• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  HABERLER  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  İHALELER  |  FİNANS  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE
YAZARLAR Hulusi Berik ►GİRİŞİM & İNOVASYON
12
14
16
18
26/03/2017 08:34
Belediye Başkanı’na yakışmadı

     Köşemin adı her ne kadar Girisimcilik ve İnovasyon olsada yerel haberleri olayları görmezden gelmek benim icin pek mümkün değil. Bu hafta Çarsamba günü oynanan Pınar Karşıyaka Avrupa Kupası basketbol maçının haberini yazmak için büyük heyecan duyuyordum. Gel görki olan olaylar herşeyin havasını bozdu. Çok kibar yazamadığımı fark edince KSK tribününde yıllardır beraber maç seyrettiğim Sevgili Dostum Cem Zeren'in facebook paylaşımını bu hafta kendisinin izniyle paylaşmak istiyorum.

     Önce küçük bir katkı: 2016 yılının son günlerine dogru Tüketici 4.0 adlı bir konuşmaya dinleyici olarak katıldım. Konuşmacılardan biri Hüseyin Mutlu Akpınar'ın taraftarı ve kongre üyesi oldugu ve kartal pençesi işareti yaptığı stadında yönetici şirketi BJK A.Ş.'nin Genel Müdür Yardımcı beyin stad hakkında verdigi bir çok istatistikten sadece iki tanesini dikkatinize sunacagım. BJK Vodafone Arena'nin önünden günde 350-400 bin araç yaklaşık 1 milyon 250 bin kişinin gectiği varsayımı üzerine reklam planlaması yapılıyormuş. Şehrin merkezinde stad olur mu sorusunun cevabını kendisine taraftarı olduğu takımın yöneticilerinden aldığım sayılarla cevap vermek istedim.

     Cem Zeren'nin paylaşımı
     Karşıyakamızın gururu Zübeyde Hanım'ın kızlarının 2 gündür Bursa'da yanındaydık. Bu gencecik kızlar büyük mücadele ettiler, büyük iş başardılar. Kulübünün sevdalısı taraftar yine en az 2 gün gururumuzun yanlarındaydı. Çoğumuz Bursa'dan çıkamayacağımızı biliyorduk, ama Bursa'da bulunmak ve bu kızları desteklemek onlara bir şükran göstergesiydi. Ama Zübeyde Hanım'ın kızlarını desteklemeye Bursa'ya gidenler arasında Belediye Başkanımız yoktu. Beşiktaş playoffta olsaydı, belki olurdu. Basketbol maçımızın ikinci yarısının başında yapılan tezarühatlara katılmadım. Zamanının doğru olmadığını da düşünüyorum.
     Ama....
     1) Tamamı altyapıdan yetişen gencecik kızlarımızdan oluşan voleybol takımımızın yanında olmayan Başkan ( KSK Belediye Başkanını kasdederek) neden neredeyse tamamı yabancı oyunculardan oluşan basketbol takımımızın yanındaydı? Türk kadınının bilimin, sporun, sanatın, ticaretin içinde olmasını desteklemesi gerekmez mi? Bugünün Türkiyesinde solcu, hadi geçtim solculuğu, Karşıyakalı olduğunu iddia eden bir başkanın? Sakın bu tercih, voleybol takımımızın playofftan eleneceği öngörüsünün yanında, basketbol takımımızın yeni bir başarıya göz kıpıyor olması ve nihayetinde yeni takımın yeni kupasıyla billboardlardaki yeni afişlerinin hayali olmasın?

     2) İkinci yarının başındaki tezarühattan sonra başkanın mimikleri ile yaptığı "Gösteririm ben size" tepkisi de nedir? Belediye Başkanlığı seçimlerini % 71 oy ile kazanıp en yakın rakibine 53 puan fark atan bir başkanın intikam mimikleri vermesi ne kadar doğrudur? Tribünde kardeş kavgasını körüklemesi ne kadar doğrudur? Tribündeki 5.199 kişinin her biri değerlidir, Karşıyaka Spor Kulübü'ne emekleri başkandan çok daha eskidir. Başkansa bu 5.199 kişinin başkanıdır. Karşıyaka'da yaşayan kendisine oy vermiş ya da vermemiş, kendisini eleştiren ya da eleştirmeyen 35,5 onbinin başkanıdır. Karşıyaka entellektüelizmini dünyanın dört bir yanında yaşatan 35,5 yüzbinin başkanıdır. Eleştirilerin ardından Karşıyaka'ya yakışan bir başkanın yapması gereken intikam mimikleri değil, taraftarı sakinleştirecek ve birleştiren tepkiler olmalıydı. Eğer bu tepkileri bile bile bu maça geliniyorsa; kalkıp bir "kafkaf" çekmek 5.200 kişiyi birleştirmez miydi?

     3) Yapılan tezarühat isme değil, geneldi. "Beşiktaşlı taraftar gitsin" anlamı taşıyordu. İstanbul'da oynanan iki Beşiktaş maçında Karşıyaka'ya ve Karşıyakalılara her türlü küfür edilmişken, ikinci FIBA maçında Karşıyaka seyircisi yaşadığı şiddet yüzünden maçı koridorlarda takip etmek zorunda kalmışken; Karşıyaka Belediye Başkanı'na Beşiktaş'ın Olympiakos maçına gitmek yakışır mı? Hadi gitti diyelim, ismine yönelik yapılmayan bu tezarühatı muhattap almak tezarühatı yapanları haklı çıkarmaz mı?

     4) Karşıyaka taraftarı Karşıyaka taraftarının dostudur, yoldaşıdır, Belediye başkanları gelip geçer; başbakanlar gelip geçer, cumhurbaşkanları gelip geçer; biz hep birbirimizin yanındayızdır. Aynı golde ayağa kalkan, aynı baskette sevinen, aynı yenilgide ağlayanızdır. Kalbimiz aynı anda çarpar, gözyaşımız aynı anda akar. Uzaklarda olsak da; aynı anda Bursa'dayızdır, aynı anda Ankara'da, aynı anda Atatürk Stadı'nda, aynı anda Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu'ndayızdır. Karşıyaka sahip olduğumuz en değerli evimizdir, Karşıyakalılar da sahip olduğumuz en değerli dostlarımız. Bugün tüm Karşıyakalıların birlikte olması en büyük kazancımız olacaktır. Bu kavgayı uzatmak ve büyütmek; en kazandığını zannedenin bile kaybı olur. Büyük Karşıyaka'nın taraftarı olmak, yöneticisi olmak, sporcusu olmak gururdur. Yoksa insanların sinerek, üzülerek, küserek terk edeceği küçülmüş bir Karşıyaka'nın tek sahibi olun; kime ne faydası olur? Karşıyaka tek tek hepimizin tutkusuyla, emeğiyle çok büyük. Birimizi bile kaybetmeye hakkımız yok.

     5) Az önce FIBA Şampiyonlar Ligi'nin diğer çeyrek finali Monaco-Sassari maçını izledim. Monaco Prensi de salondaydı. Taraftar ile beraber tezarühat yapıyordu.

     6) Bu gece ne yazık ki, Başkan Karşıyaka'daki siyasi hayatını sonlandırdı. CHP'nin kendisini bir daha Karşıyaka'dan aday göstereceğini de sanmıyorum. Hatta 2019'a kadar bile başkan kalabileceğinden şüphelerim var. Kimsenin adamı olamayacağını bildiğim, sadece KSK'nin hizmetindeki büyük Karşıyaka taraftarının tek yoldaşının bu bilinçle onlarca yıldır halay çekerken tribünde koluna sarıldığı Karşıyaka taraftarı olacağına eminim. Çünkü o koluna sarıldığı taraftardır tarafdaşının yanında sonsuza kadar kalacak olan; sadece 2019'a kadar kalacak olan değil...

     7) Karşıyakamız ve Karşıyakalılarımız o kadar değerli ki, onlara sarılmaktan vazgeçmeyelim... Karşıyakamızı sevgiyle büyütelim...

Önceki Yazılar :
Haberler
  İkinci el araç piyasasında canlılık başladı

  TESK: Sigorta şirketleri zarar değil kâr ediyor

  Altınyağ dünya devi Sodrugestvo ile anlaştı

  Yanıltıcı yıldız tanıtımına idari para cezası

  Büyümede Türkiye 3. sırada

  Yeşildere ’Konak Tüneli’ mağdurları çare bekliyor

  "Sanayi 4.0 ile Eğitim 4.0 ayrı düşünülemez"

  İtalya’dan 2 ödül birden kazandı

  Demirtaş: "İzmir’in kaderi müzesizlik olmamalı"

  Altnordu’dan Avrupa’ya örnek proje

  Reolift’ten hayat kurtaran otomatik iskele

  Festival 29 Temmuz’da Çeşme Kalesi’ne geliyor

  37. DYO Sanat Ödülleri başvuruları başladı

  Genç mühendislerin projeleri görücüye çıktı

  Köy çocuklarının azmi şampiyonluk getirdi

  Kiralık konut araması % 24 arttı

  Coordinat Bornova nitelikli konut ihtiyacına cevap veriyor

  Bornova’da Bayram birlikteliği

  Karşıyaka Tramvayı’nda 1 Temmuz heyecanı

  Kabir ziyaretine gelenlere şekerli karşılama

  Bayraklı Belediyesi, 17 farklı branşta yaz okulu açıyor

  Emeklilerin hobilerini işe dönüştürme önerileri

  Metro, üretici ile tüketici arasında köprü kuruyor

  E-imza sayısı yüzde 538 arttı

  Bu oluşum Bornova futbolu için

  ’TürkAkım’ Doğalgaz Boru Hattı’nın açık deniz inşaatı başladı

  “Petrol fiyatları dünyada düşüyor, bizde yerinde sayıyıor”

  PETKİM’de uzlaşı sağlandı

  24 Haziran 2017 Tarihli ve 30106 Sayılı Resmî Gazete

  23 Haziran 2017 Tarihli ve 30105 Sayılı Resmî Gazete - 2. Mükerrer

  23 Haziran 2017 Tarihli ve 30105 Sayılı Resmî Gazete - Mükerrer

  Karayollarında Durum

  İHALENİN TARİHİ ve SAATİ ► 18.07.2017 - 15:00

  İHALENİN TARİHİ ve SAATİ ► 24.07.2017 - 11:00

  Camiler temizlendi, denetimler yapıldı

  İHALENİN TARİHİ ve SAATİ ► 20.07.2017 - 10:00

  İHALENİN TARİHİ ve SAATİ ► 19.07.2017 - 13:30

  Yaşanmak istenen kent olduk

  Kemeraltı eski bayramları özlüyor

  New York Fancy Food Fuarı’na Türkiye damgasını vuracak

  Göztepe’nin ’Anı Atkısı’ ön satışa sunuldu

  Borçların yapılandırmasında fırsatı kaçırmayın

  İstanbul Moda Akademisi 70 tasarımcıyı sektöre kazandırdı

  Önlem almazsanız, virüslerin bayramını kutlarsınız

  “Kentsel Dönüşüm için acele etmeliyiz”

  Yerli ilaç sanayisinin gelişmesine EÜ’den destek

  Lozan ve Montrö’ye tramvay makyajı

  Çeşme’de Bayram temizliği

  Süt Kuzusu’na 16 günlük “mola”

  Samsung’dan 2000 nitelikli eleman

ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.06.2017
  Ticaret 23.06.2017
  Ticaret 22.06.2017
  Ticaret 21.06.2017
  Ticaret 20.06.2017
  Ticaret 19.06.2017
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni