• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İnşaat sektöründe hizmet alım-satımda ve İK’da yeni dönem

13 Şubat 2021 Cumartesi 10:00
12
14
16
18

İnşaat sektöründe hizmet alım-satımda ve İK’da yeni dönem

           HABER MERKEZİ      
     İnşaat sektörü için online çözümler sunan sektörün pazaryeri Workindo.com, hizmet alım-satım ve insan kaynakları konularını pratik hale getiriyor.
     Koronavirüs salgınının üzerinden yaklaşık bir yıl geçerken, iş dünyası ve tüketici alışkanlıkları büyük değişkenlikler göstererek yeni düzenlerin kurulmasına yol açtı. Özellikle online hizmetler bu ve bundan sonraki dönemde büyük rağbet görerek yeni normalin en önemli konuları haline gelecek. Firmalar, bu trendi kaçırmamak için yatırımlarını bu yönde yaparak gelişimlerini bu yönde sürdürecek.
     Bu dönemde iş başvurusu yapma, yüz yüze iş görüşmesi gerçekleştirme, evrak teslim etme gibi durumlar da dijital platformlardan yapılmaya başlandı. Özellikle birebir iş görüşmelerinin çok sık yapıldığı yapı-inşaat sektöründe, gerek iş arayan personel gerekse de personel ya da taşeron arayan firmalar için de bu durum geçerli.

İstihdamda Yeni Yöntemler Devrede
     İK’da klasik yöntemlerin artık online alanlara taşınmaya başlandığına değinen Workindo CEO’su Erhan Kocabaş, “Pandemi bize insanlık tarihinin çok kez yaşadığı fakat son 100 yıldır unuttuğu bir krizi hatırlattı. Bu şekilde kitlesel etkiye sahip krizler, her zaman dünyada bir takım kalıplaşmış düzenlerin yıkılmasını ve ihtiyaçlara göre yeni sistemler kurulmasını sağlamıştır. Gelişimini hızla sürdüren teknoloji burada da hepimizin en büyük yardımcısı olacaktır. Biz Workindo olarak bu yeni dünyada kolaylıklar sağlamak için yola çıktık ve gelişimimizi hızla devam ettiriyoruz. Yapı-inşaat sektöründe iş arayan kişilere ve personel arayan firmalara online çözümler sunuyoruz. Ayrıca sektör için son derece önemli olan taşeron firmalar da sistemimizde yer alıyor. Yurtiçi ve yurtdışındaki projelere çalışmak için başvurmak ya da firmalar tarafından bu projelere teklifler verebilmek Workindo.com üzerinden çok kolay. Bunlar gibi birebir görüşmeler yapılarak sonuçlandırılan işler, yeni dönemde online’a taşınmaya başlandı ve alınan olumlu sonuçlarla gelecekte de bu devam edecek.” dedi.

Sektörün Pazaryeri
     Workindo.com üzerinden yapı-inşaat sektöründe hizmet alma satma işlemlerinin de kolayca yapılabildiğini belirten Erhan Kocabaş, “Kariyer fırsatlarının yanı sıra inşaat sektöründe ürün veya hizmetlerin alım-satım ve kiralamaları, talep oluşumu, teklif toplama, e-ihale, hizmet satma-alma, ürün alma, ürün kiralama gibi birçok konuda çözümler sunuyoruz.
     Hem ulusalda hem de globalde firmaların, taşeronların ve çalışan personelin tüm ihtiyaçlarına cevap vererek sektörün pazaryeri olma konusunda emin adımlarla ilerliyoruz. İnşaat ve ilgili sektörlerde ürün, hizmet alım-satım-kiralama vb. konuları tek çatı altında sunuyoruz. Artık Workindo.com üzerinden hizmet veren firmalar kendilerine kolayca talep bulabilirken, projeleri için ürün alıp satmak isteyen firmalar istedikleri ürünleri alıp, istediklerini satabilecek. Tadilattan, dekorasyona, altyapı hizmetlerinden peyzaja, elektik tesisatından ısı-ses yalıtımına bir projenin ihtiyacı olan tüm çözümlere sitemiz üzerinden pratik olarak ulaşılabiliyor.” dedi.


+ Benzer Haberler
» 26 Şubat’ta 10 bin 282 kişi iyileşti
» 4 kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 719 TL
» Ocak’ta ihracat %2,3 arttı, ithalat %5,9 azaldı
» E-hileye geçit verilmeyecek
» Filyos limanı, bölgeyi deniz ticaretinin merkezi yapacak
» Azerbaycan’da 29 yıl önce katledilenler unutulmadı
» TCMB’nin döviz rezervleri 144 milyon dolar arttı
» “140 milyon TL’lik destek ödemelerine başlıyoruz”
» H-ÜFE yıllık %21,11 aylık %2,06 arttı
» Polisan Holding, TEİD üyesi oldu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 27.02.2021
  Ticaret 26.02.2021
  Ticaret 25.02.2021
  Ticaret 24.02.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni