• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İmbatkoop’un ilk satış mağazası Karşıyaka’da açıldı

28 Ekim 2020 Çarşamba 10:00
12
14
16
18

İmbatkoop’un ilk satış mağazası Karşıyaka’da açıldı

           HABER MERKEZİ     
     “Üretici ile tüketici arasındaki mesafeyi kısaltma” hedefiyle kurulan S.S. İmbat Üretim ve Tüketim Kooperatifi (İMBATKOOP)’un ilk satış mağazası Karşıyaka’da açıldı. Açılış kurdelasını Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın kestiği törene kooperatif ortakları ve pek çok davetli katıldı.
     Açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Ak, “Bugün ‘üretici ile tüketici arasındaki mesafeyi kısaltmak üzere’ değerli bir adım atıyoruz. Bu adımla bir taraftan üreticinin ürünleri onların örgütleri üzerinden alıp değerlendirirken diğer taraftan tüketiciye kaynağı belli ve güvenilir ürünleri sunmaya başlıyoruz. Satış mağazamızda başta İzmir olmak üzere pek çok ilimizde faaliyet gösteren yaklaşık 40 kadar kooperatiften ürünler temin ederek raflarımıza sıraladık.

     Mağazamızda bakliyat, çay, şeker, süt ev süt ürünleri, zeytin ve zeytinyağı başta olmak üzere 300 kalem civarında ürün bulunduruyoruz. Bu ürünler her ailede ve sofrada yer bulan en temel ürünlerdir. Bu süreçte bizimle işbirliği içinde olan kooperatif ve birliklerimize çok teşekkür ederiz. Sırası gelmişken başından bu yana bizden desteklerini esirgemeyen, bize sürekli yardımcı olan, bugün açılışımıza katılan ve gelemeyip mesajları ve çiçekleri ile yanımızda olduklarını hissettiren herkese İmbatkoop ailesi adına teşekkür ederim. Bugün açılışını yaptığımız mağaza bizim başlangıç işimiz olacak. İlerleyen süreçte İzmir’in değişik mahallerinde yeni mağazalar açmaya devam edeceğiz. Başta Karşıyaka Belediye Başkanımız Sayın Cemil Tugay olmak üzere bu anlamlı günde bizimle olan herkese teşekkür ederim. Kooperatifimiz ülkemize hayırlı olsun” dedi.

     Açılışta bir konuşma yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, “Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bugün aranızda bulunmaktan mutluyum. Çünkü kooperatif anlayışı bizim için çok önemli. Üretimin ve tüketimin her iki tarafı tamamen halka ait ve halkçı bir yapılanma yaklaşımı. Aslında bütün dünyada kooperatifler teşvik ediliyor ve destekleniyor. Bizde de belki son zamanlarda değeri daha çok anlaşıldı. Bu alandaki her girişim bizim için ayrı ayrı değerli. Hem ürün üretmek hem hizmet üretmek, tüm bunların tüketimi ile ilgili tüketicinin haklarını koruyacak şekilde faaliyetler yapmak anlamında.. İmbatkoop’un ilk şubesinin Karşıyaka’da açılmış olması bizim özel bir şey. Bunu bize kazandırdığınız için size teşekkür ediyorum. Dilerim gönlünüzce olur, hayal ettiğiniz gibi gerçekleşir, her şey. Bu yolda herhangi bir zaman desteğe ihtiyacınız olduğu zaman Karşıyaka Belediyesi olarak yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. Hayırlı olsun” diye konuştu.
     Konuşmaların ardından açılışı yapılan kooperatif satış yeri, ortaklar ve davetliler tarafından gezildi. İlgiyle gezilen kooperatif satış yeri, davetlilerden tam not aldı.


+ Benzer Haberler
» İyileşen hasta sayısı 4 binin üzerine çıktı
» Hisarcıklıoğlu: Ekonomideki sorunları istişare ile çözeceğimize inanıyoruz
» Günlük vak’a sayısı 30 bini geçti
» Dövizin %5 artışının iç borca faturası; 13,7 milyar TL
» SMA hastalığında güncel tedaviler çalıştayı düzenlendi
» Rüzgarda çifte rekor
» Çin’de üretilen Teslalar’ın Avrupa’ya ihracatı başladı
» Devlet katkısı fon tutarı 21 milyar TL’yi aştı
» İlaç kullanım onayları artık elektronik ortamda
» Markalı ürünlere talep arttı, patent başvuru sayısı 160 bine ulaştı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 30.11.2020
  Ticaret 28.11.2020
  Ticaret 27.11.2020
  Ticaret 26.11.2020
  Ticaret 25.11.2020
  Ticaret 24.11.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni