• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Yeni Kent Merkezi’ne Sunset Plaza geliyor

15 Haziran 2012 Cuma 17:57
12
14
16
18

ESRA SEYİRDEN
İzmir Bayraklı Yeni Kent Merkezi yeni bir Plaza’ya daha kavuşuyor.  Barkan, Gürel ve Akçiçek ailelerinin ortak girişimi ile hayata geçirilen Sunset Plaza, Bayraklı Yeni Kent Merkezi’nde, 50 milyon dolar yatırım ile hayata geçirilecek. Sunset Plaza 28 katlı ve gabari 110 metre yüksekliğinde olacak. Birbiri arkasına start alan projelerden biri olan Sunset Plaza panoramik olarak İzmir’i 360 derece görmesi ile yeni kent merkezindeki cazibe merkezlerinden biri olarak yerini alıyor.   

Adliye’nin karşısında ve  İslam Kerimov Bulvarı üstünde bulunan 5 dönümlük arazide  projelendirilen Sunset Plaza, Mimar Ahmet Yağcıoğlu’nun tasarımı ile hayata geçiriliyor. Proje Barkan Ailesi, Gürel (Önder, İbrahim ve Dindar)  Ailesi ve Akçiçek Ailelerinin ortak girişimi olup, Sunset Plaza Adnan Kılıçoğlu İnşaat ve Katal İnşaat konsorsiyumu tarafından inşa edilecek.  
İnşaat alanında yıkım çalışmalarına başladıklarını ifade eden Sunset Plaza Proje Ortağı Emir Barkan, inşaat izinlerinin tamamlanması ardından yaz sonunu bulmadan Sunset Plaza’nın temelinin atılacağı müjdesini verdi.  

Alandaki zemin etütlerinin yapıldığını ve depreme dayanıklı olarak binanın projelendirildiğini vurgulayan Barkan, “Plazamız, Bayraklı yeni kent merkezinde deprem yönetmeliklerine uygun olarak zemin çalışmaları planlandı. İnşaat fore kazık üzerine jet groud sistemi ile inşa edilecek. 30 ayda bitirilmesi planlanan inşaat süresi içinde en az 8 ay zemin iyileştirmelerine ayrılacak. Bunun yanında Sunset Plaza tüm otopark alanlarını yeraltı otoparkı ile çözdü. Yaklaşık 200 araçlık otoparkın bulunduğu alanda zemin üstünde otopark bulunmadığı için çevreci bir görünüme sahip olacak” dedi.

Projenin gerçekleştirileceği alanla ilgili hiçbir yasal problemin bulunmadığını sözlerine ekleyen Barkan,  “Bu alanın yüksek katlı bina yönetmeliği yıllar önceden hazırlanmıştı. Bu alanda davalık hiçbir süreç yaşanmadı. 2.5 yıl önce başladığımız projenin mimari projesini de bitirdik. İlgili ruhsat çalışmalarının bitirilmesinin ardından inşaata başlayarak. 30 ay gibi kısa bir süre içinde de bitirmiş olacağız” dedi.
Sunset Plaza’ın İş Merkezi, Ofis, Homeofis olarak planlandığını belirten Barkan, “Özellikle İş Merkezi bölümünde bankalar başta olmak üzere büyük markalara hitap edecek. O mevkiide Adliyenin bulunması dolayısıyla da artan bir ofis talebi var. 100’ün üstünde ofisin planlandığı Sunset Plaza’da özellikle o bölgede yoğun ofis talebini karşılayacak. Ofisler en küçüğü 88 metrekare en büyüğü de 130 metrekare civarında olacak. Plaza’nın 2. katında 390 metrakarelik bir restoran da bulunacak. Bizim Sunset Plaza’nın bitmesi ve ardından bu alanda diğer yatırımcıların da hayata geçmesi beklenen projeleri ile en az 5-10 yıl sonra bölgenin çehresi değişecek” diye konuştu.

Plaza’nın akıllı ve çevreci bir bina olduğunu vurgulayan Barkan, şunları kaydetti:
“Akıllı bina ve çevreci bir tasarımla gerçekleştirildi. Son sistem ısıtma soğutma tertibatı ile donanan binanın sadece bir katı tesisat odası olarak planlandı. Akılı bir bina olan binanın cephe sistemleri cam giydirme olduğu için İzmir’in 360 derece panoramik olarak seyredilebilecek. İzmir’de Adliyenin de tetiklediği hareketlenme ile artan talebe cevap verecek şekilde projeyi şekillendiriyoruz.”


+ Benzer Haberler
» Karayolları Genel Müdürlüğü 5 adet saha aydınlatma kulesi satın alacak
» Otomotiv sektöründe cobot kullanımı giderek artacak
» Festivalde perküsyon şenliği
» Kısa süreli çalışanlara dönemsel çalışma fırsatı
» İstanbul’da kiralar %100’ün üzerinde arttı
» ‘İşimiz Temiz’ projesi başlıyor
» Keçiören Belediyesi Sancaktepe yüzme havuzu ve spor kompleksi yaptıracak
» Otokar’ın elektrikli otobüsü Münih’te
» Huzurevi sakinleri Körfez turuna çıktı
» Balçova’da hareket var


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.09.2021
  Ticaret 22.09.2021
  Ticaret 21.09.2021
  Ticaret 20.09.2021
  Ticaret 18.09.2021
  Ticaret 17.09.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni