• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“İşin Olsun” İzmir’de 70 bin mavi yaka çalışanın umudu oldu

05 Aralık 2018 Çarşamba 10:00
12
14
16
18

“İşin Olsun” İzmir’de 70 bin mavi yaka çalışanın umudu oldu

           HABER MERKEZİ     
     Kariyer.net tarafından mavi yaka çalışan istihdamına katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen İşin Olsun uygulaması, bugüne kadar 2 milyonu aşkın kişi tarafından indirildi. 300 binin üzerinde iş ilanının yayınlandığı uygulama, ilk yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen, ücretsiz mavi yaka iş ve eleman bulma platformu haline geldi. 

     Kariyer.net’in mavi yaka olarak nitelendirilen çalışanlarla, eleman arayan işverenleri buluşturduğu uygulaması İşin Olsun’u indirenlerin sayısı, tüm Türkiye’de 2 milyonu geçti. Uygulamada, 100 binden fazla şirket 300 binden fazla iş ilanı yayınladı. Temmuz 2017’de kullanıcılara sunulan İşin Olsun, ilk yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen ücretsiz mavi yaka iş ve eleman bulma platformu olmayı başardı.
     İşin Olsun uygulaması adaylara, evlerinin yakınındaki işleri kolayca görme, seçtikleri iş ilanlarını yayınlayan işverenlerle doğrudan iletişime geçme ve hızlıca iş bulma fırsatı sunuyor.
     Uygulamayı kullanan işverenler sadece bir dakikada ücretsiz, kolayca ilan verebiliyor ve ilanlarını yüz binlerce adaya ulaştırma fırsatı yakalıyor.

İşin Olsun, İzmir’de de mavi yaka çalışanlarla işverenleri buluşturuyor
     Türkiye’nin tüm illerinde aktif olarak kullanılan uygulama, İzmir’de de mavi yaka çalışanların istihdamına katkı sağlıyor. Kentte 9 bini aşkın firmanın 27 binin üzerinde iş ilanı yayınladığı İşin Olsun’da, uygulamayı kullanan 70 bin aday, 682 binin üzerinde iş başvurusu yaptı. Yayınlanan iş ilanları arasında ilk sırayı 2273 adetle Garson pozisyonu aldı. Bunu, 820 adet ilanla Temizlik Görevlisi, 661 adet ilanla Sekreter, 601 adetle Komi, 547 adetle Bulaşıkçı pozisyonu izledi.

     Kariyer.net Genel Müdürü Fatih Uysal, İşin Olsun uygulamasının mavi yaka olarak nitelendirilen çalışanlardan ve işverenlerden büyük ilgi gördüğünü belirterek şu değerlendirmeyi yaptı: “Dijitalleşme sayesinde artık cama ilan asmaya, eşe dosta sorarak mavi yaka eleman aramaya gerek kalmadı. Mavi yaka çalışan arayan işverenlerin ve evine yakın iş arayan mavi yaka çalışanların ihtiyaçlarına hızlı şekilde cevap vermek için İşin Olsun’u tasarladık. Kariyer.net’in 19 yıllık tecrübe ve birikimleriyle; tamamen Türk mühendislerinin emeğiyle hayata geçirilen İşin Olsun uygulaması, en iyi kullanıcı deneyimini sağlaması, lokasyon bazlı olması, %100 mobil deneyim sunmasıyla diğer mavi yaka çözümlerden farklılaşıyor

     Daha ilk yılında 2 milyonu aşkın kişi tarafından indirilen İşin Olsun, en fazla ücretsiz iş ilanı yayınlanan mavi yaka platform haline geldi. Bu ilgi ne kadar doğru yolda olduğumuzun bir teyidi. Bu vesileyle mavi yaka olarak nitelendirilen pozisyonlarda iş arayan adaylar ile elaman arayan işletmeleri ücretsiz olarak sunduğumuz İşin Olsun’u denemeye davet ediyorum.”
     İşin Olsun, Android ve iOS tabanlı akıllı telefon ve tabletlere ücretsiz indirebiliyor. İşin Olsun uygulamasını incelemek için; https://sfj5d.app.goo.gl/Zij2

Kariyer.net hakkında
     1999’dan bu yana Türkiye’nin en büyük istihdam platformu olan Kariyer.net, iş arama ve işe alım süreçlerinde yeni nesil teknolojilerle, iş arayanlarla işverenleri internet ortamında bir araya getiriyor. Kariyer.net’in aday veri tabanında 25 milyonu aşkın özgeçmiş bulunuyor. Kariyer.net üyesi 94 binin üzerinde şirket, ihtiyaç duyduğu işgücünü Kariyer.net aracılığıyla arıyor. Kariyer.net, İstanbul Ümraniye ve Yeşilköy ofislerinin yanı sıra Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Elâzığ, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Sakarya ve Samsun’da bulunan ofisleriyle müşteri ve adaylarına hizmet veriyor.

 


+ Benzer Haberler
» “Türkiye hızlı ve kolay ticaretin adresi”
» Tekfen Tarım Adana-Agripark Tesisleri Ar-Ge merkezi oldu
» CNRİMOB için geri sayım başladı
» “Türkiye’ye rol model olacağız”
» Şekerbank, BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girdi
» Ekmeksiz plajı halka Açılıyor
» ‘Blogger Anneler’ Çocuk Müzesi’nde buluştu
» Çalışanlarda verimi arttıracak biyo güncellemeler geliyor
» İZSU’dan “paket içme suyu arıtma” seferberliği
» Büyükşehir Belediyesi “galeri” sistemine hazırlanıyor; Altyapıda “milat” olacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 12.12.2018
  Ticaret 11.12.2018
  Ticaret 10.12.2018
  Ticaret 08.12.2018
  Ticaret 07.12.2018
  Ticaret 06.12.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni