• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Hedef, uluslararası ölçekte bir etkinlik olmak

12 Ekim 2018 Cuma 17:00
12
14
16
18

Hedef, uluslararası ölçekte bir etkinlik olmak

   ► İzmir’de 18-20 Ekim tarihlerinde asansör sektörünün sorunları ve çözüm önerileri konuşulacak.

           EZGİ ÜTKÜR     
     Makina Mühendisleri Odası (MMO)ve Elektrik Mühendisleri Odası(EMO) adına İzmir Şubeleri tarafından 18-20 Ekim 2018 tarihlerinde dokuzuncu kez düzenlenecek Asansör Sempozyumu ve Sergisi öncesinde, sempozyuma ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya, MMO İzmir Şubesi Başkanı Yüksel Yaşartekin ve EMO İzmir Şubesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Avni Gündüz ve şubelerin yönetim kurulu üyelerinin katılım gösterdi.  Toplantıda konuşma yapan MMO İzmir Şubesi Başkanı Yüksel Yaşartekin, sempozyumun yakın gelecekte asansör sektörünün uluslararası ölçekteki en önemli etkinliklerinden birisi olma hedefiyle gerçekleştirileceğinin altını çizdi.

Sektörel sorunlar ve çözüm önerileri konuşulacak
     MMO İzmir Şubesi Başkanı Yüksel Yaşartekin, asansörlerin yasal mevzuata uygun olarak yapılması, tasarımından imalatına, imalatından bakımına, bakımından periyodik kontrolüne kadar tüm süreçlerinde mühendislik hizmetine gereksinim duyan bir uzmanlık alanı olduğu vurguladı. Asansör teknolojisindeki hızlı değişim ve gelişimlerin asansörlerde mühendisliğin önemini arttırdığını dile getiren Yaşartekin, “Ülkemizde ve dünyada yaşanan teknolojik gelişmeleri irdeleyerek, yasal düzenlemelerin ve standartların etkilerini sempozyumda tartışmayı hedefliyoruz. Sempozyum ile ülkemizde yaklaşık sayısı 300 bini bulan asansörlere ilişkin, ilgili sektörde üretim ve üretim sonrası süreçlerde yaşanan sorunlar ve bunların çözüm önerileri ortaya konulacak” diye konuştu.

Çalıştay gerçekleştirilecek
     Sempozyumda sektörün sorunlarına ilişkin bir panel düzenleneceğini belirten Yaşartekin, “Sektörün sorunları ve çözüm önerileri oluşturabilmek amacıyla konunun tarafları olan bakanlık, dernekler ve odaların konuşmacı olarak katılımıyla “Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği” başlığında bir panel ve “Onaylanmış Kuruluşların Uygunluk Değerlendirme Süreci” konulu çalıştay gerçekleştirilecektir. Bildiri oturumlarının paralelinde Asansör Sempozyumu katılımcılarının yer alabileceği “Artık Akım Anahtarı Kullanımı” konulu eğitim ve ilköğretim çağındaki çocukların eğitimi amacıyla “Asansör ve Yürüyen Merdiven/Bantların Güvenli Kullanımı” konulu teorik ve pratik içerikli etkinlik düzenlenecektir.

     Bu etkinliklerin yanı sıra “Asansör Periyodik Kontrolleri Hakkında Bina Yöneticilerine Bilgilendirme Toplantısı” ile her yıl zorunlu olan asansör periyodik kontrolleri hakkında bina yöneticilerinin aydınlanmaları sağlanacaktır” dedi.
     Yaşartekin, sektörü oluşturan firmalar, ilgili bakanlıklar, sektörel dernekler, akademisyenler, meslek odaları ve bu alanda görev yapan mühendis ve teknik elemanların yanı sıra asansörlü bina yöneticilerini ve konuya duyarlı yurttaşları 18-20 Ekim 2018 tarihlerinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinliğe davet etti.

 


+ Benzer Haberler
» Türkiye ile İtalya iş birliğini arttırmak istiyor
» Ege ve Güneydoğu’ya işbirliği modeli
» Burdur Fuarı’ndan üreticiye tam destek
» İzmir şeflerini seçti
» TÜRGÖK’ten anlamlı konser; Gültekin Yazgan konser ile anıldı
» Logo Mind Insight çözümü, dijital dönüşümde KOSGEB kredilerinden yararlanmak isteyen işletmelerin hizmetinde
» İzmir Ticaret Odası’ndan çağrı: Bir hayata dokunun!
» Palandöken, “Karadeniz trafik sigortasında öncü”
» Panasonic’ten “100 Çocuk, 100 Mutluluk” sosyal sorumluluk projesi
» İZSİAD’dan toplumsal cinsiyet eşitliği hamlesi: “iş adamları” gitti “iş insanları” geldi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.04.2019
  Ticaret 19.04.2019
  Ticaret 18.04.2019
  Ticaret 17.04.2019
  Ticaret 16.04.2019
  Ticaret 15.04.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni