• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

HAK-İŞ “Kısa Film Yarışmas”ına rekor başvuru

18 Kasım 2019 Pazartesi 17:00
12
14
16
18

HAK-İŞ “Kısa Film Yarışmas”ına rekor başvuru

           SEDA GÖK / ANKARA     
     HAK-İŞ Konfederasyonu tarafından bu yıl sekizincisi gerçekleştirilen uluslararası kısa film yarışmasına Türkiye’den ve uluslararası alandan rekor düzeyde başvuru oldu. HAK-İŞ VIII. Uluslararası Kısa Film Yarışmasına, 214’ü Türkiye’den olmak üzere 119 ülkeden 4 bin 46 film yapımcısı katıldı. Yarışma kapsamında ulusal ve uluslararası alanda iki kategoride 11 dalda toplam 60 bin TL’nin üzerinde ödül verilecek.

     HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, Kültür Sanat Komitemiz tarafından yürütülen HAK-İŞ Uluslararası Kısa Film Yarışmamızın bu yıl sekizincisini Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da katkılarıyla gerçekleştiriyoruz. Yarışma ile ‘Emek’ konulu filmlerin sayısının artırılmasını ve bu alanda ‘emek veren’ yapımcıların biraraya gelebileceği bir platform oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu yıl sekizincisini gerçekleştireceğimiz yarışmamızın dünya genelinde bir marka olduğunu ve yoğun bir ilgiyle karşılandığını görmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz.

     Kısa Film Yarışmamıza başvurular 30 Eylül itibariyle sona ermiş ve yarışmamıza 214’ü Türkiye’den olmak üzere 119 ülkeden toplam 4 bin 46 film yapımcısı başvuruda bulunmuştur. Yarışmamıza, İran’dan 409, Hindistan’dan 334, Amerika’dan 198, Fransa’dan 171, Brezilya’dan 149, İspanya’dan 128, İtalya’dan 122 ve Rusya’dan 100 filmle katılım sağlanmıştır.

     Yarışmamıza, Kanada, Arjantin, Meksika, Mısır, Çin, Almanya, Polonya, Ukrayna, Portekiz, Kore, Avustralya, Yunanistan, Endonezya, İsrail, Nijerya, Bangladeş, Romanya, Irak, Pakistan, Tayvan, Filistin, Lübnan, Afganistan, Hırvatistan, Japonya, Tunus, Özbekistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Bosna Hersek, Finlandiya, Gana, Camerun, Costa Rica, Porto Rico, Malavi, Burundi, Senegal ve Mali gibi dünyanın dört bir yanından katılım olması ve ortak noktasının emek olması dünya çapında bir kısa film yarışması olduğumuzun kanıtıdır. Biz, bir emek meşalesi yaktık ve bugün bu meşalenin altında binlerce yapımcı ve yönetmen biraraya geldi.

Ödül 60 Bin TL’nin Üzerinde
     Yarışma kapsamında ulusal ve uluslararası alanda iki kategoride 11 dalda toplam 60 bin TL’yi aşkın ödül veriyoruz. Birinci olan filme 10.000 TL, ikinci olan film 5.000 TL, üçüncü olan film 2 bin 500 TL veriyoruz. Yarışmada ayrıca Sendikacı Gözünden kategorilerinde belirlenecek eserlere de 1.000’er TL ödül ve özel tasarlanan ‘ödül plaketi’ takdim ediyoruz.

     HAK-İŞ olarak, emeği bilgi, sanat ve kültürle buluşturmak, insan emeğinin sanatsal alandaki çalışmalarına bir farkındalık kazandırmak amacıyla çıktığımız bu yolda emin adımlarla yürüyoruz. HAK-İŞ 8. Uluslararası Kısa Film Yarışmasını da başarıyla ve rekor bir başvuruyla sonuçlandırmaktan memnuniyet duyuyoruz. Sinema alanında faaliyet gösteren, tüm yapımcı ve yönetmenlere, oyunculara, kısacası sinema emekçilerine yarışmamıza göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.

     Kültür Sanat Komitemiz tarafından yarışmanın başladığı ilk günden itibaren yapılan değerlendirmeler, başvuruların sonuçlanmasıyla zirve noktasına ulaştı ve yoğun bir çalışma sonucunda ödül alan yapımlar belirlendi. Ödüllerini almak üzere Hindistan, Uganda, İran, İspanya, Pakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tayvan, Mısır, Endonezya’dan sinema dünyasına emek verenler Türkiye’ye gelecek.

     HAK-İŞ 8. Uluslararası Kısa Film Yarışması ödülleri, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri ERSOY başta olmak üzere sinema ve sanat dünyasından yerli-yabancı pek çok sanatçı ve HAK-İŞ teşkilatının katılımı ile 27 Kasım 2019 Çarşamba günü Ankara’da Hilton Garden Inn Otel’de görkemli bir törenle sahiplerini bulacak.


+ Benzer Haberler
» İzmir’de ekmeğe zam geldi
» Cerrahi tulum ve maske ihracatında hibe şartı kaldırılsın çağrısı
» Türk teknoloji startupları, 5 yılda 20 milyar Dolar yabancı sermaye çekebilir
» Avrupa Şampiyonası Efes Selçuk Pamucak sahili’nde
» 6 ayda 583 üretim tesisi
» Türkiye’nin en kapsamlı girişimcilik programı University4Society dünyaya açıldı
» Türkiye’nin en değerli tatil yerleri açıklandı
» Yemek kartlarına ortalama 417 TL yükleniyor, kart bakiyesi ayın sonunu getiremiyor
» İngiliz turistler 1 Ağustos’ta geliyor
» Çin pazarı, Alman otomobil üreticilerinin yüzü güldürmeye devam ediyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 10.07.2020
  Ticaret 09.07.2020
  Ticaret 08.07.2020
  Ticaret 07.07.2020
  Ticaret 06.07.2020
  Ticaret 03.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni