• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İHKİB, hazır giyim ihracatçısını 30 bin alıcıyla sanal fuarda buluşturuyor

23 Kasım 2021 Salı 11:00
12
14
16
18

İHKİB, hazır giyim ihracatçısını
30 bin alıcıyla sanal fuarda buluşturuyor


   ► İHKİB’in hazır giyim firmalarını dünyanın dört bir yanından alıcılarla buluşturma hedefiyle kurduğu İstanbul Fashion Connection’da ilk sanal fuar için geri sayım başladı.

           HABER MERKEZİ      
     İstanbul’un dünyanın en önemli moda merkezlerinden biri olduğu yönündeki algıyı dijital kanallarda da güçlendirmek istediklerini vurgulayan İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe, “Bu hedef doğrultusunda İstanbul Fashion Connection’ı hazırlayarak sektörün hizmetine sunduk” dedi.
     Türk hazır giyim ihracatının amiral gemisi İstanbul Hazır Giyim İhracatçıları Birliği (İHKİB), sektör için yenilikçi projelerine devam ediyor. İHKİB’in firmaları yurt dışındaki alıcılarla buluşturma hedefiyle kurduğu sanal platform İstanbul Fashion Connection (IFCO), sektör için hizmet vermeye hazır hale getirildi.
     İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe, hazır giyim üretiminde marka ülke olan Türkiye’nin yıldızının pandemi sürecinde giderek daha da parladığını hatırlattı. Avrupa ve ABD merkezli hazır giyim markalarının siparişlerini Çin’den Türkiye’ye kaydırmayı planladığını anlatan Gültepe, şöyle devam etti:

SANAL FUARIMIZI 6-9 ARALIK’TA GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ
     “Yoğun talebin etkisi ile bu yıl ilk kez ihracatta 20 milyar doları yakalayabileceğimiz bir hıza ulaştık. Biz yıllardır İstanbul’u moda merkezi Anadolu’yu üretim üssü yapmak için çalışıyoruz. Şimdi önümüzde pandemi sürecinin tetiklediği çok önemli bir fırsat var. Bu fırsatı sektörümüz ve ülkemiz adına en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Yıllardır iş birliği yaptığımız markalar rakip ülkelere göre farkımızı ve kalitemizi biliyorlar. Ancak tanıtım faaliyetlerimizi aralıksız ve ısrarla sürdürmek durumundayız. Özellikle İstanbul’un küresel modanın en önemli merkezlerinden biri olduğu yönündeki algıyı dijital kanallarda da güçlendirmek istiyoruz. Bu hedef doğrultusunda İstanbul Fashion Connection’ı hazırlayarak sektörün hizmetine sunduk.

     Sanal bir platform olan İstanbul Fashion Connection, yaklaşık 30 bin uluslararası alıcı ile firmalarımız arasında bir köprü olacak. Platform sayesinde ihracatçı firmalarımızı en pratik yoldan ve en doğru alıcı grubu ile buluşturarak katma değerli ihracatımızın artmasına katkı sunacağız. İstanbul Fashion Connection’da ilk sanal fuar için kolları sıvadık. 6-9 Aralık tarihleri arasında düzenleyeceğimiz sanal fuarımıza katılacak firmalarımızı dünyanın dört bir yanından alıcılar ile buluşturacağız. Fuar için firmalarımızın şimdiden yerlerini ayırtmalarını öneriyorum.”
     Fuara katılmak isteyenlerin başvurularını www.ifco.com.tr üzerinden gerçekleştirebileceğini vurgulayan Mustafa Gültepe, İstanbul Fashion Connection’ın yakın gelecekte ihracat yapan ya da ihracat yapmayı planlayan tüm hazır giyim firmalarının ortak platformu haline geleceğini sözlerine ekledi.


+ Benzer Haberler
» İZSU’nun 3 milyar 800 milyon liralık 2022 bütçesi kabul edildi
» Rakamlar riskli seviyelerin devam ettiğini gösteriyor
» 3. çeyrekte %7,4 büyüdük
» Sanayici 5 başlıkta destek isteği
» Ham çelik üretimi ekimde %8 arttı
» İşçi konfederasyonlarından asgari ücrete ortak talep
» HSK, yeni ihtisas mahkemelerini belirledi
» Eczane ve ecza depolarında denetim sürüyor
» HÜFE ekimde yüzde 3,4 arttı
» TCMB ile Türkmenistan MB mutabakat zaptı imzaladı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 01.12.2021
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
  Ticaret 27.11.2021
  Ticaret 26.11.2021
  Ticaret 25.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni