• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İtalyan Candy Hoover ve Çinli Haier güçlerini birleştirdi

11 Ekim 2018 Perşembe 11:00
12
14
16
18

İtalyan Candy Hoover ve Çinli Haier güçlerini birleştirdi

   ► Yapay zekaya sahip akıllı ve dijital ürünleri ile öne çıkan Candy Hoover Group, dünyanın en büyük beyaz eşya şirketlerinden biri olan Çinli Qingdao Haier’e yüzde 100 sermaye devri ile katıldı.

           HABER MERKEZİ     
     Yapay zekaya sahip akıllı ve dijital ürünleri ile öne çıkan Candy Hoover Group, dünyanın en büyük beyaz eşya şirketlerinden biri olan Çinli Qingdao Haier’e yüzde 100 sermaye devri ile katıldı. Küresel rekabet gücünü artırmanın ve kişiselleştirilmiş ürünlere yönelik artan talebin karşılanmasının amaçlandığı birleşmeyle, Türkiye daha da önemli bir üretim üssü haline geliyor.
     Küçük ve büyük ev aletleri pazarında, hem solo hem de ankastre ürün gruplarıyla 50’den fazla ülkeye ulaşan Candy Hoover Group, Fortune Global 500 listesinde yer alan, dünyanın en büyük 5 beyaz eşya şirketinden biri olan Çinli Qingdao Haier’e katıldı. Dünya çapındaki rekabet gücünü artırmak için Candy’i 475 milyon Euro’ya satın alan Haier, Avrupa’daki genel müdürlüğünü de İtalya Brugherio’ya taşıyacak. Bu birleşmeyle, beyaz eşyada Çin’den sonraki en büyük üretici olan Türkiye’nin konumu daha da güçlenecek.

“Birleşme, Türkiye faaliyetlerinde yeni fırsWatlar doğuracak”
     Üretimde ve ihracatta Türkiye’nin en büyük firmalarından biri olduklarına vurgu yapan Candy Hoover Group Türkiye CEO’su Servet Akkaynak, birleşmeye dair görüşlerini, “Dünyanın en büyük beyaz eşya üreticilerinden biri olan Haier Group ile birleşmek hem Candy Hoover Group adına hem de Türkiye faaliyetleri özelinde hepimize yeni fırsatlar doğuracaktır. Avrupa pazarları için Türkiye’nin önemi göz ardı edilemez. Haier Group’un Avrupa ve diğer global pazarlardaki büyüme hedefleri gereği Türkiye’ye önem vereceğini düşünüyoruz. Bu birleşmeyi tüm çalışanlarımız ve pazardaki konumumuz için çok büyük bir fırsat olarak görüyoruz” diye belirtti.

“Nesnelerin interneti çağında Ar-Ge gücümüzün avantajını kullanacağız”
     Birleşmeye ilişkin açıklamalar yapan Qingdao Haier Co.’nun Yönetim Kurulu Başkanı Liang Haishan, “2019 yılı başında başlayacak olan sürecin, Haier ve Candy Hoover Group arasında başarılı bir stratejik iş birliğinin başlangıcını oluşturduğuna inanıyoruz.
     Bu birleşme yalnızca akıllı ev aletleri pazarının potansiyelini açığa çıkarmakla kalmayacak, aynı zamanda müşteri deneyimini iyileştirmek için sektörü gelişmeye teşvik edecek.
     ‘Eko-marka’ stratejimizle mükemmel uyum sağlayan Candy Hoover Group ile IoT çağında, Ar-Ge gücümüzün avantajını kullanacağız” dedi.

“İtalyan tasarımının, Haier’in işletme modeliyle mükemmel uyumu”
     Candy Hoover Group CEO’su Beppe Fumagalli, “Qingdao Haier ile akıllı ev ürün gruplarını geliştirmek ve ev hayatının kalitesini artırmaya devam etme yönünde aynı vizyonu paylaşıyoruz.
     Candy’nin inovasyon kabiliyetinin, İtalyan tasarımının, teknolojisinin ve tarzının Qingdao Haier’in işletme modeli ile mükemmel bir şekilde uyum sağlayacağına inanıyoruz.
     Bu birleşmeyle daha çok, kişiselleştirilmiş ürünlere yönelik artan talepleri daha iyi karşılayacak ve insanların yaşamlarını daha iyi ve daha kolay hale getireceğiz” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» Kuru üzüm rekolte beklentisi 300 bin ton
» “Sağlık Meslek Örgütleri çok uluslu şirketlerin oyuncağı değildir”
» Yurtdışı varlıklar 239,4 milyar $, yükümlülükler 578,2 milyar $
» Kulaçlar kadına şiddete karşı
» Auto King ve Groupama Sigorta “Oto Ekspres’O” projesi eğitimlerini sürdürüyor
» Çöp değil plastik hurda hammadde ithal ediyoruz
» Under Armour Bodrum Yarı Maratonu için geri sayım
» Edenred’den şirketlere özel kurumsal seyahat portalı
» “İZSU’dan 24 saat mesai”
» Başkan eşlerinin gündemi “engelsiz” İzmir


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.08.2019
  Ticaret 22.08.2019
  Ticaret 21.08.2019
  Ticaret 20.08.2019
  Ticaret 19.08.2019
  Ticaret 17.08.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni