• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Gazeteciliğin mutfağı yenilendi

01 Şubat 2019 Cuma 13:00
12
14
16
18

Gazeteciliğin mutfağı yenilendi

   ► Türkiye’de üniversite bünyesinde kurulan ilk akademik haber ajansı olan ‘Ege Ajans’ yenilendi.

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
     Ege Üniversitesi Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEMM) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Türkiye’nin üniversite bünyesinde kurulan ilk akademik haber ajansı olan Ege Ajans’ın 33’üncü kuruluş yıldönümü ve yenilenen haber ajansının hizmete açılması nedeniyle açılış töreni düzenlendi. Törende konuşan Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Genç iletişimciler, aldıkları teorik eğitimleri bu laboratuvar ortamında uygulama imkanı buluyor. Öğrencilerimiz, eğitimlerini devam ettirirken bir yandan da haber üretimi içerisinde yer alıyor olmaları çok önemli. İşi mutfağında öğrenmek bu olsa gerek. Ajansımızda iyi işleyen bir sistem var. Gençlerimiz burada deneyim kazanarak sektöre profesyonel bir medya mensubu olarak adım atıyorlar” diye konuştu.

“Gençler ajansta deneyim kazanıyor”
     EGEMM’e önemli görevler düştüğünü dile getiren Prof. Dr. Budak, “Üniversitemiz ile ilgili haberleri toplumumuz ile paylaşan Ege Ajans, hem İletişim Fakültesi öğrencilerinin uygulama birimi hem de üniversitemizin haber merkezi olarak görev yapıyor.  Ajansımız, İletişim Fakültemizin adeta laboratuvarı olarak işlev görüyor. Genç iletişimciler, aldıkları teorik eğitimleri bu laboratuvar ortamında uygulama imkanı buluyor. Öğrencilerimiz, eğitimlerini devam ettirirken bir yandan da haber üretimi içerisinde yer alıyor olmaları çok önemli. İşi mutfağında öğrenmek bu olsa gerek. Ajansımızda iyi işleyen bir sistem var. Gençlerimiz burada deneyim kazanarak sektöre profesyonel bir medya mensubu olarak adım atıyorlar” açıklamalarında bulundu.
     Prof. Dr. Budak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizlerin sesi, gözü, kulağı olan ajansımızın fiziki birtakım sıkıntıları vardı. Bunları gidererek ajansımızı daha modern, daha çalışılabilir bir görünüme kavuşturduk. Yenilenen ajansımızın üniversitemize, İzmir’imize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

“Ege Ajans üniversitenin basına açılan yüzü”
     EÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Takımcı ise, “Gazetecilik öğrencilerinin mesleğe dair ilk uygulama heyecanını yaşadıkları yerdir aynı zamanda. Ajansımız yenilenerek daha modern, daha ferah bir çalışma atmosferine kavuşmuştur. Ege Ajans’ın üniversitemizin basına açılan yüzü olarak daha konforlu bir çalışma ortamına sahip olması gerektiğini düşünmüş ve bu doğrultuda üniversitemizin potansiyelini harekete geçirmiştir. Ajansımız yenilen fiziki şartlarının yanı sıra içerik olarak da daha da güçlenecektir. Gazete haberciliğinin yanı sıra öğrencilerimiz Ege Üniversitesi Televizyonunda her gün canlı yayın olarak haber programları da gerçekleştirmektedir. Ayrıca aylık olarak ‘Kalem’ gazetesini çıkarmaya devam ediyoruz” diye belirtti.

 


+ Benzer Haberler
» İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe: 10 yılda net 150 milyar dolar kazandırdık
» Eczacılara 230 milyon TL’lik iyileştirme
» Milli Mücadele’nin 100’üncü yılı paneli
» Ödemiş OSB’de Başkan Eriş ile ilk yönetim kurulu toplantısı yapıldı
» Çam balında ihracat hedefi; 100 milyon dolar
» Palandöken, “Esnaf ve sanatkara özel cansuyu kredisi şart”
» Karakurt Projesi ile Kars’a 238 milyon dolarlık yatırım
» “Yükseköğretimde cinsiyet eşit(siz)liği”
» Geçtiğimiz yıl müze ve ören yerlerini 28 milyon 169 bin kişi ziyaret etti
» Ticket Market Kart`tan şirketlere 5.000 TL`lere varan hediye para


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.05.2019
  Ticaret 21.05.2019
  Ticaret 20.05.2019
  Ticaret 18.05.2019
  Ticaret 17.05.2019
  Ticaret 16.05.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni