• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İZİKAD Modeli büyük ilgi gördü

23 Kasım 2021 Salı 11:00
12
14
16
18

İZİKAD Modeli büyük ilgi gördü


           HABER MERKEZİ      
     Global Girişimcilik Haftası kapsamında Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği tarafından  düzenlenen, Türkiye’nin  önde gelen iş kadınları  derneklerinin  bir araya  geldiği ‘İş’te Kadınlar Kuzey Kıbrıs  Türk Cumhuriyeti’nde’ programında İZİKAD modeli tanıtıldı.
     Girişimci İş Kadınları Federasyonu’nun Türkiye’de ilk kez kurulmasına önderlik eden İzmir İş Kadınları Derneği de (İZİKAD) önde gelen iş kadınlarının yer aldığı programa davet edilirken, İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, derneklerinin tanıtımını yaparak, bugüne kadar gerçekleştirdikleri projeleri anlattı. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dilek Kalkan ve Dernek Üyesi Irmak Nural’ın da katıldığı toplantıda iki ülkenin önde gelen iş kadınları İZİKAD’ın çalışmalarını ilgi ile dinledi.

İZİKAD’DAN MENTÖRLÜK TALEBİ
     Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği tarafından düzenlenen ve Kıbrıs ve Türkiye’den önde gelen iş kadınlarının katıldığı toplantının çok verimli geçtiğini, toplantıda İzmir’i ve İZİKAD’ı da anlatma imkanı bulduklarını belirten İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin,  alanında söz sahibi ve başarı sağlamış iş kadınlarının başarı öykülerini dinlediklerini söyledi. İZİKAD’ın gerçekleştirdiği projeleri sunumunda anlattığını belirten Sezgin, “İZİKAD  olarak akılla yönetilen, söylediklerini eyleme geçiren bir sivil toplum örgütüyüz. İşbirliği, kapsayıcılık, çeşitlilik, sosyal içerme ve bilgi ve Ağ paylaşımı ilkelerimizle kadınların ekonomik hayatta güçlenmesi için çalışıyoruz. Ayrıca böyle organizasyonlarda İzmir çok ilgi görüyor.

     Türkiye’nin en çağdaş kentinde yaşıyor olmamızın getirdiği bir hayranlık ile karşılaşıyoruz. Biz de böyle bir ortamda İzmir’i anlattık. İZİKAD olarak bugüne kadar kadınlara dokunduğumuz birçok projeden bahsettim. STK olarak yaptığımız bilinçlendirme çalışmaları kadınların hizmetlere ulaşması konusunda destekliyor. Böylelikle STK’lar kadınlar aracılığıyla kelebek etkisi yaratıyor. Güçlenen ve ekonomik yaşama katılan kadınların yerel, ulusal ve küresel kalkınmaya hız kazandırdığını dile getirdim. Bütün bunlar diğer kadın derneklerinin de dikkatini çekti. Projelerimize de büyük ilgi gösterdiler. Kendi şehirlerinde de bu tip projelerin hayata geçirilmesi için bizden destek ve mentörlük talebinde bulundular. İZİKAD olarak bu konuda her zaman destek olmaya hazır olduğumuzu bildirdik. İZİKAD’ın bu kadar ilgi gören bir dernek olmasında emeği geçen herkesi bir kez daha kutluyorum” dedi.

YENİ PROJELER HAYAT BULACAK
     Program kapsamında ikili görüşmelerde yaptıklarını ve ortak projelerin geliştirilmesi konusunda fikir alışverişinde de bulunduklarına dikkat çeken Sezgin, bu programın birçok yeni projenin hayat bulmasını da sağlayacağını kaydetti. Kadınların sorunlarının ortak olduğunu ve bu sorunların aşılması için el ele verilmesi gerektiğinin bu toplantıda bir kez daha öne çıktığını açıklayan Sezgin, İZİKAD olarak 13 yıldır bu alanda sürdürdükleri çabaları daha da artırarak devam ettireceklerini sözlerine ekledi.


+ Benzer Haberler
» “MESS metal işçisinin hakkını korumalı”
» Eylül’de sigortalı çalışan sayısı 802 bin kişi arttı
» “Müteahhittin 15 milyar TL kredi borcu var”
» İMSAD: İç ve dış talep eylül ayında da devam etti
» Havacılıkta motorların hidrojen yakıtları ile uyumluluğu hedefleniyor
» EİB’den Hollanda ve Belçika atağı
» Çevre kirliliğine karşı yönetmelik yürürlüğe girdi
» İzmir’de satış ve kira bedelleri yüzde 20-25 arttı
» Serter: Işılay Saygınlar çoğalsın
» “Turizmin gelişmesi için her türlü desteği vereceğiz”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.12.2021)
  Ticaret 03.12.2021
  Ticaret 02.12.2021
  Ticaret 01.12.2021
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni