• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Özel çocuklardan Kılıçdaroğlu’na özel karşılama

11 Eylül 2021 Cumartesi 00:00
12
14
16
18

Özel çocuklardan
Kılıçdaroğlu’na özel karşılama


   ► Konak Belediyesi’nin toplu açılış törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açılış sonrası Konak Engelsiz Yaşam Köyü ve Minikler Konağı’nı ziyaret etti. Konak Engelsiz Yaşam Köyü’nün özel çocukları, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu İzmir Marşı ile karşıladı.

           HABER MERKEZİ      
     Konak Belediyesi yatırımlarının açılış töreni için Konak’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, törenin ardından Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’la birlikte Konak Engelsiz Yaşam Köyü’nü gezdi. Merkezdeki tüm sınıf ve atölyeleri ziyaret eden Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu, özel öğrenciler de büyük bir heyecanla karşıladı. Çocukların gelişimini, öğretmenleri ve fizyoterapistlerinden dinleyen Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “Engelsiz Yaşam Köyü son derece önemli ve değerli. Engelsiz Köy gerçekten çok güzel, pozitif ayrımcılık yapmışsınız” dedi. Kılıçdaroğlu, Engelsiz Yaşam Köyü’nün ardından Roman vatandaşların 3-6 yaş arası çocuklarına yönelik açılan Minkler Konağı’nı da ziyaret etti. Konak Engelsiz yaşam Köyü’nün bahçesinde yer alan bungalov ve atölyeleri inceleyen Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Konak Belediyesi Kadın Futbol Takımı oyuncularıyla da bir araya geldi.

İzmir Marşı’yla karşılama
     Konak Engelsiz Yaşam Köyü’ndeki tüm atölye ve sınıfları tek tek gezerek özel çocuklarla sohbet eden Kemal Kılıçdaroğlu’na müzik atölyesi öğrencilerinden İzmir Marşı sürprizi geldi. Piyanoda hünerlerini sergileyen çocuklar, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na duygu dolu anlar yaşattı. Seramik atölyesinde ise öğrenciler hazırladıkları seramik tabloları Kılıçdaroğlu’na hediye etti. Kılıçdaroğlu, Engelsiz Yaşam Köyü’nde gelen konukların el izlerinin olduğu panoya el izini bırakmayı da unutmadı.

Hizmet yaygınlaşacak
     Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak Engelsiz Yaşam Köyü ve Minikler Konağı’nı gezen Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na pozitif ayrımcılığı ön plana alan hizmetleri daha da geliştireceklerini ve çoğaltacaklarını söyledi. Başkan Batur, “Burası bizim en anlamlı, en mutlu olduğumuz hizmetimiz. Burada çocuklarımızın sosyal hayata kazandırılması, ailelerinin içlerinin rahat olması için çaba gösteriyoruz. Ben düzenli olarak Engelsiz Yaşam Köyümüz ziyaret ediyorum ve çok yakından takip ediyorum. Burada kurduğumuz Minikler Konağı da bizim için çok önemli. Çocukların eğitim hayatıyla erken yaşlarda tanışması, okula alışması, eğitimde devamlılığın sağlanması için çok önemli. Bu hizmetimizi ilçe genelinde yaygınlaştıracağız” diye konuştu.

Minik Ege ve Rabia yürüme sevincini Genel Başkan’la paylaştı
     Kemal Kılıçdaroğlu, ilk adımlarını Konak Engelsiz Yaşam Köyü’nde atan minik Ege ve kısa sürede yürüme ve iletişim becerilerini geliştiren minik Rabia’yla da bir araya geldi. Her iki çocuğun da Konak Engelsiz Yaşam Köyü’ne ilk başladıkları günden bugüne kadar yaşadıkları değişim ve gelişim öyküsünü ilgiyle dinleyen Kılıçdaroğlu, Ege ve Rabia gibi özel çocukların hayatlarına dokunan Engelsiz Yaşam Köyü’yle ilgili şunları söyledi:
     “Özellikle engellilere pozitif ayrımcılık yapması gerekiyor. Ama maalesef engellileri kentte eve hapsediyoruz. Onların eğitimine yeterli önemi, yeterli desteği vermiyoruz. Bu bağlamda Engelsiz Köy, gerçekten çok güzel, pozitif ayrımcılık yapmışsınız. Yoksul bir mahallede kurmuşsunuz bu anlamda son derece önemli ve değerli.”

Kılıçdaroğlu: Roman kardeşlerimize hizmet değerlidir
     CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konak Engelsiz Yaşam Köyü kampüsünde hizmete açılan Minikler Konağını da ziyaret etti. Bölgedeki Roman vatandaşların 3-6 yaş arasındaki çocuklarına yönelik ücretsiz hizmet veren Minikler Konağı’ndaki öğrenciler, Kılıçdaroğlu’nu heyecanla karşıladı. Kılıçdaroğlu tek tek sohbet ettiği çocuklara oyuncak armağan etti. Kılıçdaroğlu, Roman vatandaşlara yönelik pozitif ayrımcı hizmeti överek, “Yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık yapmak gerekiyor. Roman mahallesinde açtığınızı söylüyorsunuz, Roman kardeşlerimize hizmet etmek çok ama çok değerlidir” dedi.


+ Benzer Haberler
» Vefat sayısı 19 Ağustos’tan beri ilk kez 200’ün altına indi
» Mandalinalar ihtiyaç sahipleri için hasat edildi
» Lisanslı Harita Kadastro Mühendislerinin hizmet esasları belirlendi
» Moda endüstrisi sürdürülebilirliğe yatırım yapıyor
» Boeing, Çin’den 1 trilyon 470 milyar dolarlık talep bekliyor
» Çelik sektörü çıtayı 22 milyar dolara yükseltti, ihracatçısını ödüllendirdi
» Konaklama tesisleriyle ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
» Muş İl Özel İdaresi okul binası ve çevre düzenlemesi yaptıracak
» TÜGEM’den kiraları düşürecek formül önerileri
» Toplumsal hassasiyet lafta kalıyor, ekonomik kaygılar tasarrufa itiyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 25.09.2021
  Ticaret 24.09.2021
  Ticaret 23.09.2021
  Ticaret 22.09.2021
  Ticaret 21.09.2021
  Ticaret 20.09.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni