• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İBB meclisinde bütçeler onaylanmaya devam ediyor

19 Kasım 2019 Salı 14:00
12
14
16
18

İBB meclisinde bütçeler onaylanmaya devam ediyor

   ► İBB meclis toplantısında Karabağlar, Karşıyaka, Menemen, Bayındır, Selçuk, Beydağ ilçelerinin 2020 yılı bütçeleri kabul edildi.

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
     İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) kasım ayı olağan meclis toplantısının dördüncü oturumu İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu idaresinde gerçekleştirildi.

     Toplantıda Karabağlar, Karşıyaka, Menemen, Bayındır, Selçuk, Beydağ ilçelerinin 2020 yılı bütçeleri mecliste oybirliği ile kabul edildi. Balçova, Bayraklı, Bergama, Bornova, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Kemalpaşa, Konak, Menderes ve Narlıdere ilçe belediyelerinin 2020 yılı bütçeleri ise önceki oturumlarda onaylanmıştı. Dördüncü oturumda bütçesi kabul edilen 6 belediye başkanı mecliste teşekkür konuşması yaptı.

     Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, “Bütçemiz Karabağlara hayırlı uğurlu olsun. Nüfus olarak İzmir’in ikinci büyük ilçesiyiz ama bütçe olarak öyle değiliz. Bu şu an ki yasal düzenlemelerin getirdiği bir durum. Bu bütçeyi en iyi şekilde değerlendirerek Karabağlar’da yaşayan insanlarımıza hizmet etmeye çalışacağız” dedi.

     Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, “Bütçemiz gelir ve gider dengeleri açısından rakamsal olarak kurulmamış, gerçekçi denge gözetilerek kurulmuş bir bütçemiz. Bütçemiz ağırlıklı olarak sosyal içerikli yatırım giderleriyle dolu. Hayatın içinden gelen örgütlenme alanlarının artırılmasını amaçlayan bir Karşıyaka yaratma hedefi gözetilmiştir” diye konuştu.

     Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, “Kabul ettiğiniz için hepinize teşekkür ederiz. Menemen halkına hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.
     Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, “Bayındır adı çiçekçilikte alınan 580 km alanda, yaklaşık 41 bin nüfusuyla çiçekçiliğin başkenti olarak tanımlanan bir şehrimiz. Tarım ve hayvancılığın yaklaşık 5 milyon adet zeytin ağacıyla, 100 bin büyükbaş hayvan kapasitesiyle İzmir’in tarım ve hayvancılık alanında önemi olan bir ilçelerinden biri” diye belirtti.

     Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ciritoğlu Sengel, “Efes Selçuk belediye başkanı olarak komisyonlara teşekkür ediyorum. UNESCO dünya mirası olan bir kent olan Efes’in bütün değerlerine önce hem kendi kentimiz hem de İzmir’de yaşayanları ve meclis üyelerini kentimize bekliyoruz” dedi.
     Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, “Bütçemiz İzmir’in en küçük bütçesi fakat yetiştirdiğimiz yerel ürünlerle Türkiye Cumhuriyeti’ne kazandırdığımız döviz çok büyük” diye konuştu.

Tugay: Çarşı’yı yeniden düzenleyeceğiz
     Ak Parti Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe’nin Karşıyaka Çarşısı’ndaki Mustafa Kemalpaşa Camisi’nin etrafındaki sokakların işgaliyeleri ve yan sokaklarının kirliliği hakkında eleştirilerde bulunması üzerine konuşan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, “Karşıyaka çarşısı yıkanıyor. Hüsnü beyin de bildiği gibi çarşı çok yoğun kullanılıyor. İnsanların küçük şeyleri mazgallardan atma alışkanlığı var. Birkaç haftada bir temizlesek de yine tıkanıyor. Caminin çevresindeki alanlar uzun yılardır o durumda. Başka yerler de var. Dokuz Eylül Üniversitesi ile ortak bir projemiz var. Çarşı’yı yeniden düzenleyeceğiz. Esnafımızı bunaltan bu sorunu çözeceğiz.”


+ Benzer Haberler
» Türkiye Perakendeciler Federasyonu Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ı ziyaret etti
» Genç girişimcilerden örnek yatırım hamlesi
» Seferihisar, sağlık turizminde adından daha fazla söz ettirecek
» Gürer: “İthal hayvan hastalığı besiciye büyük darbe vurdu”
» TAİDER üyelerinin YDS ve Canpa Holding üye işyeri ziyaretleri gerçekleşti
» İGC Basın Akademisi dijital dönüşüm ve veri gazeteciliği eğitimi yapıldı
» Dacia’da Aralık ayında sıfır faiz fırsatı
» Kadınlar Masal Evi’yle hayatını değiştiriyor
» Allianz, sigorta sektöründe beşinci kez en beğenilen şirket seçildi
» Balçova Termal Tesislerine Büyük İlgi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 09.12.2019
  Ticaret 07.12.2019
  Ticaret 06.12.2019
  Ticaret 05.12.2019
  Ticaret 04.12.2019
  Ticaret 03.12.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni