• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

ESET, Avrupa Polisi Europol’ün internet güvenliği danışma grubuna katıldı

02 Ağustos 2018 Perşembe 12:00
12
14
16
18

ESET, Avrupa Polisi Europol’ün internet güvenliği danışma grubuna katıldı

           HABER MERKEZİ     
     ESET, Avrupa Birliği’nin en büyük IT güvenlik şirketi sıfatıyla Avrupa Polis Teşkilatı Europol’ün İnternet Güvenliği Danışma Grubu’na dahil oldu. Grupta ESET’i, sektörün tecrübeli ismi ESET Kıdemli Araştırma Uzmanı Righard Zwienenberg temsil edecek. İnternet Güvenliği Danışma Grubu, Europol’ün Avrupa Siber Suç Merkezi ile birlikte çalışıyor.
     Europol, Avrupa Birliği’ndeki kolluk kuvvetlerinin siber suç olaylarına daha güçlü müdahale edebilmesi amacıyla 2013 yılında Avrupa Siber Suç Merkezi’ni kurdu ve AB vatandaşlarına, işletmelerine ve devletlerine çevrimiçi suçlardan korunmaları için yardımcı olmaya odaklandı. Kuruluşundan beri siber suçla mücadeleye önemli bir katkı sağlayan bu merkez, onlarca yüksek profilli operasyona dahil oldu ve yüzlerce operasyona yerinde destek verdi.
     Europol, bilgi güvenliği sektörünün önde gelen şirketlerini buluşturduğu İnternet Güvenliği Danışma Grubu’nda ise siber suçla mücadele ederken, IT güvenlik şirketlerinin deneyim ve araştırmalarından faydalanmayı hedefliyor.

ESET, AB’nin en büyük bilgi güvenliği şirketi
     Europol’ün merkezinin de yer aldığı Hollanda’nın Lahey kentinde yaşayan ESET Kıdemli Araştırma Görevlisi Righard Zwienenberg, yaptığı açıklamada şunları söyledi: ”ESET’in amacı yüz milyonlarca kullanıcısını korumanın yanı sıra aynı zamanda siber suç konusunda da farkındalık sağlamaktır. Bu vesileyle, siber suçluları yakalamak için kolluk kuvvetleriyle güçlerimizi birleştirdik” bilgisini paylaştı. Zwienenberg ayrıca, ”ESET’in Danışma Grubu’na Avrupa Birliği’nin en büyük IT güvenlik şirketi sıfatıyla katılarak Europol ile iş birliği içerisinde siber suç konusunda danışmanlık yapması, hepimizi daha da gururlandırıyor” diye ekledi.

Siber suçla mücadeleye devam
     Europol Avrupa Siber Suç Merkezi (EC3) Başkanı Steven Wilson ise “Avrupa Siber Suç Merkezi, kuruluşundan bu yana bilgi güvenliği şirketleri ile birlikte Avrupa vatandaşlarını siber suçlulardan korumaya çalışmıştır.
     ESET’i aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz ve onların tavsiyeleriyle sürekli gelişmekte olan zararlı çevrimiçi faaliyetlerle mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu. Aralık 2017’de ESET güvenlik araştırmacıları, Europol de dahil olmak üzere çeşitli kolluk kuvvetleriyle birlikte Gamarue olarak da bilinen büyük bir botnet ağını durdurmak için işbirliği yapmıştı.

ESET ve Stratus Hakkında
     ESET, 30 yıldır tüm dünyadaki kuruluşlar ve tüketiciler için güvenlik yazılımları ve hizmetleri geliştiriyor. Aralarında uç nokta ve mobil cihaz güvenliğinden, şifreleme ve iki etkenli yetkilendirmeye kadar uzanan çözümlerin yer aldığı ESET’in yüksek performanslı ve kullanımı kolay ürünleri, tüketicilere ve kuruluşlara teknolojiden tam anlamıyla yararlanmalarına imkan veriyor. ESET NOD32 Antivirus, ESET Internet Security, ESET Smart Security Premium, ESET Multi-Device Security ve Mac için ESET Cyber Security dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından güvenilir bulunarak tavsiye ediliyor. Genel Merkezi Bratislava/Slovakya’da bulunan ESET’in; San Diego/ABD, Buenos Aires/Arjantin, Prag/Çek Cumhuriyeti, Jena/Almanya ve Singapur’da bölge ofisleri bulunuyor. Ayrıca Bratislava, San Diego, Prag, Krakow/Polonya, Montreal/Kanada, Moskova/Rusya ve İaşi/Romanya’da zararlı yazılım araştırma merkezleri var. ESET’in 200’den fazla ülkede iş ortakları mevcut. ESET ve ürünleri hakkında daha fazla bilgi için www.eset.com.tr veya www.nod32.com.tr  sayfaları ziyaret edilebilir.
     Stratus Bilişim Sistemleri Tic. A.Ş., 2004 yılından bu yana ESET’in Türkiye Distribütörü olarak hizmet veriyor. Bir çok platform için ölçeklenebilir çok katmanlı güvenlik çözümlerinin ithalatçısı ve distribütörü olarak kanal üzerinden bayilere satış ve destek veren bir teknoloji firması olan Stratus, İstanbul merkezli olarak faaliyet gösteriyor. Firmanın Ankara ve İzmir’de şubeleri bulunuyor. Ayrıntılı bilgi için: www.stratus.com.tr

 


+ Benzer Haberler
» “Çocuklarımız okullarda emin ellerde”
» Yıldız Holding, GODIVA’nın dört ülkedeki haklarını MBK Partners’a satmak için anlaştı
» Fortinet, 5G’ye giden yolun güvenliğini sağlıyor
» Profil Sanayi 2019’da yüzde 25 büyüyecek
» Serter: İzmir’deki binaların yüzde 60’ kaçak ve ruhsatsız
» İzmir’de “yağmur suyuna” dev yatırım
» İnovasyon dünyayı değiştiriyor, Ar-Ge’ye yatırım yapan kazanıyor
» “A Ticket For Your Future” Pprogramının 2’nci atabı için başvuru süreci başladı
» Büyükşehir, Konak’ta yeni hizmet binası kuruyor
» Kaspersky, 2018’de yüzde 4 büyüdü


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.02.2019
  Ticaret 20.02.2019
  Ticaret 19.02.2019
  Ticaret 18.02.2019
  Ticaret 16.02.2019
  Ticaret 15.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni