içerisinde en iddialı projeyi açıklayacağıma sizlere söz veriyorum. İzmir’i finans, turizm ve ticaret başkenti yapacağız. İzmir’in Türkiye ekonomisinden aldığı pay son dönemde düşme eğilimde. Biz İzmir’i 2. ekonomi yapmak için yola çıktık” diye konuştu.

“Dinamikleri değişecek ve İzmir yükselecek”
     İzmir için değişim ve hareket zamanının geldiğini vurgulayan Yöndem, “İzmir-İstanbul Otoyolu, İzmir-Ankara Hızlı Tren Hattı, Çandarlı Limanı ve İzmir Körfez Geçiş Projesi gibi yatırımların tamamlanması, İzmir’de daha çok uluslararası fuar ve kongre düzenlenmesi, İzmir’den yurtdışına ana merkezlere ulaşım bağlantılarının artırılması ve nitelikli iş gücüne daha fazla iş sahası açılması gerekiyor. İzmir’in dinamikleri değişecek ve İzmir yükselecek” dedi.
     Yönetim yapısının kontrol edilebilir, sorgulanabilir ve denetlenebilir olması gerektiğini belirten Yöndem, “Katılım, ortak akılla hareket edeceğiz. Birleşip güçlenmek için bu yola çıkıyoruz. İzmir Ticaret Odası’na güç katıp, İzmir ekonomisini hep birlikte yönetmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Tüm üyeler oy kullanmalı
     İzmir Ticaret Odası’nın son seçimlerinde sandığa katılım oranının yüzde 20’lerde olduğunu ifade eden Yöndem, ticaret odası üyelerini seçime çağırdı. Yöndem, “Gelin seçmen iradesini gösterelim. Azınlığın değil, çoğunluğun iradesini sandığa yansıtalım. Her oy sorumluluk demektir. İzmir’imizin tekrar parlayan yıldız olması önünde bir engel görmüyorum. Oy kullanmalısınız ve değişime katkı koymalısınız” ifadesini kullandı.

“Demek ki bir rahatsızlık var”
     İzmir Ticaret Odası’nda Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Subaşı’nın istifasını da değerlendiren Yöndem, “Demek ki bir rahatsızlık var da istifalar geliyor. Eğer ben bir yerde rahatsız olursam, yönetimdeysem, vicdanım el vermiyorsa istifa ederim. Ben o arkadaşları saygıyla karşılıyorum.  Demek ki iyi gitmeyen şeyler var arada ki istifa ediliyor. Öyle yorumluyorum” değerlendirmelerinde bulundu.

“Projelerimizi açıkladığımız zaman kimin iddialı olduğu anlaşılacak”
     İTO Başkanlık Seçimlerinde aday olduğunu açıklayan ve kamuoyunda favori gösterilen Mahmut Özgener ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Yöndem,  “Mahmut Özgener’in adaylığı hayırlı olsun. Onu tanımayan yok. Türkiye Futbol Federasyonun başkanlığını yapmış bir insan. Fakat burada önemli olan Özgener’in bilinirliği değil yapılacak icraatlardır. Projelerimizi açıkladığımız zaman kimin iddialı olduğu anlaşılacaktır” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» “‘Bağımsız, başka partiden aday olacak’ sözü, lafı güzaftır”
» Atınç Abay, “Sektörde yol haritasıyız”
» Su ürünleri ve hayvansal mamuller sektöründe ihracatta 2.5 milyar doları aştı
» Palandöken, “İdari para cezaları gelir düzeyine göre verilmeli”
» “Karaburun’da nergis üretimi bitmeye yüz tuttu”
» Dergilik’ten okudukça kazandıran kampanya
» Bien tüm yenilikleriyle Unicera’da
» Egeli hububat, bakliyat ve yağlı tohumlar ihracatçılarından tarihi ihracat
» Menderes Tarıma Dayalı İhtisas OSB’de önemli imza
» Serter’den Elektrik Fabrikası’nın satışına tepki


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.01.2019
  Ticaret 21.01.2019
  Ticaret 19.01.2019
  Ticaret 18.01.2019
  Ticaret 17.01.2019
  Ticaret 16.01.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni