• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İhracatçılardan İzmir’e 10 milyon TL’lik destek

11 Kasım 2020 Çarşamba 16:00
12
14
16
18

İhracatçılardan İzmir’e 10 milyon TL’lik destek

   ► İzmir’in depremi sonrasında harekete geçen TİM bu kapsamda, İzmir iş dünyası tarafından başlatılan “Birlikten İzmir Doğar” kampanyasına 10 milyon TL bağış yaptı.

           SELDA AK      
     Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Ege İhracatçı Birlikleri’nde düzenlediği basın toplantısında, İzmir depremi sonrasında İzmir İş Dünyası tarafından başlatılan “Birlikten İzmir Doğar” yardım kampanyasına Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İhracatçı Birlikleri’nin 10 milyon TL bağış yaptığını kaydetti.
     Bizleri güçlü yapan birlikteliğimizdir, dayanışma ruhumuzdur diyen Gülle, “Biz bir oldukça, ‘İhracatla Yükselen Türkiye’yi’, Ne afetler, ne salgın, ne ekonomik baskılar durduramayacaktır.

     TİM ve İhracatçı Birliklerimiz olarak, konut, okul ve sosyal alan yapımını öngören bu anlamlı projeye katkıda bulunacağız” dedi. Başkan Gülle 95 bini aşan ihracat ailesini temsilen, İzmirlinin zor günde yanında olduklarını belirterek, “Ülkemizin üreten yüzü olarak bizler, elbette bu zorlu süreçte, İzmirimizin elinden tutmadan, elimizden gelen tüm desteği vermeden, bu felaketi köşemizden izleyemezdik. Her ne kadar, yiten canlar geri gelmeyecek olsa da, yuvasından olan kardeşlerimizin yarasına, bir nebze de olsa merhem olmak istiyoruz” dedi.

“150 konut inşa edilecek”
     Destek verdikleri projenin, Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından tahsis edilecek arsa üzerinde; Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Borsası ortaklığında gerçekleştirileceğini anlatan Gülle, “Proje kapsamında, okul ve sosyal tesisten oluşan, 150 konut inşa edilmesi planlanıyor. TİM ve İhracatçı Birliklerimiz olarak, bu anlamlı projeye, 10 Milyon Türk Lirası katkıda bulunduk. İhracat ailesi olarak, 61 İhracatçı Birliğimiz, 13 Genel Sekreterliğimizle; güçlü İzmir ve güçlü Türkiye için, biz hep burada olacağız.  Bizleri güçlü yapan birlikteliğimizdir, dayanışma ruhumuzdur. Ülkemiz ekonomisinin ve ihracatının kalbi olan şehrimizin acısı bizim acımızdır. Biliyoruz ki,  göz bebeğimiz İzmir, bu felaketten de güçlenerek çıkacak” ifadelerini kullandı.

“50 milyon TL hedefini aşacağımızı düşünüyoruz”
     Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi ise, “5 Kasım 2020 tarihinde; Ege İhracatçı Birliklerimiz, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, ESİAD, EGİAD ve İZSİAD ile birlikte “Birlikten İzmir Doğar” isimli bir yardım kampanyasını başlattıklarını anımsatarak, hedeflerinin İzmir’in yaralarını bir an önce sarmak olduğunu söyledi. Kampanyanın dünyanın dört bir tarafından yoğun ilgi gördüğünü anlatan Eskinazi, “50 milyon TL toplama hedefiyle yola çıkmıştık.

     İlk 2 günde kampanyamıza gösterilen ilgiyi de görünce bu hedefi de aşacağımızı ön görüyoruz. Kampanyamızda hedefi aştığımızda yapacağımız yardımın boyutu da artacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan projemize ilk andan itibaren büyük destek verdi. Evleri yapacağımız arsayı bizlere bedelsiz tahsis etti. Türkiye genelinde 95 bin ihracatçımızın çatı kuruluşu Türkiye İhracatçılar Meclisimiz ve Ege İhracatçı Birliklerimiz öncülüğünde Türkiye genelindeki 61 ihracatçı birliğimizle yardım kampanyasına güçlü bir şekilde katılıyoruz. Ege İhracatçı Birlikleri üyelerimizi ve tüm vatandaşlarımızı yardım kampanyasına katılmaya, örnek bir projenin manevi ortağı olmaya davet ediyorum” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» Günlük vak’a sayısı tekrar 6 bini geçti
» İncirde mutluluk, üzüm ve kayısıda hüsran
» Iraklı yatırımcılar İzmir’e direk uçuş istiyor
» Ana Arama Kurtarma ve Koordinasyon Merkezi yenilendi
» En yüksek gelir eşitsizliği İstanbul’da
» Türkiye’nin tüketim mal ve hizmetleri fiyat endeksi 38
» İZTO Zücaciye Grubun’da seçim yapılacak
» Tüketici Güven Endeksi Haziran’da yüzde 5,8 arttı
» TEB’den KOBİ’lere özel kredi kampanyası
» “Kaybolduğu iddia edilen NBŞ, ihracatta kullanılıyor”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.06.2021
  Ticaret 22.06.2021
  Ticaret 21.06.2021
  Ticaret 19.06.2021
  Ticaret 18.06.2021
  Ticaret 17.06.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni