• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Fortinet, siber güvenliğin üçüncü neslini bir adım öteye taşıyor

18 Nisan 2019 Perşembe 11:00
12
14
16
18

Fortinet, siber güvenliğin üçüncü neslini bir adım öteye taşıyor

           HABER MERKEZİ     
     FortiOS’un en güncel sürümü, nesnelerin internetinden uca çekirdek ağa ve çoklu bulut yapısına kadar uzanan bir koruma sağlamak için Security Fabric’in tamamında 300’ün üzerinde inovasyon sunuyor.
     Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet® (NASDAQ: FTNT), global müşteri ve iş ortakları konferansı Accelerate 19’da, en önemli ürünlerinden biri olan FortiOS 6.2 işletim sisteminin en son sürümünü duyurdu. FortiOS 6.2 sürümü, kurumların dijital dönüşümle ortaya çıkan uç ve çoklu bulut ortamlarının gerektirdiği güvenlik tabanlı ağına ulaşmalarını sağlayarak Fortinet’in ürün ve çözüm portföylerini kapsayan 300’ün üzerindeki inovasyonla Security Fabric yaklaşımını geliştirmeye devam ediyor.

     FortiOS 6.2 sürümünü değerlendiren Fortinet kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ken Xie, “Devam eden dijital dönüşüm süreci yalnızca bulutun değil uç ortamların da öneminin giderek arttığını gösteriyor. Bu süreçteki en büyük güçlük, hızla yaygınlaşan uç cihazlara bağlı olarak giderek daha da genişleyen dijital saldırı yüzeyinin güvenliğini sağlamak olacak. İş başarısının mikro saniyelerle ölçülmesi sebebiyle, kurumlar performansı siber güvenliğe tercih etmeyi göze alamaz. Bunun yerine, uç noktalar dahil olmak üzere operasyonun olduğu her yerde güvenliğin sağlanması gerekir. Bunu sağlamak için kurumlar, herhangi bir değişim olduğunda bile tüm ağı kapsamak için izole edilmiş güvenlik cihazları ve platformlarının ötesine geçen güvenlik dokusu tabanlı bir yaklaşım benimsemelidir. Bu da kapsamlı, entegre ve otomatik bir koruma gerektirir” dedi.

Fortinet, en önemli müşteri sorunlarını çözüyor
     Tüm dijital saldırı yüzeyinde kapsamlı görünürlük: Fortinet, Fortinet çözümleri ve 700’ün üzerinde Alliance Partner arasındaki güçlü entegrasyona sahip Security Fabric kapsamında görünürlüğü artırıyor, kurulum ve yönetimi sadeleştiriyor. FortiGate, türünün en iyisi FortiGate Secure SD-WAN çözümü ve bulut tabanlı platformlardan oluşan geniş portföyü, hedef tabanlı segmentasyon dahil yeni işlevselliklerle geliştirildi. Müşteriler, geniş bir profesyonel çözüm yelpazesi dahil Fortinet’in 360 Protection hizmet paketleri aracılığıyla FortiOS 6.2’nin sağladığı kapsamlı görünürlüğün ulaştığı bu yeni boyutu en üst seviyeye taşıyabiliyor.

     Entegre koruma ve gelişimiş tehdit tespiti: Fortinet, internet trafiğinin, ihlalleri saptamak için yeni aldatma tabanlı teknolojilerin ve bulut mimarilerine kadar geniş kapsamlı Security Fabric yapısı boyunca sorunsuz çalışan segmentasyonun güvenliğini sağlamak için entegre TLS 1.3 desteği dahil olmak üzere, en yeni sektör standartlarını destekleyerek ürün inovasyonuna öncülük etmeye devam ediyor. Fortinet’in FortiDeceptor teknolojisi, zararlı yazılımlara ve ağa bağlı kaynaklara erişim ve saldırı amaçlayan yetkisiz kullanıcılara karşı otomatik müdahaleyi harekete geçirerek, sınıfının en iyisi savunma ve koruma güvenliği mekanizmaları sağlıyor.

     Otomatik operasyonlar, orkestrasyon ve müdahale: Security Fabric’in kapsamlı entegrasyon ve gelişmiş otomatizasyon yetenekleri, Security Fabric’e entegre olan tüm çözümlerde tek ve ortak ekran görünürlüğü ve yönetimi sağlayarak masrafların azaltılmasına yardımcı oluyor. Karmaşıklığı azaltmak, kontrol kapsamını genişletmek ve kritik işlevleri otomatize etmek için otomasyon ve makine öğrenme işlevlerini uygulamak, tehdit müdahalesini dijital hıza ulaştırıyor. Ayrıca, FortiGuard Laboratuvarları’ndan sürekli alınan yapay zeka tabanlı tehdit istihbaratı saldırıların tespiti ve otomatik müdahalenin hızını ve doğruluğunu artırıyor.


+ Benzer Haberler
» Tariş zeytinyağına 20 TL fiyat belirledi
» “E-ticaret 5 trilyon doları aşacak”
» Genco Erkal Çeşme’de “Merhaba” dedi
» Yaşar Topluluğu’nun yurt dışındaki ilk gıda üretim yatırımı faaliyete geçti
» “Akıllı uzmanlaşma stratejisini başlatmak istiyoruz”
» Girişimci kadınların hediyelikleri eğitime burs olacak
» “İpek Yolu’nu ıskalama şansımız yok”
» Bayraklı ve Büyükşehir’den önemli iş birliği
» TAİDER üyelerine En İyi Yönetilen Şirketler Programından ödül
» “Potansiyeli olanları yetiştiren bir fabrikayız”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 15.11.2019
  Ticaret 14.11.2019
  Ticaret 13.11.2019
  Ticaret 12.11.2019
  Ticaret 11.11.2019
  Ticaret 09.11.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni