• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

EY, güçlü büyüme performansını sürdürüyor

10 Ekim 2017 Salı 09:00
12
14
16
18

EY, güçlü büyüme performansını sürdürüyor

           HABER MERKEZİ     
      Uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY, 2017 mali yılında güçlü bir performans sergileyerek büyüme çizgisini üst üste 7. yılda da korudu. Global gelirleri bir önceki mali yıla göre %7,8 artan EY’nin total geliri 31,4 milyar dolara ulaştı. EY, önümüzdeki dönemde dijital dönüşüm, veri analizi, yapay zekâ ve robotik süreç otomasyonu gibi alanlardaki teknoloji yatırımlarını sürdürmeyi ve inovasyon merkezlerini artırmayı hedefliyor.
     Dünyanın lider denetim ve danışmanlık şirketlerinden EY, 2017 mali yılına ait finansal sonuçlarını açıkladı. 30 Haziran 2017 tarihi itibariyle sona eren mali yılda güçlü bir büyüme performansı sergileyen EY’nin global gelirleri bir önceki mali yıla göre %7,8 artarken, total geliri 31,4 milyar dolara ulaştı.

     Hizmet verdiği tüm alanlarda yedi yıldır dinamik büyüme çizgisini koruyan EY, önümüzdeki dönemde dijital dönüşüm, veri analizi, yapay zekâ ve robotik süreç otomasyonu gibi alanlardaki teknoloji yatırımlarını sürdürmeyi ve inovasyon merkezlerini artırmayı hedefliyor.
     2017 mali yılında Bağımsız Denetim %4, Danışmanlık %10,4, Kurumsal Finansman %15,5 ve Vergi %7,9 büyüme gösterirken, EY’nin 2013 yılından bu yana yıllık birleşik büyüme oranı %8,8 olarak gerçekleşti. Öte yandan Universum’un “Dünyanın En İyi İşverenleri” listesinde yer alan EY, geçtiğimiz mali yılda global olarak 65 bini aşkın kişiyi istihdam etti ve toplam çalışan sayısı %7,3 yükselerek 250 bine ulaştı.

     EY Global Başkanı ve CEO’su Mark Weinberger finansal sonuçlara ilişkin olarak şunları söyledi:
     “Günümüz iş piyasası koşullarında bir kez daha güçlü bir büyüme performansı göstermenin mutluluğunu yaşıyoruz. EY’nin bu başarısı; teknolojik ilerlemeler ile birlikte büyük bir değişim içerisinde olan dünyada, risk yönetimi, büyüme stratejileri ve dijital dönüşüme adaptasyon konularında müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılayabildiğimizin güzel bir göstergesi. Müşterilerimize inovasyon odaklı bir hizmet anlayışı ile destek vermeye ve global olarak hızlı değişen iş dünyasında yüksek katma değerli hizmetler sunmaya devam edeceğiz.”

     2017 mali yılını planların üzerinde bir büyümeyle tamamladıklarını belirten EY Türkiye Ülke Başkanı Metin Canoğulları, “2016-2017 mali yılında EY bünyesinden 3 ortak ve 4 yönetici direktör çıkarmanın gururunu yaşadık. 250 yeni mezun ve 95 deneyimli olmak üzere 345 arkadaşımızın işe alım süreçlerimiz kapsamında aramıza katılmasının yanı sıra 226 çalışanımız bir üst pozisyona terfi etti, 171 kişi ise şirketimizde staj yapma imkânı buldu. Yeni arkadaşlarımızın ailemize katılmasıyla birlikte sayımız 1300 kişiyi aştı. 2017’de gerçekleştirdiğimiz işe alımlar, ülkemizin istihdam artışına ihtiyacı olduğu bu dönemde ekonomiye ve kalkınmaya katkı sağlamak adına attığımız adımlar arasında yer alıyor. EY olarak, Türkiye’nin beklentilerine ve iş dünyasının şartlarına uygun, kurumların performansını destekleyici, büyümelerine katkı sağlayan sürdürülebilir çözümler sunmaya devam edeceğiz” dedi.

EY Hakkında
     EY bağımsız denetim, vergi, kurumsal finansman ve danışmanlık hizmetlerinde bir dünya lideridir. Anlayışımız ve kaliteli hizmetlerimiz dünya ekonomisi ve sermaye piyasalarında güvenin oluşmasına katkıda bulunmaktadır. EY, güçlü yönetim ekibiyle tüm paydaş gruplarına verdiği sözleri yerine getirmekte ve bu şekilde çalışanları, müşterileri ve içinde yer aldığı diğer çevreler için daha iyi bir çalışma hayatı oluşturulmasında önemli bir rol üstlenmektedir. EY adı küresel organizasyonu temsil eder ve Ernst & Young Global Limited’in her biri ayrı birer tüzel kişiliğe sahip olan, bir veya daha çok, üye firmasını temsil edebilir. Sınırlı sorumlu bir Birleşik Krallık şirketi olan Ernst & Young Global Limited müşteri hizmeti sunmamaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen ey.com adresini ziyaret ediniz.

 


+ Benzer Haberler
» Satın alma gücünde Avrupa’da 29’uncu sıradayız
» BKM, 2018 yılı Ramazan Bayramı verilerini açıkladı
» Sandık görevlileri zamanında ulaşsın diye; Toplu ulaşıma seçim ayarı
» İZBAN’dan Selçuk için yaz uygulaması
» Buca’da yaşlı ve engellilere 24 Haziran servisi
» Başkan Kocaoğlu: Siyasette profil değişmeli
» İzmir farkı
» Konak’ta yaz tatili eğlenceli geçecek
» İzmir Gündoğdu meydanında milyonlar ‘İnce’ dedi
» Patates ve soğan zammında amaç; ‘İthalat’


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.06.2018
  Ticaret 21.06.2018
  Ticaret 20.06.2018
  Ticaret 19.06.2018
  Ticaret 18.06.2018
  Ticaret 14.06.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni