• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

ESBAŞ’da hedef: Mükemmellik

09 Mart 2018 Cuma 15:00
12
14
16
18

ESBAŞ’da hedef: Mükemmellik

   ► Faruk Güler, “ESBAŞ olarak 500 çalışanımız ile mükemmellik yolunda her gün yeni bir adım atmayı hedef edindik” diye konuştu.

           FATİH ÖZKILINÇ     
     ESBAŞ II. Mükemmellik Zirvesinde  konuşan ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Faruk Güler, “Mükemmel bir kuruluş olmak ve ESBAŞ’ı mükemmel yapmak için çıktığımız bu yolda tüm paydaşlarımızın beklentilerini karşılamayı kendimize görev edindik. ESBAŞ olarak 500 çalışanımız ile mükemmellik yolunda her gün yeni bir adım atmayı hedef edindik” diye konuştu.

     2017 yılında Türkiye Mükemmellik Ödülünü alarak Türkiye’deki serbest bölgeler içerisinde yine bir ilke imza atan Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi AŞ (ESBAŞ) mükemmel şirketleri ESBAŞ II. Mükemmellik Zirvesinde bir araya getirdi. Ege Serbest Bölgesi, ESBAŞ Teknoloji Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşen zirveye, Türkiye’de ödül alan çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcileri katıldı. Bu yıl ikincisi düzenlenen zirvede serbest bölgede faaliyet gösteren firmaların temsilcilerine işlerinde kaliteyi, katma değeri artırmanın yolları anlatıldı. ESBAŞ Teknoloji Merkezi’nde düzenlenen zirvenin açılışında konuşan Güler, bu toplantının Türkiye Kalite Derneği (KalDer) dostluğunun paylaşım etkinliği olduğunu söyledi.

“Sürekli kendimizi geliştirmek için çalışıyoruz”
     Etkinlikte paylaşılan bilgilerle mükemmellik yolunda tecrübe aktarımı olacağının aktaran Güler, “ESBAŞ olarak kalite yolculuğumuza 2000 yılında çıktık. O günden bu yana hiç durmadık. Sürekli kendimizi geliştirmek için çalışıyoruz. ESBAŞ’ta 7 KalDer değerlendiricisi bulunuyor. Bu az rastlanan bir durum ve bundan gurur duyuyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için kararlılıkla ve inançla çalışmayı sürdüreceğiz. Bu noktada da her yıl mart ayında zirveyi yapmayı amaçlıyoruz” dedi.

500 çalışanla mükemmellik hedefinde her gün yeni bir adım
     KalDer ile 2012’de imzaladıkları Ulusal Kalite Hareketi anlaşması imzaladıklarını hatırlatan Güler, “Dışarıdan bakanlar bize ‘aferin’ diyor ama böyle bir değerlendirme olmaz. 2017’de KalDer’in değerlendirmesine tabi olduk ve aynı yıl ‘Mükemmellik Ödülü’nü aldık. Mükemmel bir kuruluş olmak ve ESBAŞ’ı mükemmel yapmak için çıktığımız bu yolda tüm paydaşlarımızın beklentilerini karşılamayı kendimize görev edindik. ESBAŞ olarak 500 çalışanımız ile mükemmellik yolunda her gün yeni bir adım atmayı hedef edindik” şeklinde konuştu.

“Mükemmelik modelini içselleştirmek gerekiyor”
     KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı ise mükemmellik modelini bir kere içselleştirdikten sonra sadece iş alanında değil her alanda mükemmeli aramak için girişimde bulunulduğunu vurguladı. Dünyanın çok hızlı değişim gösterdiğine değinen Pilavcı, yeni yöntemlerle başarıyı hedeflemek adına sürdürülebilir yöntemleri hedeflemek gerektiğini anlatarak, “Önce ‘biz bu işin neresindeyiz’ diyerek yolculuğumuz başlıyor. Her an öğrenerek devam eden bir yolculuk bu. Aslında bu modelde yaptığımız işi bütün paydaşlar için en mükemmel şeklide yapabilmek amacı var. Eğer bu modeli daha geniş kollara yayabilirsek başarabiliriz” ifadelerini kullandı.

 


+ Benzer Haberler
» Ege Bölgesi’nin ihracatı 21 milyar dolara dayandı
» “İstihdamda yüzde 5 büyümeyi hedefliyoruz”
» Çiftçiye 1.000 TL’lik mazot ve gübre desteği
» Yerli turist yurtdışında 4,9 milyar $ harcadı
» Selçuk Yaşar’a TÜSİAD’dan teşekkür plaketi
» Türkcell en hızlı büyüyen operatör
» Düşünür Koleji 35’inci okulunu Güzelbahçe’ye açıyor
» Marmara Bölgesi’nin en büyük ithalat limanı: ‘Kumport’
» Turizmciler İzmir’de buluştu
» İpragaz, turizme enerji veriyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.02.2019
  Ticaret 21.02.2019
  Ticaret 20.02.2019
  Ticaret 19.02.2019
  Ticaret 18.02.2019
  Ticaret 16.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni