• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

İva Natura Doğal Güzellik İhracatında Lider

02 Ağustos 2017 Çarşamba 11:00
12
14
16
18

İva Natura Doğal Güzellik İhracatında Lider

   ► İzmir’de sertifikalı organik kozmetik ürünler üreten İva Natura Organik Kozmetik; İngiltere’den, Kuveyt’e kadar 13 ülkeye ihracat yaparken iç piyasada da liderliğe oynuyor.

           HABER MERKEZİ     
     Türkiye’de öncü bir kuruluş olarak birçok ilklere imza attıklarını belirten İva Natura Organik Kozmetik Genel Müdürü Levent Kahrıman, Türkiye’nin organik kozmetik için bir cennet olduğu da söyledi. Kahrıman “Türkiye’nin organik kozmetikte önemli bir potansiyeli bulunmasına rağmen ihracatta bunu fırsata dönüştüremedi. Dünyada organik kozmetik ürün kullanımına yönelik ilginin her geçen gün arttığını ve özellikle bu ilgideki artışı “2017 Almanya-Vivaness ve Dubai Middle East -Beauty World Fuar’larına katılımlarımızda, bir kez daha tespit ettik. İva Natura Organik Kozmetik; Hollanda, Polonya, Almanya, İngiltere, Danimarka, Amerika Birleşik Devletleri, Suudi Arabistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya’nın da içinde olduğu 13 ülkeye ihracat yapmaktadır. İhracat ağına en son Filipinleri de ekleyen firma, Asya pazarında da etkin bir biçimde var olacağının sinyallerini vermektedir.” dedi.

KOZMETİK PAZARI
     Bugün AB ülkeleri ve Amerika’nın dünyanın organik kozmetik pazarını besleyen önemli rakipler arasında yer aldığını kaydeden Kahrıman, “Türkiye’nin organik kozmetik ürünler üretmenin yanında organik kozmetik ürünlerde kullanılan içeriklerin sertifikasyonu, organik kozmetik ürünlerin markalaşması ve tüketiciye ulaşmasına kadar olan tüm süreçlerde daha yoğun çalışması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

HIZLA ARTAN TALEP
     Dünya genelinde organik kozmetik ürün tüketiminin hızla arttığını vurgulayan Kahrıman, ihracat yaptıkları ülkelerdeki tüketicilerin yaşam biçimleri, sosyal statüleri ve beklentileri doğrultusunda organik kozmetik ürünlerini hazırladıklarını ve yurt dışındaki tüketici talepleri göz önünde bulundurularak hazırlanan organik kozmetik ürünlerinin içeriğinde Anadolu bitkilerinin bulunmasının da ayrı bir gurur olduğunu belirtti.

DOĞAYA DOSTU VE ENGELSİZ ÜRÜNLER
     İva Natura Organik Kozmetik Genel Müdürü Levent Kahrıman, tüketicilerin güvenle kullanabileceği, hayvanlar üzerinde deneyler yapılmadan üretilen, doğaya saygılı, vegan ve ayrıca gluten hassasiyeti olan tüketicileri de dikkate alarak geliştirilen kozmetik ürünlerin Kahrıman “Üretim süreçlerinin tamamının uluslararası sertifikasyonlarına sahiptir. Ayrıca engellilerin de organik yaşam hakkında daha fazla bilince sahip olabilmeleri ve organik kozmetik ürünlere kolaylıkla ulaşabilmeleri için görme engellilere özel olarak ürün etiketleri hazırladık. İşitme engelliler için ise Türk İşaret Dili’nde ve farklı ülkelerin işaret dillerinde açıklayıcı videolar hazırlandı. İşitme engelli tüketicilerin işaret dilindeki açıklayıcı videolara, ürünlerin üzerindeki QR kodu uygulaması ile kolaylıkla ulaşabillir. Ayrıca kısa bir süre içinde işitme engelli tüketiciler için müşteri hizmetleri hizmetinin başlayacağız” şeklinde konuştu.

“FİRMAMIZ SOSYAL SORUMLULUĞUNUN BİLİNCİNDEDİR”
     Yurtiçi ve yurtdışındaki satış faaliyetlerinin yanı sıra toplumsal fayda içeren kurumsal sosyal sorumluluk projelerine de önem verdiklerini anlatan  İva Natura Organik Kozmetik Genel Müdürü Levent Kahrıman “2017 Yılında birincisi düzenlenmekte olan İva Natura Kozmetik Kısa Film Yarışması, İva Natura Organik Kozmetik’in kurumsal sosyal sorumluluk projesi olup projenin amacı; kozmetikte kullanılan Anadolu bitkilerine ve sürdürülebilir organik yaşama dikkat çekmektir. Kısa film yarışması projesine ülkemizin alanında önemli isimleri(Derviş Zaim, Coşkun Aral, Uğur İçbak, Oya Ayman, Ferhat Kazancı, Didem Balçın, Prof.Dr.Hüsnü Can Başer, Özcan Yüksek, Tevfik Başer, Müge Boz, Selin Demiratar ve Gülnihal Demir) gönüllü olarak destek vermektedir. Kısa film yarışmasının ödülleri 2017 yılının Kasım ayında İstanbul’da yapılacak Gala Gecesi ile kazanan yarışmacılara takdim edilecektir.” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» İkinci 500‘de en büyük Oğuz Gıda
» Tarım OSB’ye Bakan’dan tam destek
» Albayrak: Yeni yapılandırma gündemde yok
» Orhan Koç, “Meslek hastalıklarını artık ölçebileceğiz”
» Sanayi üretiminde %6,4 artış
» Ciro endeksi Mayıs’ta %25,1 arttı
» Arçelik’in Romanya’daki akıllı fabrikasına Avrupa Yatırım Bankası’ndan destek
» Eviniz için güzel fikirler bir tık uzağınızda
» Palandöken, “Zincir marketlere kuralda geç kalınmasın”
» Vekon’dan Ruanda’ya ihracat


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 18.07.2018
  Ticaret 17.07.2018
  Ticaret 16.07.2018
  Ticaret 14.07.2018
  Ticaret 13.07.2018
  Ticaret 12.07.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni