• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İş dünyasından ‘Barış Pınarı Harekâtı’na destek

10 Ekim 2019 Perşembe 16:00
12
14
16
18

İş dünyasından ‘Barış Pınarı Harekâtı’na destek

   ► Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak amacıyla Fırat’ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı başarılı şekilde sürüyor.

           HABER MERKEZİ     
     Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Milli Savunma Bakanlığı tarafından Suriye’nin kuzeyinde başlatılan “Barış Pınarı Harekâtı” ile ilgili iş dünyasından destek açıklamaları geldi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin yaptığı açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla Barış Pınarı Harekatı’nı başlattı. Rabbim, Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan şanlı ordumuzun mensubu tüm Mehmetçiklerimizi korusun ve muzaffer eylesin. Kalbimiz ve dualarımız Mehmetçiklerimizle. Sefer bizden, zafer Allah’tan” ifadelerine yer verdi.

Türkiye kendi göbeğini kendi kesiyor
     Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak amacıyla Fırat’ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nın başarılı bir şekilde tamamlanmasını ve bölgeye huzur getirmesini dileyen Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, “Tabii ki en önemli temennimiz Türk askerimizin ayağına taş değmesin” diye konuştu. Türkiye’nin terör olaylarından çok çektiğini 35 yıldır teröre on binlerce insanını kurban verdiğini hatırlatan Eskinazi, “Suriye ve Irak’ta son yıllarda yaşanan otorite zaafı güneyimizde terör örgütlerinin güçlenmesine zemin hazırladı. Türkiye, NATO üyesi olmasına rağmen müttefik ülkelerin bu süreçteki tutumları ve terör örgütlerine verdikleri destekler terör örgütlerinin güçlenmesine zemin hazırladı. Türkiye, içinde bulunduğu coğrafyada kendi göbeğini, kendi kesmek zorunda bırakıldı. Türkiye, Lozan Anlaşması’yla çizilen sınırlarını korumak, 82 milyon vatandaşının güvenliğini sağlamak için bu harekâtı başlattı. Bu süreçte Türkiye’de her kesim gibi ihracat ailesi de Hükümetimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin destekçisiyiz” şeklinde konuştu.

“Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanındayız”
     Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Sivri, ise “Ülke olarak meşru güvenlik kaygılarımızı bertarafa yönelik, terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek hedefiyle başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yanındayız. Dileğimiz, uluslararası hukuk ve meşruiyet ölçülerine uygun olan ve bu coğrafyadaki sivil halkın huzur ve refahını güvence altına alacak olan Barış Pınarı Harekatı’nın bir an önce başarılı bir şekilde tamamlanmasıdır. Kahraman silahlı kuvvetlerimizin muzaffer olacağına dair inancımız tamdır” değerlendirmesinde bulundu.

“Harekâtın sonuca ve başarıya ulaşması önem taşıyor”
     Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) Başkanı Mustafa Aslan ise yaptığı değerlendirmede Türk Silahlı Kuvvetleri’ne destek mesajı verdi. Terör örgütünün Suriye koluna karşı başlatılan operasyonun başarılı olmasını dilediklerini ifade eden Başkan Aslan, “Bu operasyon, Türkiye’nin en önemli güvenlik sorununa karşı başlatılan çok önemli bir operasyondur. Türkiye teröre teslim olmayacağını ve mücadele konusunda kararlı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacı taşıyan Barış Pınarı Harekatı’nın sonuca ve başarıya ulaşması büyük önem taşımaktadır. Harekatta görev alan şanlı ordumuza mensup tüm Mehmetçiklerimizin başarıya ulaşmasını ve sağ salim yurda dönmelerini diliyoruz” dedi.

“Harekât, saldırılara karşı merhamet duruşudur”
     Sınırlarımızın güneyinde oluşturulmaya çalışılan terör yapılanmasına dur demek ve bu terör örgütlerinin tümünü bertaraf etmek amacı ile “Barış Pınarı Harekatı”nın başlatıldığını belirten Dünya Erdemli Sanayici ve İş Adamları Derneği (DERSİAD) Genel Başkanı Mustafa Çınar, “Barış Pınarı Harekatı ile ülkemizin kendi sınırlarını ve halkını koruma hakkı uluslararası hukuk ile de güvence altına alınmıştır. Bu harekat aziz milletimize ve sınırlardaki kardeşlerimize karşı yapılacak her türlü saldırıya karşı bir merhamet duruşudur. Bu harekât emperyal güçlerin yüzyıllardır kan döktüğü bu coğrafya için izzetli bir davranıştır. Unutulmamalıdır ki vatan sevgisi imandandır. Rabbimiz, kahraman güvenlik güçlerimizi muzaffer eylesin. Şanlı Mehmetçiğimizin yolu açık olsun. Kalbimiz ve dualarımız bu vatan için canını dahi esirgemeyen aziz Mehmetçiğimizledir” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» Çiğli ve Gaziemir’e de seyyar maskematik
» İhracata yönelik dijital faaliyetlere teşvik
» TİAD, Kovid-19’un takım tezgahları sektörüne etkilerini ölçümledi
» Aile Danışmanlığı Ulusal Yeterlilik Belgesi hazırlanıyor
» Sanal ticarete gerçek destek
» Mermercilerden ihracata ‘Fotoğraflı’ katkı
» Küresel salgına rağmen yatırıma devam
» Asansörde virüse karşı yeni çözümler yolda
» Başkan Kılıç sosyal medyayı salladı
» E-Spor pazarı 1,5 milyar dolara koşuyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 28.05.2020
  Ticaret 27.05.2020
  Ticaret 22.05.2020
  Ticaret 21.05.2020
  Ticaret 20.05.2020
  Ticaret 19.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni