• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İGG, İzmir’in çok ortaklı yeni şirketi oldu

08 Ekim 2021 Cuma 00:00
12
14
16
18

İGG, İzmir’in çok ortaklı yeni şirketi oldu


           GÜLCİHAN ALTINKAYA      
     İzmir’de 335 iş insanının bir araya gelerek oluşturduğu İzmir Girişim Grubu (İGG) Gayrimenkul ve Sportif Hizmetler A.Ş.’nin tanıtımı Swissotel Efes İzmir’de gerçekleştirildi. İzmir Girişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanlarının ve iş insanlarının katıldığı toplantıda İGG’nin Karşıyakalı iş insanlarının ağırlıkta olduğu bir şirket olduğu ve ilk etapta gayrimenkul ve hizmet sektöründe faaliyet göstermeyi hedeflediği ifade edildi. Toplantının açılışında konuşan İGG Gayrimenkul ve Sportif Hizmetler Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Karace, “Gayrimenkul ve sigortacılık gibi hizmetler sektöründe çeşitli faaliyetlerde bulunacağız. Odağımızda şirketimizi yapılandırma var. 500 ortağı geçtikten sonra ise gündemimizde halka arz var. İstiyoruz ki bu girişimi herkes sahiplensin. Dijital para, token gibi yeni enstrümanlar ile küçük yatırımcının da bu girişime ortak olmasını sağlamak istiyoruz. Adı üzerinde İzmir Girişim Grubu” diye ifade etti.

“BAŞARILI OLUNACAĞINDAN ŞÜPHEM YOK”
     İGG kurulurken hedefin çok büyük koyulduğunu vurgulayan Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) Yönetim Kurulu Başkanı ve İGG Kurucu ortaklarından Mehmet Ali Kasalı, “İGG’nin başarılı olacağına gönülden inanıyorum. Bu topraklar ticaretin, sanayinin kadim toprakları. Özellikle yeni nesil iş insanları çok daha vizyoner ve öngörüsü yüksek insanlardan oluşuyor. Kısa sürede önemli başarılara imza atabiliyorlar. Yeni nesil iş insanları ve onların iş birliği ile kurulan bu şirketin mayası çok kuvvetli. O nedenle başarılı olunacağından hiç şüphem yok” diye ifade etti.

“HEDEFİMİZ BU GENÇ ŞİRKETİ AYAĞA KALDIRMAK”
     Bu ortaklığın Karşıyaka Futbol Şubesi’nin şirketleşmesi anlamına gelmediğini söyleyen İzmir Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, “100 milyon TL toplayıp bunu bir kulübe aktarmanın, üç büyüklerin son 20 yılda yaptıklarına ve bugün bu kulüplerin geldiği noktaya baktığınızda, doğru reçete olmadığını anlıyoruz. İGG balığı vermek yerine balık tutmayı öğretme fikrine inanan bir anlayışla bir araya gelmiş iş insanlarından oluşuyor. Yeni bir anlayış yaratıyoruz. Hedefimiz bu genç şirketi ayağa kaldırıp koşmasını sağlamak. Bunun için çalışacağız tüm gücümüzle bu hedef için yürüyeceğiz” diye belirtti.

“BU GİRİŞİMİ BÜYÜTECEĞİZ”
     İş hayatı boyunca çok ortaklı şirketler içinde bulunduğunu söyleyen İGG Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabağlı, “Dolayısıyla ortak aklın nasıl yaratılacağını biliyorum. Bu sinerji düzgün kullanıldığında 2 artı 2 eşittir 10 olur. İnanıyorum bu kıvılcım çok büyük imkanlar yaratacak. Risksiz ama gelir getirici alanlara yatırımlar yaparak bu girişimi büyüteceğiz” şeklinde konuştu.


+ Benzer Haberler
» Vefat sayısı azaldı, aktif vak’a sayısı arttı
» Erbil, Türk ihracatçılarını istiyor
» ATO Başkanı Gürsel Baran’dan ‘tasarruf’ çağrısı
» “İstinyePark İzmir, Egelilerin mutlu olacağı bir yatırım olacak”
» “Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ satılmayacak”
» Palandöken: Zam değil indirim bekliyoruz
» Kısa vadeli dış borç stoku Ağustos’ta %11,1 arttı
» Ücretli çalışan sayısı Ağustos 2021’de %9,4 arttı
» EPDK, megavatsaat başı azami fiyat limitini artırdı
» ASO ile KORE arasında nükleer işbirliği anlaşması


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.10.2021
  Ticaret 15.10.2021
  Ticaret 14.10.2021
  Ticaret 13.10.2021
  Ticaret 12.10.2021
  Ticaret 11.10.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni