• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“İhtiyaçlara çare üretmeye çalışacağız”

07 Ağustos 2018 Salı 14:00
12
14
16
18

“İhtiyaçlara çare üretmeye çalışacağız”

           FATİH ÖZKILINÇ     
     Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu’nun 2018-2019 Dönem Başkanı Alaeddin Demircioğlu oldu. Görevi 2017-18 Dönem Başkanı Lütfi Demir’den devralan Demircioğlu, Agora Rotary Kulübü ev sahipliğinde Karaca Otel’de bir basın toplantısı düzenledi. Rotary’nin bu yılki dönem teması ise “İlham Kaynağı Olalım” oldu.

İklim değişikliği vurgusu
     Uluslararası Rotary’nin “İlham Kaynağı Olalım” temasıyla 1 Temmuz’da başlayan ve tüm dünyada toplumlara hizmet üreterek değişen dünyanın yeni gereksinimlerine yanıt vermek üzere projeler üretip harekete geçmeyi hedeflediğini belirten dönem başkanı Alaeddin Demircioğlu, Rotary’nin bu değişimi gerçekleştirebilmek için değişimi önce kendi içinde oluşturmayı planladığını vurguladı.

     Rotary’nin özellikle sağlığı ve yaşamı direk etkileyen çevre kirliliği ve iklim değişikliği gibi olumsuzluklara dikkat çekip, bu konularda yoğunlaşmayı önerdiğini belirten Demircioğlu, “113 yıllık organizasyonumuzda birlikte hareket ederek toplumumuzda belki de hiç tanımadığımız insanların yaşam standartlarını hiçbir karşılık beklemeden yükseltebileceğimizi işaret ediyor. Bu ideale ulaşmak için çağımızın bize sunduğu son teknolojileri ve sosyal medyayı kullanarak hedeflerimizi, amaçlarımızı ve hizmetlerimizi doğru anlatmamız gerekiyor” dedi.

“İhtiyaçlara çare üreteceğiz”
     Bu seneki dönem projeleri üzerinde önemle duran Demircioğlu, “Bizler iyi şeyler yapmak ve faydalı olmak üzere yola çıkmış gönüllü insanlarız. Bizimle aynı düşünce doğrultusunda olan, Büyük Atatürk’ün çağdaş medeniyet yolunda çalışmaya gönüllü, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan kurumlar, kuruluşlar ve STK’larıyla birlikte çalışmaya her zaman hazır olan bir sivil toplum kuruluşuyuz. 2018-2019 döneminde kendimizi daha doğru anlatabilmek ve hedeflerimizi tanımlamak üzere “Köyümüze Rotary Geldi”  komitesinin çalışmalarına ağırlık vereceğiz.

     Toplumun en küçük birimleriyle iletişime geçip, bireylere dokunarak, oturup konuşarak ihtiyaçlara çare üretmeye çalışacağız. Çalışmalarımızın tamamında yanımıza genç arkadaşlarımızı da dahil edip onların enerji ve yaratıcılıklarından yararlanacağız. Toplum sağlığını ve yaşamını etkileyen en önemli konu olan temiz gıda, temiz üretim ve verimli, üretken toprak konularında yaptığımız detaylı çalışmalarla üreticilerimize ve tüketicilerimize doğru, sağlıklı ve verimli olma konularında tanıtıcı bilinçlendirme çalışmaları yapacağız. Kulüplerimiz kendi bölgelerinde ve belirledikleri üretim birimlerinde konu ile ilgili proje çalışmalarına başladılar” diye konuştu.

“İlham kaynağı olacağız”
     Bu dönem üzerinde çalıştıkları bir diğer konunun ise ‘Toplumsal Barış ve Toplumsal İletişim’ olduğunu dile getiren Demircioğlu, “Günümüzde ihtiyaç hissettiğimiz ve toplumu oluşturan bireyler arasında mutlak tesis edilmesi gerekenin sevgi, saygı ve hoşgörü ortamı olduğunu düşünüyoruz.  Bu ortamı oluşturmak için çalışmaları yapmak üzere oluşturduğumuz bir komitemiz var ve uzman arkadaşlarımız bu konu ile ilgili çalışmalarını sürdürüyorlar. Dönem içinde yapacağımız çeşitli uygulamalarla toplumumuzda bu farklılaşmayı yaratma arzusu içerisindeyiz.

     Sonuç olarak; Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün söylediği gibi; ‘En iyi bireyler, kendinden çok, bağlı olduğu toplumu düşünen, onun varlığının ve mutluluğunun korunmasına yaşamını veren insanlardır.’Bizler de O’na layık vatandaşlar olmaya çalışıp ilham kaynağı olacağız” ifadelerini kullandı. Rotary’nin insanlığa hizmet üreten çalışmalarını ve bu yıl ki projelerinin anlatıldığı toplantı federasyona bağlı kulüplerin dönem projelerini sunmalarının ardından sona erdi.

 


+ Benzer Haberler
» İzmir’e son cemre düştü
» İhracat birim değer endeksi %5,5 azaldı
» Albayrak: “Enflasyonda tek haneli rakamları göreceğiz”
» “33 milyar dolarlık ihracata giden yolu kısaltıyoruz”
» Wang Yi: Çin ve AB 10 konuda mutabakat sağlıyor
» E-İhracatın geleceği İzmir’de konuşulacak
» “Mobilya ve beyaz eşyada vergi indirimlerinin süresi uzatılmalı”
» Değerleme raporu zorunluluğu getirildi
» Türkiye’nin benzersiz gıdalarının bilinirliği arttı
» Kimlik avı saldırıları arttı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.03.2019
  Ticaret 19.03.2019
  Ticaret 18.03.2019
  Ticaret 16.03.2019
  Ticaret 15.03.2019
  Ticaret 14.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni