• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Ivan Marchuk’un eserleri Folkart Gallery’de

09 Mart 2018 Cuma 15:00
12
14
16
18

Ivan Marchuk’un eserleri Folkart Gallery’de

           SELDA AK     
     Folkart Gallery İngiliz The Daily Telegraph Gazetesi tarafından “Yaşayan 100 Büyük Dahi” arasında gösterilen Ukraynalı ressam Ivan Marchuk’un resim sergisini sanatseverlerle buluşturdu. İzmir iş dünyasının ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin katıldığı Folkart Gallery sergi açılışında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Karşıyaka Oda Orkestrası Şef Oğuzhan Kavruk yönetiminde mini bir konser verildi.

     Türkiye’de bugüne kadar düzenlenen en kapsamlı sergide yer alacak olan Ressam Marchuk’un eserleri, 9 Mart-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında Folkart Gallery’de ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. Ukrayna Büyükelçiliği işbirliğinde, Proje Direktörlüğünü Fahri Özdemir’in, küratörlüğünü ise Coşar Kulaksız’ın üstlendiği “Düşsel Detaylar” isimli sergide 65 eser yer alacak. Folkart Gallery’nin 12. sergisi olan “Düşsel Detaylar” bugüne kadar Türkiye’de açılan en kapsamlı Ivan Marchuk sergisi olacak. Sergi için Türkçe, İngilizce ve Ukraynaca olmak üzere 3 dilde, 340 sayfalık bir albüm hazırlandı.

“Folkart Galeri İzmir sanat hayatının can damarı”
     Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ise sergi açılışında şöyle konuştu:
     “Sanatın iyileştirici, değer üreten, hayata renk katan gücü; Folkart olarak, bizim iyiliğimizin ve aktif hayatımızın sembolü oldu. Folkart Gallery, bu mantığımızın ürünü. 2017 yılında Folkart Gallery’deki sergilerimizi gezmek üzere 140 bin kişi giriş yaptı. 2018 yılının ilki olan Chema Madoz’un sergisini gezenlerin sayısı ise 30 bine yaklaştı. Folkart Galeri İzmir kültür-sanat hayatının, can damarı oldu. Bu tablo ile gurur duyuyoruz. Bizi her zaman daha iyisini yapmaya teşvik ediyor. Eminiz, 12. Sergimiz olan, Marchuk’un “Düşsel Detaylar”ı, sadece İzmirliler’in değil, bütün Türkiye’nin dikkatini çekecektir.”

“İki ülke arasında ilişkilerin gelişmesine sanat köprüsü öncülük edecek”
     Açılış töreninde konuşan Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, “Ivan Marchuk’un muazzam eserlerini burada görmekten gurur duyuyorum. Kültürel anlamda ülkelerimizin birbirlerine anlamaları ve yakınlaşmaları açısından bu sergiyi çok faydalı buluyorum. İki ülke arasında ilişkilerimizin gelişmesi adına kurulan sanat köprüsünün öncülük edeceğini düşünüyorum. Serginin açılmasında emeği geçen başta Folkart Yönetim Kurulu Başkanı sayın Mesut Sancak olmak üzere, Folkart Gallery Koordinatörü Fahri Özdemir’e teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Büyükelçi Andrii Sybiha, konuşmasının ardından Mesut Sancak’a ve Fahri Özdemir’e Ukrayna için önem taşıyan ulusal gömleklerden hediye etti.

“Eserlerim ruhumun sesi”
     İngiliz The Daily Telegraph Gazetesi tarafından “Yaşayan 100 Büyük Dahi” arasında gösterilen Ukraynalı ünlü ressam Ivan Marchuk ise, “İzmir’de bulunmaktan çok mutluyum. Gösterilen ilgi için teşekkür ederim” dedi. Marchuk, kendisi için sanatın amacının insanlara zevk vermek olduğunu belirterek, eserlerinin ise ruhunun sesi olduğunu açıkladı.

 


+ Benzer Haberler
» Her halinizi bu sergide bulacaksınız
» Baraner, “70 ülkeden gelecekler”
» Horeca Fuarı’nda Poyraz zeytinyağı yemeklere lezzet kattı
» Ege Serbest Bölgesi sıfır atık projesinde öncü
» Ege’de yerli üretim elektrikli araçlar deneme seferlerine başladı
» İzmirliler’e “müjdeli” haber; Büyükşehir, katı atık dönüşüm tesisi mücadelesini kazandı
» İtfaiye’den prefabrik çözüm
» Geleceğin en çok kazandıracak meslekleri hangileri olacak?
» Volt Elektrik Motorları, Turquality markası oldu
» “Bir ülkeye IMF girdi ise o ülkede sosyal barış tehdit altındadır”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.02.2019
  Ticaret 22.02.2019
  Ticaret 21.02.2019
  Ticaret 20.02.2019
  Ticaret 19.02.2019
  Ticaret 18.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni