• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

FDA onaylı ilk meme görüntüleme cihazı

17 Mayıs 2017 Çarşamba 11:00
12
14
16
18

FDA onaylı ilk meme görüntüleme cihazı

           HABER MERKEZİ     
     İstanbul merkezli Altera Yaşam Sistemleri dünyanın tek FDA onaylı meme görüntüleme cihazını hizmete sundu. Türkiye’de bir ilke imza atarak çift infrared kameralı, bilgisayar yazılım analizli, renkli termal meme görüntüleme cihazı NoTouch Breast ScanTM ile meme kanserinin erken teşhis edilebilmesi imkanı veriyor.
     Dünyada ve ülkemizde, bayanlar arasında en yaygın kanser konumuna gelen meme kanseri ölümlere yol açıyor. Son yıllarda ise 40 yaşının altında genç bayanlarda daha sık görülmeye başlanan ve 18-20’li yaşlara kadar inen meme kanseri vakaları görülüyor.

     40 yaş altındaki genç bayanlarda yoğun meme dokusuna sahip bayanların meme kanseri teşhisinde çok az alternatifi bulunuyor ve vakaların çoğu geç evrelerde tespit ediliyor.  
     Altera Yaşam Sistemleri firması’nın hizmete sunduğu meme görüntüleme cihazı NoTouch Breast ScanTM klinik etkinliği kanıtlanmış görüntüleme modeli olarak meme kanserini önceden tespit ediyor. NoTouch Breast ScanTM  dünyanın ilk çift infrared (kızılötesi) kameralı, tamamıyla bilgisayar bazlı, termal görüntüleme teknolojisi olarak meme kanseri teşhisine kolaylık sağlıyor.

     Dünya genelinde klinik araştırma çalışmalarını tamamlayan NoTouch Breast ScanTM resmi olarak etkinliğini kanıtlayarak FDA onayını ve sonrasında da Avrupa’da CE sertifikasyonunu alarak, termal görüntüleme sayesinde, tüm yetişkin bayanlara, herhangi bir yaş sınırı olmaksızın, temassız (herhangi bir temas olmadan, göğüsler sıkıştırılmadan), ağrısız, sızısız ve radyasyonsuz (sıfır radyasyon) meme taraması yapılıyor.

     NoTouch Breast ScanTM ile genç yaşta bayanlara, periyodik olarak görüntüleme yapmak mümkün oluyor ve ağrısız, temassız ve radyasyonsuz, her yaş grubunda bayanların memnuniyetle kabul edeceği yeni bir yöntemle, gerekirse yılda bir kaç defa görüntüleme yapılabilme ve fizyolojik değişimler gözlemlenerek meme kanserinin erken teşhis edilebilmesi imkanı sunuyor.

     Termal meme taramalarına yönelik tıp literatürüne giren klinik çalışmalar, termal meme görüntülemesinde tespit edilen anormal (şüpheli) bir bulgunun, hastalığa yakalanma ihtimalinde, gelecek risk göstergesi olarak, 1. derecede aile geçmişinden 10 kat daha belirleyici ve etkin olduğu New York 3. Uluslararası Kanserin Algılanması ve Önlenmesi Sempozyumunda oy birliği ile alınan karar ile kanıtlandı. Mamografi, ultrason ve MR, bu tarama modellerinin hepsi anatomik olarak görüntülemedir.

     Tek başına hiç biri diğerine üstünlük sağlamazken kombine olarak kullanımda daha etkin, ancak hala yüzde 100’e ulaşan bir sonuç alınamıyor. NoTouch Breast ScanTM ise bu alanda eksik kalan ve bir bütünleyici olan “ fizyolojik” görüntülemeyi sağlıyor. Böylece kitle oluşmadan, kanserin mikroskopik bebeklik döneminde reluktans, damarlanma, asimetri, sıcak bölgeler, meme ucu ve full memedeki değişimleri tespit ediyor. Mamografi, gelişmiş bir tümörün tam yerini belirlemek için çok etkin bir araç olsa da kanser için erken bir uyarı sistemi değildir. Meme kanseri vakalarında asıl büyük tehlike, tümörün hayati bir organa yayılıp yayılmamasına göre belirlenir.

 


+ Benzer Haberler
» Allianz, İzmir’de kapılarını açıyor
» “Esnaf ve sanatkarımızın kazanılmış hakları korunsun”
» Arslan: Halkbank Türkiye’nin enerjisi olacak
» “Yumurtada, öncelikle kayıt dışı üretim ele alınmalıdır”
» Mart ayında kapanan şirket sayısı arttı
» TİSK, Türkiye’deki teşvik uygulamalarını masaya yatırıyor
» Türk yatırımcısı için “İhracatçı ve Yatırımcı Zirvesi”
» Yeni Duster Roadshow Türkiye’yi dolaşıyor
» Gençler, EGİAD’la 1-0 önde
» “Ayşe Başardı” Türkiye kazandı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.04.2018
  Ticaret 20.04.2018
  Ticaret 19.04.2018
  Ticaret 18.04.2018
  Ticaret 17.04.2018
  Ticaret 16.04.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni