• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

ING’lilere dört yeni esnek çalışma modeli

14 Kasım 2020 Cumartesi 08:00
12
14
16
18

ING’lilere dört yeni esnek çalışma modeli

           HABER MERKEZİ      
     Çalışanlarına uzaktan ve esnek çalışma modelleri sunan ilk özel banka olan ING Türkiye, sektörde bir ilke daha imza atarak mevcut modellerine ek dört yeni çalışma modeli daha geliştirdi. Bu modeller; tamamen uzaktan çalışma, ayın bir haftası uzaktan çalışma ve haftada üç veya dört gün çalışmayı içeriyor. “Önce kendin, sonra ING’li olursun” yaklaşımı ile tasarlanan yeni iş modellerinin 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olacağını ve kalıcı olarak uygulanacağını söyleyen ING Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Meltem Kalender Öztürk, “İşin ihtiyaçları karşılandığı sürece herkesin, her zaman ve her yerden esnek çalışabileceğine inanıyoruz. Artık ING’liler, işlerinin doğası ve regülasyonlar izin verdiği ölçüde farklı bir çalışma modeline geçebilecek, böylece kendilerine, sevdiklerine daha fazla zaman ayıracak, kişisel ve mesleki gelişimlerini artırabilecekler” dedi.

    Çalışanlarının iş ve özel hayatlarında bir adım önde olmalarını mümkün kılmayı hedefleyen ING Türkiye, esnek çalışma modelleri sunan FlexING uygulamalarının kapsamını genişleterek bankacılık sektöründe bir ilke daha imza attı. Çalışanların kendilerine ve sevdiklerine daha fazla zaman ayırmalarını, bununla birlikte kişisel ve mesleki gelişim alanındaki potansiyellerini ortaya çıkarmalarını hedefleyen dört yeni model, 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla kalıcı olarak uygulanmaya başlayacak.
 
Tamamen uzaktan çalışma imkânı
     ING Türkiye’nin yenilikçi çalışma modelleri arasında yer alan Flexi 365, İstanbul’daki Genel Müdürlük ve Kahramanmaraş’taki Operasyon Merkezi’nde işlerinin doğası ve regülasyonlar izin verdiği kapsamda uygun olan tüm çalışanlara yönelik bir uygulama. Faaliyet gösterdiği iş kolu ve görevi uygun olan ING’liler, diledikleri takdirde haftanın beş günü uzaktan çalışabilecek. İş hayatındaki sınırları kaldıran bu model ile bulundukları şehir fark etmeksizin yeteneklere ulaşılması hedefleniyor.
 
Her ayın bir haftası uzaktan çalışma
     FlexING programı kapsamında uygulanacak bir başka model ise Ayda Bir Haftam Flexi. İstanbul’daki Genel Müdürlük çalışanlarına yönelik bu model, üç hafta ofisten, bir hafta uzaktan çalışmayı kapsıyor. ING’liler dahil oldukları çalışma modeli fark etmeksizin, her ayın üçüncü haftasında diledikleri yerden çalışarak sevdiklerine ve kendilerine daha çok vakit ayırabilecek.
 
Haftada üç veya dört gün çalışma fırsatı
      Genel Müdürlük’ten şubelere kadar tüm ING Türkiye çalışanlarının yararlanabileceği Haftam 3 Gün Flexi ve Haftam 4 Gün Flexi modellerini tercih eden çalışanlar, üç veya dört gün boyunca çalışıp kalan günlerde sevdiklerine, kendilerine ve kişisel gelişimlerine daha çok vakit ayırabilecek; iş ile yüksek lisansı bir arada sürdürebilecek, aileleriyle daha çok anı biriktirebilecek ve daha çok keşfedebilecekler.
 
Meltem Kalender Öztürk: “İşin ihtiyaçları karşılandığı sürece herkes uzaktan çalışabilir”
      Yalnızca bankacılık sektöründen değil, genel olarak özel sektörden de ayrışarak son beş yıldır haftada iki gün uzaktan çalıştıklarını ve çalışanlara her gün esnek çalışma saatleri sunduklarını söyleyen ING Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Meltem Kalender Öztürk, “Uzaktan çalışma modeli ülkemizde pandemi ile birlikte gündeme geldi, ancak ING çalışanları bu şekilde çalışmaya son derece alışkın. Çünkü biz, işin ihtiyaçları karşılandığı ve uymamız gereken regülatif gereklilikler, yasal sorumluluklar  yerine getirildiği sürece  her zaman ve her yerden esnek çalışılabileceğine inanıyoruz. Sektörde fark yaratan esnek çalışma uygulamalarımızın ardından, bu alandaki liderliğimizi sürdürecek yeni modellerimiz üzerine pandemi döneminden önce çalışmaya başlamıştık ve şimdi, FlexING programı kapsamında duyurduğumuz yeni çalışma modelleriyle sektörde bir ilke daha imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
 
“En çok çalışılmak istenen kurumlar arasında yükselme hedefiyle çalışıyoruz”
      Çalışanlarının mutlu ve özgür hissettikleri verimli bir çalışma ortamı yaratmayı önemseyen, çeşitliliği destekleyen ve sürekli gelişime inanan bir politika benimsediklerini ifade eden Öztürk, şöyle devam etti, “FlexING adını verdiğimiz esnek çalışma modellerimize geçtiğimiz aylarda bir yenisini eklemiş, çalışanlarımızın yaz boyunca diledikleri yerden çalışabilmelerine olanak tanımıştık. 1 Ocak 2021’den itibaren geçerli olacak dört yeni model ise dönemsel değil, kalıcı olarak hayatımızda yer alacak. Artık ING’liler, işlerinin doğası ve regülasyonlar izin verdiği ölçüde farklı bir çalışma modeline geçebilecek, böylece kendilerine, sevdiklerine daha fazla zaman ayıracak, kişisel ve mesleki gelişimlerini artırabilecekler. Bu uygulamalar, Türkiye’nin en çok çalışılmak istenen ve en sevilen kurumları arasında yükselme hedefimize katkı sağlıyor.”


+ Benzer Haberler
» Arıcılık, kaz ve hindi yetiştiriciliği ile ipekböcekçiliği projelerine hibe desteği
» İnşaat malzemeleri sanayi üretimi Eylül ayında yüzde 19,7 arttı
» 11 ayda 102 binden fazla siber saldırı engellendi
» Pandemi, lojistik sektörünü hızla dijitalleştiriyor
» Otoyol uzunluğumuz 28 bin km oldu
» E-ticarette büyüme pandemiyle ivme kazandı
» DASK 1 ay içinde 15 bin 600 hasar dosyasının incelemesini tamamladı
» Ekonomide de paradigmada da yeni bir şeyler söyleme zamanı
» FAO ‘Küresel Fiyat Endeksi’nde sert yükseliş
» Çin, elektrikli araç satışında Avrupa kıtasını geride bıraktı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.12.2020
  Ticaret 03.12.2020
  Ticaret 02.12.2020
  Ticaret 01.12.2020
  Ticaret 30.11.2020
  Ticaret 28.11.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni