• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Geleceğin şampiyonları piste çıkacak

12 Mart 2018 Pazartesi 17:00
12
14
16
18

Geleceğin şampiyonları piste çıkacak

           HABER MERKEZİ     
     İzmir, dünyanın sayılı organizasyonlarından olan Torunlar Atletizm Yarışması’na 33. kez ev sahipliği yapacak. Bugüne kadar 7-13 yaş aralığında 80 bin miniğin katıldığı yarış, geleceğin şampiyonlarını belirleyecek.
     Karşıyaka Rotary Kulübü tarafından Atletizm Federasyonu işbirliğinde İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi ve hayırsever işadamı Ali Pehlivanoğlu’nun desteğiyle düzenlenecek Torunlar Atletizm Şenliği ve Yarışması, 26 Mart’ta Atatürk Stadyumu’nda başlayacak.

    Karşıyaka Rotary Kulübü tarafından Kaya Prestij Otel’de düzenlenen toplantıya konuk olan Atletizm Federasyonu İl Temsilcisi Hikmet Öncel, Torunlar Atletizm Yarışması’nın dünya ölçeğinde bir organizasyon olduğuna dikkat çekti. Bu kapsamda 2 bin 500 öğrenciyle yapılan bir başka yarışma olmadığını ifade eden Öncel, “Bu organizasyon, Türk atletizminin gelişmesi adına çok önemli. Çünkü bu sporun temelini torunlarımızla son derece sağlam atıyoruz. Çocuklarımızı spora kazandırmak için şenlik havasında yarışmalar düzenlenecek.

     Torunlar Atletizm Yarışması ile bir çok sporcu yetiştirme imkanı bulduğumuz gibi aynı zamanda olimpiyatlara, dünya ve Avrupa şampiyonlukları için bir çok atletimizin için de burası bir okul görevi görüyor” dedi. Öncel, yarışmanın bütün okullara duyurulması için herkese görev düştüğüne dikkat çekerek “7-13 yaş arasında ilgi duyan tüm çocuklarımızın teşvik edilmesini istiyoruz” dedi.

Sporla tanıştırmak için en büyük fırsat
     Gazeteci Şevket Özçelik’in 1980 Moskova Olimpiyatları’ndan esinlenerek projelendirdiği Torunlar Atletim Yarışması’nın 1985 yılından beri aralıksız olarak devam ettiğini ifade eden Karşıyaka Rotary Kulübü Başkanı Gaye Berköz de “Bu organizasyonun amacı, temelden Türk sporu ve atletizminin gelişmesini sağlamak, çocuklarımızı spora kazandırmak için bir şenlik havasında yarışmalar düzenlemektir. Bu turnuvalarda yetişmiş birçok sporcu var.

     Bu sporcular birçok ödül aldı. Bizi sadece Türkiye’de değil dünyada da temsil ettiler” dedi. Yarışmanın 26 Mart’ta Atatürk Stadyumu Seha Aksoy sahasında Karşıyaka Belediyesi Bandosu eşliğindeki 2 bin 500 sporcunun katılacağı kortej yürüyüşüyle başlayacağını söyleyen Berköz, “Bu daha önce sporla tanışmayan çocuklar için çok büyük bir fırsat. O nedenle velilere de büyük görev düşüyor. Çocuğunuz, torununuzun elinden tutun ve onu sporla tanışması için ilk adımı siz atın” diye konuştu.

Öncel’e meslek hizmet ödülü
     Berköz, yarışma için Hikmet Öncel’in elini taşın altına koymaktan çekinmeyen bir isim olduğunu ve gecesini gündüzüne katarak çalıştığını, bunu da karşılıksız bir sevgiyle 27 yıldır yerine getirdiğini söyledi. Berköz, aletizme yaptığı katkılar nedeniyle Hikmet Öncel’e Meslek Hizmet Ödülü verdi.

Şampiyonların ödülü uzay yolculuğu
     360 sporcunun madalya alacağı yarışmada bu yıl kürsüye çıkan atletleri ise ödül olarak uzay yolculuğu bekliyor. 10 Nisan’da gerçekleşecek yarışmanın 11-13 yaş aralığına yönelik final koşusunda ipi göğüsleyen 4 kız ve 4 erkek atlet, ESBAŞ Uzay Kampı’nda bir gün geçirecek. Ayrıca başarılı iki öğrenci de Karşıyaka Rotary Kulübü tarafından öğrenci bursu ile bir yıl boyunca desteklenecek. En başarılı üç takımın öğretmenleri de yine çeşitli ödüllerin sahibi olacak.

 


+ Benzer Haberler
» 50’yi aşkın diplomalı Türk uzman Akkuyu Nükleer Şirketi’nde işe başlayacak
» Çin Demiryolları’nın kilidi Türk şirketinden
» Hyundai Türkiye’nin yeni başkanından yükseliş’e ziyaret
» Renault ve Dacia yenilikleriyle 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda
» Turizm harcamalarında kredi kartı taksit sayısı artırılacak
» S&P: Ülkelerin dış borcu ilk kez 50 trilyon doları bulacak
» Her halinizi bu sergide bulacaksınız
» Baraner, “70 ülkeden gelecekler”
» Horeca Fuarı’nda Poyraz zeytinyağı yemeklere lezzet kattı
» Ege Serbest Bölgesi sıfır atık projesinde öncü


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.02.2019
  Ticaret 22.02.2019
  Ticaret 21.02.2019
  Ticaret 20.02.2019
  Ticaret 19.02.2019
  Ticaret 18.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni