• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İSO’dan girişimcilere 200 bin TL ödül

01 Aralık 2018 Cumartesi 13:00
12
14
16
18

İSO’dan girişimcilere 200 bin TL ödül

           ANKARA TİCARET     
     İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) İTÜ Çekirdek Big Bang 2018 girişimcilik yarışmasında verdiği İSO Geleceğin Sanayicisi Büyük Ödülüne Hyggefood Company, FilameX ve İltema girişimleri layık görüldü. Toplamda 200 bin TL’lik ödülü kazanan projelerden Hyggefood Company, bitkisel mikrobesinler ile yeni nesil havyar gibi hayvansal ürünlerin alternatiflerini üretiyor. FilameX geri dönüşüm odaklı tasarlanmış mini filament üretim makinesi, İltema ise metal içermeyen lif haldeki ısıtma elemanları olan kumaş üretiyor.
     Törende ödülleri veren İSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Dalgakıran “Tüm Türkiye’yi girişimcilik ekosistemine dönüştürmek gerekli. Toplumun çalışkan ve zeki kesimini daha verimli kullanmalıyız” dedi.

     İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) İTÜ Çekirdek Big Bang 2018 girişimcilik yarışmasında verdiği İSO Geleceğin Sanayicisi Büyük Ödülü sahiplerini buldu. Önceki gün düzenlenen ödül töreninde İSO Geleceğin Sanayicisi Büyük Ödülüne Hyggefood Company, FilameX ve İltema girişimleri layık görüldü. Finale kalan 20 girişimin sahnede sunum yaptığı yarışmada, Hyggefood Company 100 bin TL tutarındaki ödülün sahibi olurken FilameX ve İltema girişimleri de 50’şer bin TL almaya hak kazandı. Toplam 200 bin TL’lik İSO Geleceğin Sanayicisi Büyük Ödülü, İSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Dalgakıran tarafından girişimcilere takdim edildi.

     İTÜ Çekirdek Big Bang’de İSO Geleceğin Sanayicisi Büyük Ödülünü kazanan Hyggefood Company, bitkisel mikrobesinler ile hayvansal ürünlerin alternatiflerini üretiyor. Hyggefood Company’nin ürettiği ürünlerden ilki; 13 vitamin, 9 mineral, L-carnitine- KoenzimQ10 içeren yeni nesil havyar oldu. Yarışmada İSO’dan 50 bin TL’lik ödülü almaya hak kazanan FilameX ise 3 boyutlu yazıcı kullanıcıları başta olmak üzere üretim ile ilgilenen herkesin kullanabileceği geri dönüşüm odaklı tasarlanmış mini filament üretim makinesi üretiyor. İSO tarafından verilen diğer 50 bin TL’lik ödülün sahibi olan İltema ise pil kullanımı ile ısıtma işlevi gören, metal içermeyen, lif haldeki ısıtma elemanları olan kumaş üretiyor.

“Tüm ülkeyi girişimcilik ekosistemine dönüştürmek gerekli”
     İSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Dalgakıran’ın yanında İSO Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Tepe, İSO Meclis Üyeleri Mehmet Ağrikli ve Bülent Taş’ın da katıldığı ödül gecesine, iş insanları, girişimciler, akademisyenler ve öğrenciler de büyük ilgi gösterdi.
     Törende kazananlara ödüllerini veren İSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Dalgakıran, bilgiye ulaşmanın artık kolay olduğunu ancak o bilgiden yeni bilgiler üretmenin öneminin arttığını söyledi.

     Üniversitede üretilen bilimin üniversitelerde kalması düşüncesinin 30 yıl öncede kaldığını ifade eden Dalgakıran, bilimin artık endüstrilerde uygulanması gerektiğini vurgulayarak “İTÜ Çekirdek başarılı bir girişimcilik ekosistemi ancak tüm Türkiye’yi bu ekosistem haline getirmemiz gerekiyor. Analitik düşünen, şüphe eden, merak eden bir insan modeline ihtiyaç duyuyoruz. Toplumun çalışkan ve zeki kesimini daha verimli kullanmalıyız. Girişimciliğin niteliğini artırmalıyız” dedi.
     İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, törende yaptığı konuşmada İTÜ Çekirdek’in Türkiye’de birinci, Avrupa’da ikinci, dünyada ise üçüncü büyük kuluçka merkezi olduğunu söyledi. Karaca, başta İSO olmak üzere destek veren tüm kurumlara teşekkür etti. İTÜ Çekirdek CEO’su Doç. Dr. Deniz Tunçalp de daha çok yatırımcıyı girişimciye katkı sağlamaya davet etti.

 


+ Benzer Haberler
» “Pamukta fazla ithalat fiyatları geriletir”
» Pekcan: Kapıkule’de Tır kuyruklarını azaltacak 2 ilave peron devreye girdi
» “Greve mücadeleye değil çifte standarda karşıyım”
» TAEK, Akkuyu NGS ikinci ünitesi için sınırlı çalışma izni verdi
» Türk su ürünleri ve hayvansal mamulleri Ortadoğu sofralarını süsleyecek
» Kasım ayı maden ihracatı 399,1 milyon dolar
» Palandöken, “KDV ve ÖTV indirimi 3 ay daha uzatılmalı”
» Ressam Resul Aytemür’ün Resim Sergisi Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde açıldı
» Oyun geliştirme maratonu İzmir’e geliyor
» EGİAD’ın açılımı Ege Genç İş İnsanları olarak değiştiriliyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 15.12.2018
  Ticaret 14.12.2018
  Ticaret 13.12.2018
  Ticaret 12.12.2018
  Ticaret 11.12.2018
  Ticaret 10.12.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni