• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

‘İş’te Dijital Kadınlar’ eğitimlerini tamamladı

10 Nisan 2018 Salı 14:00
12
14
16
18

‘İş’te Dijital Kadınlar’ eğitimlerini tamamladı

   ► JCI İzmir Şubesi, sosyal medyayı kullanarak girişimci olan ya da olmak isteyen 170 kadını, ‘İş’te Dijital Kadınlar’ platformunda buluşturdu.

           HABER MERKEZİ     
     Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) İzmir Şubesi, sosyal medyayı kullanarak girişimci  olan ya da olmak isteyen 170 kadını, ‘İş’te Dijital Kadınlar’ platformunda buluşturdu. Katılımcılara pazarlama stratejileri ve yasal mevzuatlar gibi birçok konuda bilgilendirme yapıldı.
     Bornova Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve 2 gün süren eğitimler ile katılımcılara bilgilendirme yapılırken atölye çalışmalarıyla da destek verildi.

     İzmir Şubesi’nin kadın girişimcilere destek olmak için önemli bir projeyi hayata geçirdiğini vurgulayan organizasyon açılışında konuşma yapan JCI Türkiye Başkanı Nihal Zoroğlu,  BM Sürdürülebilir hedefleri doğrultusunda projeler hazırlamaya özen gösterdiklerini söyledi. İş ve ekonomide büyüme, hem de toplumsal cinsiyet eşitliği hedeflerine hizmet eden bir proje hazırlandığını dile getiren Zoroğlu, e- ticaret alanında öğrenecekleri bilgilerin, katılımcılara iş hayatında kayda değer katkılar sağlayacağına dikkat çekti. Zoroğlu, eğitim sonunda girişimcilik adına önemli adımlar atılmasını temenni ettiğini sözlerine ekledi.

Kolcuoğlu: “Projeye gösterilen ilgi bizleri memnun etti”
     ‘İşte Dijital Kadınlar’ projesine pazarlama ve markalaşma alanlarındaki birikimleriyle önemli isimlerin destek sağladıklarını açıklayan JCI İzmir Şube Başkanı Şeyda Elif Güven, “Uzun süredir hazırlığını yaptığımız projeye yoğun bir katılım olmasından dolayı mutluluk duyuyorum. Buradan yeni başarı hikayelerinin çıkacağına yürekten inanıyorum.” dedi.

     Kadınların cesur adımlar atarak ticaret yapmalarına böyle bir projeyle katkıda bulunmaktan büyük keyif aldıklarını dile getiren Proje Direktörü Avukat Merve Kolcuoğlu ise ilki İzmir’de düzenlenen çalışmanın, kadın istihdamının fazla olduğu illerde gerçekleşmesini hedeflediklerini söyledi. Kolcuoğlu, “Projeye gösterilen ilgi bizleri memnun etti. Bu ilgi, yeni eğitimlerin de kapısını araladı.” şeklinde konuştu.

E-ticaret alanında eğitim
     E-ticaret kavramına ilişkin temel bilgiler alanında sunum yapılan katılımcılara Doç. Dr. Erkan Saka tarafından ‘Sosyal Medyadan Satış Yapmanın Kuralları’ anlatıldı. Kadınlara verilen eğitimin devamında ‘Markalaşma ve Pazarlama’ konulu sunumu ise PhDc Nüket Aygen Türcan gerçekleştirdi. ‘Ödeme Yöntemleri ve Dağıtım Kanalları’ başlıklı sunumu Aras Kargo Ege Bölge Satış Müdürü Mehmet Basri Kavlak hakkında katılımcıları bilgilendirirken, DHL Ekspress Bölge Müdürü Mert Köksal ‘Yurtdışı Pazarı ve Dağıtım Yolları’nı anlattı. Oturumun sonunda ise Profesyonel Koç Bahar Er tarafından atölye çalışması gerçekleştirildi.

     Sosyal medyayı kullanarak girişimci olmak isteyen katılımcılara eğitimlerin ikinci gününde ise Dr. Burcu Genç, ‘Müşteri İlişkileri ve Empati’ konusunda sunum yaptı. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ali Akseki de ‘Sosyal Medyanın Mali ve Vergisel Boyutu’na ilişkin katılımcıları bilgilendirdi ve şirket kurmayı düşünenler için önemli ipuçlarını paylaştı. Avukat Ayşegül Zengin de ‘E-Ticaret ve Sosyal Medya Satışlarının Hukuksal Boyutu’ ile ilgili sunum yaptı. Atölye çalışmasında fotoğraf çekmenin kurallarını Fotoğrafçı Şeref Artagan anlattı. Programın sonunda ise ‘İlham Veren İşler Bunlar’ başlığı altında JCI İzmir Şube Başkanı Şeyda Elif Güven, Elif Konsept markasının hikayesini katılımcılara aktardı.

 


+ Benzer Haberler
» Türk organik ürünleri dünyaya açıldı
» TARKEM modelinin Türkiye’ye anlatılması gerekir
» Ev ve mutfak eşyalarında yeni hedef İngiltere
» 2018 yılı ihracat şampiyonları belli oldu
» Geleceği Yazan Kadınlar için son başvuru tarihi 22 Şubat oldu
» Koç Holding’in 2018 yılı konsolide cirosu 143,2 milyar TL olarak gerçekleşti
» ‘Dyo Sanat Ödülleri’den 52 yılda 23.424 eser
» İzmir iş dünyasından Albayrak’a ekonomi raporu
» Palandöken, “Emekliliği gelmiş esnafa kolaylık sağlanmalı”
» Türk seramiği 130 ülkeden 91 bin ziyaretçiyle buluştu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 18.02.2019
  Ticaret 16.02.2019
  Ticaret 15.02.2019
  Ticaret 14.02.2019
  Ticaret 13.02.2019
  Ticaret 12.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni