• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Forcepoint’den, riske uyarlanabilir koruma çözümü

17 Nisan 2018 Salı 13:00
12
14
16
18

Forcepoint’den, riske uyarlanabilir koruma çözümü

           HABER MERKEZİ     
     Global siber güvenlik lideri Forcepoint bugün, Dynamic Data Protection adı verilen sektörün ilk Riske Uyarlanabilir Koruma çözümünü duyurdu. Çözüm, kurumsal şirketler ve kamu kuruluşlarındaki CISO’ların kullanıcı ve veri güvenliği ile üretkenlik arasındaki dengeyi kurma sorununa yanıt olarak geliştirildi.  
     Halen kullanılan mevcut siber güvenlik çözümleri geleneksel tehdit engelleme tekniklerine ve statik değerlendirmelere dayanıyor. Ancak bu yöntemler, yalnızca işlemlerin güvenlik nedeniyle yavaşlamasına neden olmakla kalmıyor, aynı zamanda milyonlarca tehdit uyarısıyla güvenlik analistlerini zor durumda bırakıyor.

     Kurumların günümüzde karşı karşıya kaldığı karmaşık ve gelişmiş tehditlere çözüm bulmak için Forcepoint tarafından geliştirilen Riske Uyarlanabilir Koruma yaklaşımı, riskleri sürekli olarak değerlendirip isteğe bağlı olarak artırılabilen veya azaltılabilen oranda otomatik tepki veriyor. Bu özellik kullanıcılar, makineler ve hesaplar arasındaki veri işlemlerini anlayabilen insan merkezli davranış analizlerinin gücü ile sağlanıyor. Akıllı bağlam sayesinde kurumsal ağlarda riskleri değiştirmek için gereken karar verme süreci ve güvenlik kontrolleri hızlanıyor. Sektörün dinamik olarak uyum sağlayan otomatik tepki özelliğine sahip bu ilk çözümü sayesinde, güvenlik analistleri çok daha değerli görevlere odaklanabiliyor ve geleneksel güvenlik araçları nedeniyle biriken uyarı yığınını da ortadan kaldırıyor.

     Ayrıca, CISO ve CIO’lar da geleneksel güvenlik nedeniyle ortaya çıkan yavaşlama noktalarını azaltarak üretkenliği ve başarıyı artırabiliyor. Aynı zamanda, riskleri tespit edip azaltmak için gereken süre de günler veya aylardan saniyelere kadar düşürülüyor.
     “Günümüzde çoğu güvenlik aracının sorunu statik olmaları. Farklı kullanıcı ve işlem türlerine uyum sağlayamıyorlar. Ayrıca yalnızca iki yönlü çalışıyorlar, yani ya tamamen engelliyor ya da tamamen izin veriyorlar.” diyen 451 Research Baş Güvenlik Analisti Garett Bekker, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Ancak, BT özellikli cihazların yerinde ya da bulutta olmak üzere her yerde kullanıldığı bir dünyada, sürekli değerlendirme yapan ve kendini uyarlayarak tepki veren bir risk tabanlı yaklaşım daha detaylı yanıtlar ve sızmalara karşı çok daha etkin bir koruma sağlayabilir.”

     Bu çeyrekte piyasaya sunulacak olan Forcepoint Dynamic Data Protection, şirketin ilk Riske Uyarlanabilir Koruma çözümü olacak. Eski veri kaybı önleme (DLP) çözümlerini geride bırakan çözüm, yönetici müdahalesine gerek kalmadan kurumsal uç noktalarda veya cihazlarda güvenlik ilkelerini uyarlanabilir şekilde değiştirip uygulayan yeni nesil bir veri koruma yöntemi sunuyor.

     Temelinde insan merkezli davranış analizi bulunan Forcepoint Dynamic Data Protection, kurumsal veya yönetilmeyen ağlarda her kullanıcının “normal” davranış profillerini oluşturmak için anonim ve sürekli güncellenen bir davranışsal risk puanlaması uyguluyor. Forcepoint’in akıllı sistemleri, tanımlanan risklere yanıt vermek için bireysel risk değerlendirmesinin katkısıyla bir dizi güvenlik önlemi uyguluyor. Örneğin, Forcepoint Dynamic Data Protection veri erişimine izin verip izleyebiliyor, dosya indirmelerine erişim sağlayıp şifreleyebiliyor veya her bir işlemin kurumsal verilerle ilişkisine ve risk puanına bakarak hassas dosyalara erişimi tamamen engelleyebiliyor.  

     Kurumların güvenlik tepki ilkelerini en önemli risklere otomatik olarak uyarlayabilmesi kritik müşteri verilerini, fikri mülkiyetleri ve hatta başarıyı korumaları anlamına geliyor. Gelişmiş siber tehditlerin sayısı arttıkça, düzgün bir veri koruma çözümüne sahip olmayan kurumsal şirketler kaybettikleri verileri, üretkenliği ve müşteri güvenini geri kazanmak için milyonlar harcamak zorunda kalacak.

     “Sürekli artan veri sızıntıları, çalınan kimlikler ve gizlilik ihlalleri, kullanıcıları ve verilerini korumak amacıyla siber davranışları sürekli değerlendirmek için yeni bir yola duyulan ihtiyacı daha da belirgin hale getirdi.” diyen Forcepoint CEO’su Matthew Moynahan, sözlerine şöyle devam ediyor: “Nokta çözümlerine dayalı eski veri koruma yöntemlerinin sonu geldi.  Geleceğe yönelik tek yol birleşik yaklaşımlardan geçiyor. Yalnızca teknoloji yerine kullanım şeklini de dikkate almamızın vakti geldi ve DLP’nin yeni nesli Forcepoint Dynamic Data Protection ile başlıyor.”

     Yeni Forcepoint Dynamic Data Protection, müşterinin becerilerini şirketin Human Point Sistemi’yle genişleten bir ürün. Sensörler, analiz ve uygulama alanındaki yenilikleri bir araya getiren Human Point Sistemi sayesinde müşteriler; birleşik ilke yönetimine sahip sistemlere kusursuz bir şekilde entegre olabilen veya mevcut fiziksel veya bulut ortamlarına eklenebilen DLP, User and Entity Behavior Analytics (UEBA), Cloud Access Security Broker (CASB), Web/Email Security, Data Guard ve Network Security (NGFW) gibi sınıfının en iyi Forcepoint siber güvenlik ürünlerinden istediğini kullanabiliyor.

Daha Fazla Bilgiyi RSA 2018 Etkinliğinde Bulabilirsiniz
Konuşmalar:
     •    “Davranış Analizlerini Riske Uyarlanabilir Koruma İçin Genişletmek”. Forcepoint Kullanıcı ve Veri Güvenliği Başkan Yardımcısı Guy Filippelli ve Forcepoint CIO’su Meerah Rajavel, Forcepoint’in iç uygulamalarından elde edilen bulguları gösteriyor.  
     •    “Siber Yorgunluk ve Hakkında Yapılabilecekler”. Forcepoint Baş Bilim İnsanı Dr. Richard Ford, CISO’ların yeni güvenlik zorunluklarını anlatıyor.
     •    “Her CIO ve CISO’nun Yönetim Kurullarıyla Yapması Gerekek Kritik Konuşmalar.” Forcepoint CEO’su Matt Moynahan ve The Chertoff Group başkanı Michael Chertoff ile söyleşi (kayıt gereklidir)
     •    RSA 2018 Güvenlik Liderleri Resepsiyonu (kayıt gereklidir)
     •    Forcepoint Standı N3525  
     •    Forcepoint güvenlik uzmanları şirketin Riske Uyarlanabilir Koruma çözümü, CASB özelliklerine sahip Web Güvenliği, insan farkındalıklı NGFW ve alan adları arası çözümler hakkında sunumlar yapacak.
     •    RSA 2018’de Forcepoint hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ek Kaynaklar
     •    Forcepoint Riske Uyarlanabilir Korumaya Genel Bakış blog yazısı
     •    Forcepoint Dynamic Data Protection Genel Bakış blog yazısı
     •    Devlet Kurumları için Forcepoint Riske Uyarlanabilir Koruma blog yazısı
     •    Gartner 2018’in İlk 10 Stratejik Teknoloji Eğilimleri: Sürekli Uyarlanabilen Risk ve Güven (David W. Cearley, Neil MacDonald ve diğerleri, 8 Mart 2018)

Forcepoint™ hakkında
     2015 yılında Raytheon Cyber Products ve Websense’in birleşmesiyle kurulan Forcepoint™, Websense’in kullanıcı koruma, veri güvenliği ve bulut uzmanlığı ile Raytheon’un iç tehdit ve analitik teknolojisini ve Stonesoft’un yeni nesil ağ güvenlik kabiliyetlerini tek bir çatı altında buluşturuyor.

 


+ Benzer Haberler
» Geleceğin en çok kazandıracak meslekleri hangileri olacak?
» Volt Elektrik Motorları, Turquality markası oldu
» “Bir ülkeye IMF girdi ise o ülkede sosyal barış tehdit altındadır”
» Palandöken, “Gıda israfıyla mücadelenin tam zamanı”
» İZBAN ailesi, Ayfer için seferber
» “Zeytinyağında KDV yüzde 1’e düşürülmeli”
» Türk organik sektörü üç koldan tanıtım atağına kalktı
» “İlave istihdam teşvikleri kapsamında Şubat, Mart, Nisan aylarında işe alınacak sigorta kapsamını genişletiyoruz”
» Soyer: İzmir Hub merkezi olacak
» ESİAD’dan “Gelecek İzmir” projeleri


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.02.2019
  Ticaret 22.02.2019
  Ticaret 21.02.2019
  Ticaret 20.02.2019
  Ticaret 19.02.2019
  Ticaret 18.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni