• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Geleceğin şirketleri hazır ofislerde kuruluyor

19 Kasım 2019 Salı 13:00
12
14
16
18

Geleceğin şirketleri hazır ofislerde kuruluyor

           HABER MERKEZİ     
     Gelişen teknolojilerle birlikte dünyada ve Türkiye’de freelancer çalışanların sayısı giderek artıyor. Mesai saatinin yanı sıra iş yeri kavramını da kökten değiştiren bu trend ile çalışmak isteyenler için artık yer ve zaman kavramlarının bir önemi kalmıyor. Avustralya’dan dünyaya açılarak 23 ülke, 54 şehir ve 160 lokasyona yayılan hazır ofis fikrinin mucidi Servcorp’un Türkiye Direktörü Damla Özgönül’e göre, dünya çapında işlere imza atan freelancerlar, başlangıç maliyetlerini ortadan kaldıran, internet, telefon bağlantısı, sekretarya, asistan desteği, temizlik ve güvenlik gibi hizmetleri yüksek kalitede sunan hazır ofisleri tercih ediyor.
 
     Teknolojinin gelişmesi; tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çalışma şekillerini ve saatlerini değiştiriyor. Yeni iş modelleri, bilindik mesai saatleri olan 9-6 kavramını günün tamamına yayarken çalışma mekânını da kişinin kendi tercihine bırakıyor. Son yıllarda daha sık duyulan fakat dünyadaki geçmişi bir hayli eski olan freelancer çalışma sistemi, Türkiye’de de gitgide yaygınlaşıyor. Serbest çalışan insan sayısının 1,3 milyona yaklaştığı Türkiye’de, 2023 itibariyle bu rakamın 8 milyonu aşması bekleniyor. TÜİK verilerine göre 29 milyona yakın çalışanın olduğu ülkemizde, freelancer çalışanların sayısı kayda değer bir sonucu ortaya koyuyor. Freelancer çalışanlar, ekonomiye değer kattığı gibi yapılan nitelikli işlerle de farkını ortaya koyuyor.

“Garajlar” yerini hazır ofislere bırakıyor
     Dünyada ve Türkiye’de adından söz ettiren birçok önemli projenin zaman-mekân kısıtlaması olmadan, nitelikli üretime odaklanan freelancer çalışanların elinden çıktığını belirten Servcorp Türkiye Direktörü Damla Özgönül, “Bugün dünya devi olan birçok şirketin garajda kurulduğu, bizzat o şirketlerin kurucuları tarafından dile getiriliyor.

     Günümüzde ise bu garajların yerini hazır ofisler alıyor. Hazır ofislerin kurumsal kimliği güçlendiren bir etkisi var. Hazır ofisler, freelancer çalışanlar ve start-up projelerin yanı sıra büyük şirketlere de hitap ediyor. İşletmelerin maliyetlerini düşüren hazır ofisler girişimcilerin başlangıç maliyetlerini de ortadan kaldırıyor. Hazır ofislerde; fotokopi-faks makinesi, internet-telefon bağlantısı, sekretarya, asistan desteği, temizlik ve güvenlik gibi bir ofiste olması gereken tüm hizmetler sunuluyor. Yaratılan bu beş yıldızlı otel konforundaki verimli iş ortamı, kullanıcıların birbirlerine de ulaşmasını sağlıyor ve onlara yeni iş fırsatları doğuruyor” ifadelerini kullandı.


Servcorp Hakkında:
Servcorp ülkeler, eyaletler ve şehirlerde, prestijli bina sahipleri tarafından memnuniyetle karşılanan bir firmadır. Küçük işletmeler için bir kreş, uluslararası şirketler için yeni pazarlara doğru genişleyebilecekleri bir ev olarak kabul edilmekte ve dünyada da bu şekilde tanınmaktadır.
1978 yılında kurulmuş olan Servcorp, Avustralya’nın birinci, dünyanın ikinci en büyük esnek ofis sağlayıcısıdır. Dünya çapında, pazar payı bazında ikinci sırada yer almaktadır.
Şu anda 23 ülke, 54 şehir, 160 prestijli lokasyonda üstün teknoloji altyapısı ve beş yıldızlı hizmet garantisi ile 40,000’in üzerinde müşteriye ev sahipliği yapmaktadır. Servcorp müşteri portföyünün yüzde 60’ı, dünyanın en iyi 2000 şirketi arasında yer almaktadır. Bu var olan geniş lokasyon ağı ile bulunduğu şehirlerde global firmaları yatırıma teşvik etmektedir.
Microsoft, Goldman Sachs, American Express, Google, Dell, Bloomberg, Expedia, Salesforce, Symantec, Morgan Stanley ve Cisco, çoklu pazar araştırmalarında ve seçilmiş pazarlarda girişim başlatmakta öncü olan Sevrcorp’u bu aşamada kullanan firmaların, yalnızca birkaçıdır. Servcorp hakkında ayrıntılı bilgi için http://www.servcorp.com ve http://www.servcorp.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


Damla Özgönül Biyografi
26 Aralık 1986 tarihinde Kocaeli’de doğan Damla Özgönül, ilköğretim ve lise eğitimlerini aynı şehirde tamamladı. Bir kız annesi olan Özgönül, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Yunan Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlayan Özgönül, devam eden dil merakı ile hâlen İspanyolca öğrenmektedir.
2010 yılında İstanbul’un en güzel semtlerinden Nişantaşı’ndan, Türkiye hazır ofis pazarına giriş yapan Servcorp ile kariyerine şirketin yüzü, yani resepsiyonisti olarak başlayan Damla Özgönül, geçen zaman içerisinde asistanlık, ekip liderliği, şube yöneticiliği gibi pozisyonlarda bulunarak kariyer basamaklarını adım adım çıkmıştır.
Servcorp’un çalışanlarına verdiği değer ile yurt dışındaki birçok Servcorp ofisinde de kısa süreli çalışmalara katılan Özgönül, yönettiği şubelerde gösterdiği, kanıtlanmış başarılar neticesinde, 3 yıldan beridir Türkiye operasyonlarının başında yer almaktadır.
+ Benzer Haberler
» Türk modası dijitalden pazarlanacak
» Alpaslan Mahallesi’ne 25 bin metrekare kilit parke
» Menderes sahilleri yeni tesislere kavuştu
» Moloz dökümünü iz süren zabıta engelledi
» Renault yılın ilk yarısında binek otomobil lideri
» 5G ile 500 milyar doları aşacak beş sektör
» 10 milyon dolarlık pazarlama desteği
» Arslan: “iş kazalarında can kayıpları son bulsun”
» Vak’a ve iyileşme sayıları 1.100-1.200 seviyelerini koruyor
» 4 Temmuz’da 1.152 yeni vak’a


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 06.07.2020
  Ticaret 03.07.2020
  Ticaret 02.07.2020
  Ticaret 01.07.2020
  Ticaret 30.06.2020
  Ticaret 29.06.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni