• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Gazeteciliğin mutfağı yenilendi

01 Şubat 2019 Cuma 13:00
12
14
16
18

Gazeteciliğin mutfağı yenilendi

   ► Türkiye’de üniversite bünyesinde kurulan ilk akademik haber ajansı olan ‘Ege Ajans’ yenilendi.

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
     Ege Üniversitesi Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEMM) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Türkiye’nin üniversite bünyesinde kurulan ilk akademik haber ajansı olan Ege Ajans’ın 33’üncü kuruluş yıldönümü ve yenilenen haber ajansının hizmete açılması nedeniyle açılış töreni düzenlendi. Törende konuşan Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Genç iletişimciler, aldıkları teorik eğitimleri bu laboratuvar ortamında uygulama imkanı buluyor. Öğrencilerimiz, eğitimlerini devam ettirirken bir yandan da haber üretimi içerisinde yer alıyor olmaları çok önemli. İşi mutfağında öğrenmek bu olsa gerek. Ajansımızda iyi işleyen bir sistem var. Gençlerimiz burada deneyim kazanarak sektöre profesyonel bir medya mensubu olarak adım atıyorlar” diye konuştu.

“Gençler ajansta deneyim kazanıyor”
     EGEMM’e önemli görevler düştüğünü dile getiren Prof. Dr. Budak, “Üniversitemiz ile ilgili haberleri toplumumuz ile paylaşan Ege Ajans, hem İletişim Fakültesi öğrencilerinin uygulama birimi hem de üniversitemizin haber merkezi olarak görev yapıyor.  Ajansımız, İletişim Fakültemizin adeta laboratuvarı olarak işlev görüyor. Genç iletişimciler, aldıkları teorik eğitimleri bu laboratuvar ortamında uygulama imkanı buluyor. Öğrencilerimiz, eğitimlerini devam ettirirken bir yandan da haber üretimi içerisinde yer alıyor olmaları çok önemli. İşi mutfağında öğrenmek bu olsa gerek. Ajansımızda iyi işleyen bir sistem var. Gençlerimiz burada deneyim kazanarak sektöre profesyonel bir medya mensubu olarak adım atıyorlar” açıklamalarında bulundu.
     Prof. Dr. Budak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizlerin sesi, gözü, kulağı olan ajansımızın fiziki birtakım sıkıntıları vardı. Bunları gidererek ajansımızı daha modern, daha çalışılabilir bir görünüme kavuşturduk. Yenilenen ajansımızın üniversitemize, İzmir’imize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

“Ege Ajans üniversitenin basına açılan yüzü”
     EÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Takımcı ise, “Gazetecilik öğrencilerinin mesleğe dair ilk uygulama heyecanını yaşadıkları yerdir aynı zamanda. Ajansımız yenilenerek daha modern, daha ferah bir çalışma atmosferine kavuşmuştur. Ege Ajans’ın üniversitemizin basına açılan yüzü olarak daha konforlu bir çalışma ortamına sahip olması gerektiğini düşünmüş ve bu doğrultuda üniversitemizin potansiyelini harekete geçirmiştir. Ajansımız yenilen fiziki şartlarının yanı sıra içerik olarak da daha da güçlenecektir. Gazete haberciliğinin yanı sıra öğrencilerimiz Ege Üniversitesi Televizyonunda her gün canlı yayın olarak haber programları da gerçekleştirmektedir. Ayrıca aylık olarak ‘Kalem’ gazetesini çıkarmaya devam ediyoruz” diye belirtti.

 


+ Benzer Haberler
» Türk organik ürünleri dünyaya açıldı
» TARKEM modelinin Türkiye’ye anlatılması gerekir
» Ev ve mutfak eşyalarında yeni hedef İngiltere
» 2018 yılı ihracat şampiyonları belli oldu
» Geleceği Yazan Kadınlar için son başvuru tarihi 22 Şubat oldu
» Koç Holding’in 2018 yılı konsolide cirosu 143,2 milyar TL olarak gerçekleşti
» ‘Dyo Sanat Ödülleri’den 52 yılda 23.424 eser
» İzmir iş dünyasından Albayrak’a ekonomi raporu
» Palandöken, “Emekliliği gelmiş esnafa kolaylık sağlanmalı”
» Türk seramiği 130 ülkeden 91 bin ziyaretçiyle buluştu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 18.02.2019
  Ticaret 16.02.2019
  Ticaret 15.02.2019
  Ticaret 14.02.2019
  Ticaret 13.02.2019
  Ticaret 12.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni