• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

HP ve stratejik ortakları sanal gerçeklikle Mars yarışında

09 Ağustos 2017 Çarşamba 12:00
12
14
16
18

HP ve stratejik ortakları sanal gerçeklikle Mars yarışında

           HABER MERKEZİ     
     HP Inc ve NVIDIA®, Technicolor, Autodesk, Unreal Engine, Fusion, Launch Forth ve VIVE ile birlikte çalışarak HP Mars Home Planet’i piyasaya sürdü. Bu küresel projenin odağında, sanal gerçeklik yoluyla bir milyon insanın Mars’taki yaşamının nasıl olacağını anlatan bir simülasyon yer alıyor. Dünya çapındaki profesyonel yaratıcılar tarafından ortaya çıkarılan ortak proje, iklim ve atmosfer zorluklarını göz önüne alarak binalardan araçlara, tarımdan giyime kırmızı gezegende yaşamın nasıl sürdürülebileceğini araştırıyor.

     HP Mars Home Planet projesi, önceden NASA ile Fusion tarafından yaratılmış bir sanal gerçeklik deneyimi olan Mars 2030 için yapılan çalışmaları daha ileri bir seviyeye taşıyor. ilerletiyor. Şimdi, HP ve ortakları, insanlığın Mars’taki geleceğini VR ile hayal etmek, tasarlamak ve yaşatmak için mühendisleri, mimarları, tasarımcıları, sanatçıları ve öğrencileri bir araya getiriyor.

“2016'da NVIDIA Quadro grafikleriyle güçlendirilmiş HP ZBook İş İstasyonları ile Uluslararası Uzay İstasyonunu fethetmiştik ve şimdi de gözümüzü Mars'a diktik" diyen HP Türkiye Kurumsal ve Perakende Çözümler Kategori Müdürü Aylin Atay konu hakkında “HP ve ortak teknoloji sayesinde, bir gün Mars’ta yaşadığımızda karşılaşacağımız gerçek problemleri tahmin etmek ve çözmek için mühendislerin, mimarların, tasarımcılardan ve öğrencilerin fikirlerinden yararlanıyoruz.” diye konuştu.

Proje, 2030'un ötesine, gelecekte Mars'ta yaşayan ailelerin ve toplulukların bulunduğu bir zamana kadar uzanıyor. Projenin amacı, yaratıcı düşünürleri kırmızı gezegendeki kentleşmenin bazı zorluklarını çözmeye davet etmek. Sonuçta, VR deneyimi sayesinde, dünyadaki insanlar Mars'ta yaşamanın nasıl bir şey olduğunu deneyimleyebilecekler.

Mars'ta yaşamı hayal edebilmek için stratejik ortaklık
     Yıl boyunca üç aşama halinde sürecek olan program, katılımcıların belirli bir konum için ulaşım ve altyapı konseptlerine odaklanacağı Mars Kentleşme Mücadelesi (the Home Planet’s Mars Urbanization Challenge) ile başlıyor. NASA, Gal dilinde Mars Vadisi anlamına gelen Mawrth Vallis'i Mars'ta potansiyel bir iniş bölgesi olarak tespit etti. Konsept belirleme aşamasını takiben, 3D modelleme ve işleme adımı tamamlanacak ve sonuç olarak Mars'ta sanal gerçeklik deneyimi yaşanacak.

     HP Mars Home Planet’i hayata geçirmek için HP ve NVIDIA, Technicolor, Autodesk, Unreal Engine, Fusion, Launch Forth ve VIVE ile ortaklık kurdu. Projenin katılımcıları, Mars’taki binaların, şehirlerin, araçların ve altyapının 3D modellerini tasarlamak için Autodesk yazılımını kullanacaklar. Technicolor'ın yaratıcı ve teknik liderliği sayesinde, yaratıcılar Unreal Engine'i kullanarak Mars'ta bir milyon insanın yaşadığını gösteren bir sanal gerçeklik simülasyonu yaratacak. Çevre, NASA araştırmasına dayanan Fusion'ın "Mars 2030" oyunundaki Mars Vadisi arazisine kurulacak.

     Immersive Media'nın SVP'si ve Technicolor Experience Center'ın başkanı Marcie Jastrow, "Projenin ortaklarının Mars'ta yaşamı keşfederek, şimdi ve yakın gelecekte medyanın topluma nasıl yardımcı olabileceği konusunda ilginç ve umut verici fikirler bulacaklarını umuyoruz" diye konuştu. “TEC'in ana hedeflerinden biri gelecekteki teknoloji konseptlerini kanıtlamak ve küresel toplumun üzerine inşa edebileceği bir bilgi ve deneyim platformu oluşturmaktır."
     HP Mars Home Planet, tasarımcılar ve mühendislerden oluşan bir ürün geliştirme topluluğu olan Launch Forth tarafından üretilip yönetiliyor. Topluluktaki katılımcılar tasarım ve mühendislikle ilgili büyük ve küçük sorunlara çözümler üretmek için birlikte çalışıyorlar.

     HP Mars Home Planet Danışma Kurulunda Immersive Media'nın SVP'si ve Technicolor Experience Center'ın başkanı olan Marcie Jastrow, Post Production for Twentieth Century Fox’un başkanı Ted Gagliano, Paramount Pictures'da fütürist olan Ted Schilowitz, RSA Films’teki VR'ın başındaki isim Jen Dennis ve Arizona Üniversitesi dekanı Joaquin Ruiz bulunuyor.
     HP Mars Home Planet, markaların yenilikleri nasıl yeniden canlandırabileceklerine odaklanan HP'nin yeni duyurduğu VR stratejisinin bir parçası.

Mars misyon hazır olmak için hemen üye olun
     HP Mars Home Planet misyonuna katılmak ve Mars Kentleşme Mücadelesinin ilk aşamasına başlamak için hp.com/go/mars adresini ziyaret edin

 


+ Benzer Haberler
» Türkiye’de 2018 Haziran ayında 119 bin 413 konut satıldı
» Kartlı ödemeler yılın ilk yarısında yüzde 20 büyüdü
» “Esnaf ve sanatkar ekonominin can damarı”
» Türkiye’de kağıt ambalaj dönüşüm oranı yüzde 52, 2020’de hedef; yüzde 60
» İncirde file sistemi ile yüksek kalite hedefleniyor
» Elmas: Konut satışlarında rekor artışla kampanya hedefine ulaşıldı
» “Cezayir’in koyduğu kotalar kaldırılmalı”
» ‘Telekomünikasyon Fuarı’ ve ‘Bilişim Zirvesi’ düzenlenecek
» Banvit, yeniden Migros raflarında
» SunExpress 2018/19 kış uçuş programını açıkladı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.07.2018
  Ticaret 19.07.2018
  Ticaret 18.07.2018
  Ticaret 17.07.2018
  Ticaret 16.07.2018
  Ticaret 14.07.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni